Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Google a Google+
JANOS
[http://imgs.xkcd.com/comics/googleplus.png]


Dosáhne Google světovlády? Je google už evil, nebo ještě ne? Jak dopadne souboj Google vs Microsoft vs Apple ?

Všeobecná diskuse o Google jako významné firmě nejen na poli Internetu, Internetové reklamy, software, mobilních technologií (Android), telekomunikací (http://www.google.com/googlevoice/about.html), energetiky (http://news.cnet.com/8301-11128_3-10456435-54.html) a lecčeho dalšího včetně předpovídání budoucnosti (http://thenextweb.com/google/2010/05/04/google-invests-company-predicts-future-coming/) a samořídících se aut..

K diskusi nad těmito tématy by mělo sloužit toto fórum. Trochu se to zvrhává do diskuse o produktech Google, což jsem původně nezamýšlel, ale OK.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 12:52:34 16.10.2015
Tak k těm gmapám, nevim proč, ale přesto že v čr to vypadalo že vše je OK, v cizině (přesto že jsem mapy aktualizoval už i tam na hotelu) mě to prostě nešlo na detail, max v nějákym měřítu 10 km mi to ukázalo (rozmazaně) že by tam měla být hlavní ulice - což je jaksi k ničemu.

Stejně tak maps.se - v praze naprosto OK - bez jedinýho problému - překročením hranic se aplikace odmítla spustit, prostě odmítla, trvalo to několik retsartů telefonu a pokusů než se uráčila naběhnout - pak ale fungovala, což je alo jaksi taky k ničemu.

Nakonec jsem se vrátil ke starý dobrý papírový mapě, jako chápu že chyba mohla být někde u mě, ale nechápu, proč v Praze vše šlapalo jak hodinky a překročením hranic to vypadalo jako kdybych si vyměnil telefon.
HADIAK --- 23:29:59 12.10.2015
spoliehat sa na zalohu v oblacikoch.. to je take.. oh naivne? :)
HONZAL --- 21:33:53 12.10.2015
mně tam vždy vyskakovalo poměrně dost věcí, včetně upozornění na přihlášení k MS accountu + x VPN připojení, takže sem to vždycky odklikal a ani nečetl, moje blbost
??? --- 17:52:05 12.10.2015
HONZAL: yup, totéž co kolega. Nejen gDrive, ale všechny cloudy co mám - gDrive, DropBox, SkyDrive, Mega, všechny totéž - jak naběhne comp bez připojení, mám na krku 4 řvoucí ikonky.
RATTKIN --- 17:10:56 12.10.2015
HONZAL: mě gdisk občas vycrapuje a ikonka je pak zešedlá, při startu Windows to hlásí, že musím zadat heslo. to u tebe nebylo?
HONZAL --- 16:15:25 12.10.2015
to zjištění po zformátování disku počítače, že ze složky gdisku ve windows se mi celou dobu (nebo od doby, kdy sem se asi odhlásil ze svýho účtu, ač o tom nevim) nic nesynchronizovalo do cloudu a o půlroční práci sem přišel. Doporučuju kontrolovat
??? --- 21:07:36 28.9.2015
???: webovy taky ...
??? --- 20:21:48 28.9.2015
Btw když je řeč o gMaps, všimli jste si v poslední době, že:

1) do plánování cesty (navigace) MHDčkem natvrdo přibyla položka Uber

2) gMaps začaly napřímo nasávat data o nehodách z Waze (minimálně z aplikace, když jí máte nainstalovanou)
??? --- 16:03:22 25.9.2015
???: super, to jsem presne myslel, potreboval jsem proste slyset od nekoho kdo to v praxi pouzil, jestli to jakz takz funguje, pouziju vic variant tedy. jinak tz itinerare na hotely a lety mi to propisuje primo i do kalendare coz je super.
??? --- 13:13:44 23.9.2015
???: jestli Ti to stačí do telefonu tak to je easy a funkční.

Otevři si žádanou oblast, klikni do search, sescrolluj dolů a klikni na "save offline map".

Načte Ti to celou zvolenou (zobrazenou) oblast do offline i na dílčí úroveň bez ohledu na rozsah oblasti (minimálně pro města, teda, nikdy sem nezkoušel větší kusy typu stát) a normálně to pak funguje i s různejma klíčovejma místama atp - dokonce to uloží i Tvoje osobní informace, pokud se v té mapě nacházej (teď jsem např. jel do Berlína a gMail si našel, že tam mám rezervaci na hotelu - automaticky mi do offline mapy uložil i lokaci hotelu s informací o rezervaci a zvýraznil mi jí že byla viditelná bez ohledu na zoom)

Nevýhoda je, že gMaps nemaj offline navigační schopnost - GPS samozřejmě funguje na celém světě nezávisle, takže zjistíš kde seš, ale když chceš něco najít nebo si načíst trasu MHDčkem, tak musíš projít kolem nějakého fast foodu a na chvíli si tam ukrást wifi. Mimo město asi na píču, ale ve velkoměstech to je docela na pohodu.