Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Svatostánek Opičího krále - tvorba nejrůznějšího druhu - SUN VU KUNG at work
SUN_VU_KUNG
[http://www.darkart.cz/data/banners/sunvukungbanner.jpg]

Tvorba ID SUN VU KUNG. Digitální práce, kresby, malby, plastika...

KNIHY (přehled nejdůležitějších knih z mé knihovny, kdyby někoho zajímaly jakékoliv informace ke konkrétní knize, stačí napsat)
www.jdolezalek.com - portfolio
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SUN_VU_KUNG --- 14:32:48 27.6.2012
Tak a recenze knihy "Digitální malířské techniky" je hotová. Nakonec jsem zjistil, že není až tak moc o čem psát, takže není ani nijak zbytečně podrobná. Takže koho to zajímá, můžete číst:

DarkArt » Post Topic » Digitální malířské techniky – Computer press
http://www.darkart.cz/?p=990
SUN_VU_KUNG --- 17:10:01 9.6.2012
JOSLIACKY: jj, to znám... něco se mi líbí, něco je už takové křečovité...
JOSLIACKY --- 8:33:42 9.6.2012
SUN_VU_KUNG --- 10:27:34 5.6.2012
NYEMI: :D
NYEMI --- 10:10:38 5.6.2012
SUN_VU_KUNG: To samy rikam o svym aute :D
SUN_VU_KUNG --- 0:07:01 5.6.2012
PLUMM: Je to tak, souhlasím... ale lensflare byl už opravdu hodně noob projev. Aberace má smysl hlavně u 3D, u těch 2D maleb je to dost diskutabilní. Ale je fakt, že když se udělá hodně citlivě, tak to má určitou spojující tendenci, ale hlavně u kontrastních maleb. Zaráží mě třeba použití aberace u fantasy artworků :D Jako by bylo možné elfy fotit širokoúhlým objektivem :) Na druhou stranu - aberuje každá čočka, i lidská, ale simulovat to se hodí fakt jen někam...

Ta loď je taková ošklivka, není to nějak líbivý design, ale proto jsem to i dokončil, že mi přišla taková jiná. Těch aerodynamických krás je všude plno :)
PLUMM --- 23:55:08 4.6.2012
SUN_VU_KUNG: No ono to jeden čas vypadalo, že chromatická aberace je takovej novodobej lens flare. :D Kam se ček podíval, tam byla nějaká malba s aberací nesmyslně vyhnanou do extrému. Hlavně i na obrázcích, kde pro to nebyl žádnej důvod. Na tý lodi je fajn, má tam svuj smysl. I se mi líbí tvarově. Mam rád když na nějaký členitější konstrukce navazuje nějaká masivnější hmota.
SUN_VU_KUNG --- 22:27:20 2.6.2012
THE_BALROG: Tak oroginál od FP seženeš normálně na netu v PDF nebo se můžeš podívat na stránky parkablogs, kde je její recenze... jako ani ten originál nemá nějak extra super tutorialy, je to spíš taková lehce druhá liga, z níž se mnoho věcí už povalovalo v na netu.

Jinak překlepů a vypadlých písmenek je tam celkem dost, ale musím to přečíst celé. Navíc jsem už zvyklý číst ty knihy v angličtině a tak mě některé obraty v češtině týkající se Photoshopu trochu nesedí :)
THE_BALROG --- 22:12:52 2.6.2012
SUN_VU_KUNG: hmm, rád si poslechnu, zda v tom jsou užitečné informace. Tak sem s recenzí! :)

Ukázková kapitola, co mají na webu, karikatura, mne zatím moc nepřesvědčila - a letmým prohlédnutím jsem tam našel i překlep (Evaser). :)
SUN_VU_KUNG --- 20:58:40 2.6.2012
Jsem si dnes v Luxoru všimnul, že ComputerPress přeložil knihu Digital Painting Techniques 2 od Focal Press/3D total. U nás je pod názvem Digitální malířské techniky - Postupy a inspirace od expertů z oboru. Vybrali opravdu nevkusnou ilustraci na obálku a co jsem to tak prolistoval, tak jsem našel některé kiksy v odborném překladu - např. Oblý štětec jako Round Brush atd. Netuším, kdo je Jiří Matoušek jako odborný redaktor, ale nechci to soudit, když jsem to celé nečetl. Každopádně ze zvědavosti jsem to koupil a dám si to jako recenzi :D Nicméně - je to asi úplně první kniha tohoto druhu u nás (sice jen jako překlad).

Digitální malířské techniky | knihy - Computer Press
http://knihy.cpress.cz/digitalni-malirske-techniky.html