Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Google a Google+
JANOS
[http://imgs.xkcd.com/comics/googleplus.png]


Dosáhne Google světovlády? Je google už evil, nebo ještě ne? Jak dopadne souboj Google vs Microsoft vs Apple ?

Všeobecná diskuse o Google jako významné firmě nejen na poli Internetu, Internetové reklamy, software, mobilních technologií (Android), telekomunikací (http://www.google.com/googlevoice/about.html), energetiky (http://news.cnet.com/8301-11128_3-10456435-54.html) a lecčeho dalšího včetně předpovídání budoucnosti (http://thenextweb.com/google/2010/05/04/google-invests-company-predicts-future-coming/) a samořídících se aut..

K diskusi nad těmito tématy by mělo sloužit toto fórum. Trochu se to zvrhává do diskuse o produktech Google, což jsem původně nezamýšlel, ale OK.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 13:03:24 12.10.2018
Taky mate problemy s google kalednarem?

prestaly se updatovat ical kalendare (nyx events, facebook events)

kdyz kalendar smazu, a znovu ho pridam do google kalendare kalendar (add calendar from URL), NEZASKRTNU ze ma bejt verejne viditelnej, tak stejne verejne viditelnej je. a stejne se neupdatuje.
HADIAK --- 16:31:26 9.10.2018
Google zatvorí svoju sociálnu sieť. Zatajil chybu, ktorá ohrozovala používateľov
https://style.hnonline.sk/...zatvori-svoju-socialnu-siet-zatajil-chybu-ktora-ohrozovala-pouzivatelov
SIRIEN --- 23:16:56 29.8.2018
KAJJAK: dík, dávám si to do backupu, ale s Vivaldi sem teď extrémně spokojenej a tu absenci plnohodnotnejch Tab Groups sem už nějak překous, ty ostatní věci mi to víc jak vynahrazujou :)


MVEK: jo, Vivaldi je chromium. Z kraje sem k tomu byl dost skeptickej, ale nakonec naprosto pohoda.
MVEK --- 21:27:57 29.8.2018
Tak je mi líto, zkusil jsem FireFox a další dva účty. Kliknu na zakroužkovanou e-mailovou adresu účtu a dostanu adresu https://www.google.co.uk/settings/personalinfo a error 404.

Nevím tedy čím to je, že jeden z těch účtů to má o jeden klik kratší, nemá tam volbu Přepnout účet, ale rovnou tento rámeček s údaji o účtu.


[//i.nyx.cz/files/00/00/18/87/1887183_285a0df4d18bf70ab216.png?name=image.png]
MVEK --- 21:23:39 29.8.2018
SIRIEN: Jo už vím, to bylo ve FireFox pilotu, také tam byla lišta tabů na straně, to taky zařízli. Ano, pár změn u FF mě dovedlo k tomu, že jsem přešel na Operu i v práci.
Nicméně zrovna tyhle Groups se dají dost snadno nahradit Speed Dialem a uložením aktivního okna do speed dialu a pak jeho otevření v novém okně (Opera). Ale jasně, je to už pár kliků navíc.

Chrome my do ruky už nesmí, několikrát mě zklamal, třeba už jen tím, že jsem ho vůbec nepoužíval, jen updatoval, pak jsem ho zkusil používat na Google Mapy a zrovna v něm zlobily nejvíc, až jsem ztrácel data (zakreslování tras). Jasně, asi nabořená instalace, ale já to nepoužíval! O vlezlém google update ani nemluvím. A v práci u nás stejně byl kvůli tomu jednu dobu zakázán. Chromium samo o sobě dobré (ostatně nevím, jestli na něm neběží i Vivaldi).
KAJJAK --- 21:17:44 29.8.2018
jestli to ale umi tech vice pracovnich ploch to nevim, nepouzival sem
KAJJAK --- 21:16:15 29.8.2018
SIRIEN:

pokud te vytocil novy firefox, tak tady celkem schopna nahrada na ktere stare pluginy a addony porad jedou
A better, faster, private browser for today | Waterfox
https://www.waterfoxproject.org/en-US/waterfox/
SIRIEN --- 20:27:51 29.8.2018
MVEK: bavíme se o jinejch funkcích. Tab stacking (vezmu taby a pospojuju je na sebe abych je měl na liště zobrazené společně jako jeden tab) ve Vivaldi samozřejmě je a funguje plus mínus jako ve starý Opeře, to je ok.

Tab Groups (/Panorama) byl mega useful extension Firefoxu kterej umožňoval tvořit celé oddělené pracovní plochy - doslova jako ve windows kde můžeš mít několik desktopů ve kterých máš otevřené různé věci. Tj. mohl sem mít jednu pracovní plochu pro práci, další pro nějaké projekty, další pro normální surfování a každá tahle plocha měla otevřené úplně jiné taby (což zůstávalo zachované bez ohledu na vypnutí / zapnutí prohlížeče a věci taby zůstávaly načtené bez ohledu na přepínání ploch).

To bohužel přestalo ve Firefoxu fungovat a žádnej prohlížeč žádnou obdobu tohodle už nemá. Pro chrome a chromia (vč. Vivaldi) existuje extension Tab Groups, ale... je to hodně slabej odvar, protože zaprvé nemá tak krásně hladké UI, zadruhé nedokáže při přepnutí ploch udežet věci načtené jak byly a vždycky je nově refreshne, takže to sice dobře slouží pro +- uložení rozdělané práce na jindy, ale už to nefunguje jako dynamické měnění pracovních ploch za běhu, což byl u FF Tab Groups naprosto základní benefit
MVEK --- 19:29:16 29.8.2018
SIRIEN: Tak třeba až doroste, konečně ho zkusím, v podstatě ho takto stále odkládám. Protože ano, dneska už se mi líbí i dostupnost záložek nebo dokonce otevřených tabů (ale stačily by záložky/speed dial) mezi různými zařízeními včetně mobilu.
A jinak zajímavé, zrovna tab groups jsem si myslel, že ve Vivaldi už byly, protože to byla featura už staré Opery 12.x, kvůli jejímuž zaříznutí a reorganizaci lidí Vivaldi vzniklo.