Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Obezita
ARGANNAH
Obezita jako společenský fenomén, jako zdravotní problém, obézní lidé jako diskriminovaná menšina, obezita a psychické problémy, deprese, poruchy příjmu potravy, osobní příběhy, co k ní vede, jak z ní ven - a proč vlastně.

Pokud jste tu prvně, buďte vítáni a nezapomeňte si povšimnout, jakou máme krásnou nástěnku. :))

Je to kontroverzní téma a chápu, když někdo potřebuje vykřičet do světa svůj negativní názor na nadváhu a obézní lidi. Ale nechci z tohohle klubu mít žumpu, takže základní pravidlo zní: BUĎTE SLUŠNÍ. Jeďte si svoje oftopiky, flamewary a ostré hádky, ale aspoň se základním respektem k protistraně. Za agresivitu a sprosťárny budu nemilosrdně banovat. A myslím to vážně.

Pokud sem někdo nakráčí a začne udílet rady typu "nežer", nechť se nediví reakcím, které se mu dostanou. Pokud nechcete být za pitomce, tak dřív, než nás poctíte nějakým takovým moudrem, si nastudujte aspoň základní informace o výživě. Vyhneme se tím zbytečnému vysvětlování pořád toho samého dokola.

A nemylte se, my tu vesměs velmi dobře víme, jak to udělat, aby kila letěla dolů. Jenže zhubnout je ta nejjednodušší věc na světě. Průser přichází až teprve potom.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ARGANNAH --- 10:37:34 15.1.2021
Hej, to vypadá fakt dobře. :) Díky za odkaz!
VALENTINA --- 9:47:46 15.1.2021
MARINNE: zajímavý. S autorkou jsem jako dítě jezdila na tábor a pamatuju si jí, protože už tenkrát byla jiná. Nedávno jsem s ní někde četla rozhovor, že na tom táboře byla brutálně šikanovaná/jednak byla už tenkrát silnější a druhak má tátu Alžířana nebo tak něco, už si přesně nepamatuju.../
PressReader.com - Your favorite newspapers and magazines.
https://www.pressreader.com/czech-republic/mf-dnes/20170807/282548723361721
MARINNE --- 18:09:00 14.1.2021
Myslím, že by to tu mohlo viacerých zaujímať. Podľa slov autorky: “Jen chci jako autorka uvést věc na pravou míru - určitě nejde o propagaci obezity. Mezi ženami, které mluví, jich je řada s průměrným bmi, včetně např vrcholové sportovkyne, plavkyne, členky reprezentace. I ona slysela od trenérů že je tlusta a mělo to nasledky. Stejně bojují i ženy co jsou hubenej si než je ideal, mají malá prsa, velký nos... Atd. Podcast je o nátlaku být dokonalý a o problémech, které toxický body shaming může do života vnést.”

Začíná podcast Sádlo. Jak se žije dívkám a ženám, které nezapadají do stereotypů štíhlé krásy? | Radio Wave
https://wave.rozhlas.cz/...t-sadlo-jak-se-zije-divkam-a-zenam-ktere-nezapadaji-do-stereotypu-8398730
??? --- 14:26:11 17.12.2020
Jak tak koukám tady na to psychologické okénko, házím zajímavé info: VZP začíná proplacet 7000 Kč za půl roku na sezení u vybraných psychoterapeutu. V Praze jich jsou mraky, tak nahazuju, myslím, že by nás to tu uzilo víc
a je to dobrý implus pro ty, kdo o tom uvažují, ale ještě se nedokopali :-)

https://www.vzp.cz/...spevky/dospeli/prispevek-na-podporu-zvyseni-dostupnosti-psychosocialni-podpory
??? --- 15:47:53 11.12.2020
Tyjo, kdyz to tak ctu..

S otcem jsem si zacala rozumet tesne pred smrti.
Pro mamu a rodinu jsem ta divna. Obrati se jen kdyz neco potrebuji.
Takze si jaksi ziju jako samorost a samotarka, ac lidi mysli ze kdyz zdravim toho a toho tak mam hodne pratel.
Leda prd, mam nejlepsi kamosku 20let a to je moje asi vsecko.
BERUSKA_CA --- 14:09:20 9.12.2020
???: Tve deti maji stesti, ze mas zdravy rozum a nebojis se ho pouzit :) cist takove veci mi dela radost.
A co by se stalo, kdyby se takove dite narodilo tem mym lidem? Matka mi to vysvetlila, kdyz me porad nutila se ucit to a ono a byt “tabulkove napred”. Pry by me jinak doma ani otec ani “babicka” nechteli.
??? --- 13:42:23 9.12.2020
NIGHTFURY: Asi. Nevím. Každopádně ten přístup k dětem se naštěstí plošně mění.

Nasi si stojí za tím, že to dělali dobře a že to tak má být. A vnoučata mají rádi, ale holt namlatit se má už pulrocnimu miminu, když neposlouchá, ať z něj není spratek. To se nedá nic dělat.
NIGHTFURY --- 13:31:41 9.12.2020
???: Nemyslím si, že je to tak úplně generací. Někteří lidi mají děti, aby měli koho ovládat a komu rozkazovat, po kom se vozit.. a běda, jak to nejde podle nich.
A pak ani nemají radost, když to dítě jde svou cestou a je na ní úspěšné a šťastné.
??? --- 13:30:28 9.12.2020
BERUSKA_CA: moje babicka byla v mnoha ohledech podobna a tohle je uz dost extremni pripad. myslim spis obecne, ze vetsinou to ty matky "delaji pro to dite" i kdyz casto uplne blbe a decku hlavne skodi... tohle je uz level uplne jinej a tam se asi tezko da mluvit o tom ze je to pro dite... i tihle lide JA JA JA existuji... moje teta je dokonaly priklad. vubec mi nevadi ze sem ji od pohrbu mamy nevidela.
??? --- 13:27:13 9.12.2020
BERUSKA_CA: To je strašný. Ale ono se dřív fakt to mazlení a chování nenosilo. Já to od našich poslouchám neustále, jak jsem si děti rozmazlila a naučila. Syn brečel nonstop, tak se nonstop choval, všechno moje vina. Mám ho nechat vyřvat, ne rozmazlit a udělat z něho teroristu, co šikanuje celou rodinu. A fakt na mě tlačili, jak si na sebe pletu bič, prostě ho ted dej do postýlky a čau, nemůže si pořád vymrčovat... Nakonec se ukázalo, že řval, chudinka, bolestí, ale čert to ber. No ale neposlechla jsem, ani jednou jsem ho nenechala brečet. Pak jsem ho tak rozmazlila, že ani nemluvil, všechno dělám blbě. A kdybych ho víc mlátila, jak by šlapal, metla vyhání děti z pekla. No, ukázalo se, že syn je postižený, tak přibrzdili, ovšem narodit se jim... Ani pomyslet nechci.

A teď mám krásnou, zdravou holčičku, ovšem nervíka a totálně uřvanýho, všeho se bojícího vzteklíka. A opět se pořád chovalo, naíc ona nesnesla kočárek a nikoho než mě a tatínka, nikdo na ni doteď nesměl sáhnout. Nebo být s ní místnosti, úplně se dusila řevem. A hádejte, kdo za to může. Kdybych ji otužovala, kdybych ji nechala chvíli řvát, kdybych ji okřikla, ale to já ne, já ji rozcapim a opět roční hajzlík šéfuje rodine a terorizuje ji. A jak jsem syna rozmazlila a naučila na nonstop vození, ji jsem rozmazlila, že ani do kočárku nechce! No, na co sáhnu, to poseru.

Ale samzřejmě na tyhle dobrý rady dlabu, děti chovám, jak potřebují, a místo šoků neboli otužování jim dávám prostě čas. A ono to funguje, mozek dozrává, syn se hodně zlepšuje, ale tam je to specifický, a madam pomalu vyklidňuje, ven už chodí ráda a běžné zvuky a šrumec zvládá, teď snad už trochu polevuje i ta totální panika z lidí. A když teď potřebuje maminku, má ji mít. Ale pořád je to špatně, a kdybych ji okřikla a namlátila jí, jak by šlapala.

Prostě v tomhle jsou naše generace naštěstí neslučitelné, u nich neexistuje žádné dítě jako člověk, co má potřeby, povahu, potíže. Ne. Dítě je tabula rasa a nejlepší výkon je, když ho vydrezuruješ jak čokla, aby na slovo poslouchalo a neotravovalo. A když se mu něco nelíbí, tak zřískat, ono si to příště rozmyslí. A jako jo, ono to funguje, však my šlapaly jak hodinky. A jaký z nás vyrostli slušný lidi! Tak co se ti na tý výchově nezdá?