Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PVSPS - Pražská vysoká škola psychosociálních studií
PEP0
Diskuze pro vsechny uzivatele se zajmem o psychologii, socialni praci, psychoterapii a podobny srandy.
Informace pro studenty, pro zajemce - vymena informaci, sledovani aktualniho deni v oboru a jine zajimavosti.


[http://www.absolventi.cz/images/pvsps-logo.png]
Poselstvi :
"Základem lidské společnosti jsou konkrétní, živé, neredukované lidské vztahy, zájem jednoho o druhého, pomoc a účast na osudech lidí, rodin a přirozených lidských společenství. Posláním psychologa, sociálního a zdravotně-sociálního pracovníka je skutečná pomoc konkrétním lidem, a nikoliv byrokratický přístup".

www.pvsps.cz

www.viap.cz
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MARTHINI --- 16:06:45 18.7.2018
AHoj, chtěla jsem se zeptat, jestli tady má někdo zkušenost s psychoterpaeutickým výcvikem, které PVSPS pořádá? Byla bych vděčná za jakýkoliv komentář/názor.

Díky
PEP0 --- 15:07:54 7.5.2015
ahoj,
ZVEME VÁS
NA FESTIVAL KŮRA 2015 : „KRÁSNÝ NOVÝ SVĚT“
VE STARÉM PIVOVARU A GALERII GASK V KUTNÉ HOŘE, TENTO VÍKEND.

Na festivalu mimo jiné proběhne PANELOVÁ DISKUZE NA TÉMA: „Kdo je tady nepřítel“?
S hosty Apolenou Rychlíkovou, Davidem Šiktancem, Jamesem Colem a profesorkou Annou Hogenovou.
http://postimg.org/image/y9p6vrs5l/

Současná generace mladých umělců se již narodila do nového světa. Po roce 89 jsme se plně otevřeli světu a od té doby si nejen užíváme svobodu širších životních možností, ale také se konfrontujeme s tíhou existenciální odpovědnosti, kterou skutečná svoboda našeho „pobytu zde“ přináší. Za minulého režimu byla tato tíha v jistém smyslu snesitelnější. Člověk se na společenské rovině nemusel do takové míry střetávat s absolutní odpovědností za svůj život a jeho volby, protože svoboda byla omezena a svět byl polaritní, nikoli pluralitní. Nebylo ani třeba aktivně souhlasit, stačilo jen ponechávat mantinely svobody a životních možností tak, jak byly shora nastaveny.
Lidé, kteří se cítili těmito mantinely svobody omezeni a vnímali úzkost tehdejšího nastavení měli jasného nepřítele. Věděli, vůči čemu a komu se vymezují a to je celkem jasně definovalo. Na jedné straně šlo buď o disidenty, kteří se s režimem snažili komunikovat a dožadovali se svých práv na svobodu oficiálními prostředky. Na straně druhé to byl tzv. Underground, jejž definovala především nezávislá umělecká tvorba a ostentativní nezájem o politické věci. Co tyto dvě nesourodé skupiny nakonec spojilo byla právě bytostná potřeba svobodně myslet a tvořit, kterou jim upíral vládnoucí systém - společný nepřítel. Byl to společný nepřítel, který pomohl definovat skutečné existenciální potřeby moderního člověka a díky vymezení vůči němu byla pravda zjevnější.
Nový svět – nový systém vytvořil prostor pro neomezené množství alternativ a způsobů lidského života a myšlení. Existuje mnoho subkultur, uměleckých proudů, trendů atd.. Je však nutné si otázku položit znovu: Je v našem současném čase a prostoru nepřítel, který v nějaké formě brání svobodnému životu, myšlení a tvorbě? Nebo zmizel a žijeme v ráji neomezených možností? Proti komu, nebo čemu se nyní vymezujeme? Je nepřítele lepší hledat ve vnějším světě, nebo se přetransformoval do vnitřního světa každého z nás? A v neposlední řadě - je vůbec nutné ho hledat? To budou otázky pro hosty naší panelové diskuze.

KDY A KDE? - Diskuze proběhne v sobotu 9.5. od 16h ve starém pivovaru v Kutné Hoře.
více info na www.festivalkura.cz

Moderátor: Josef Hejný – student psychologie na Pražské vysoké škole psychosociálních studií (PVŠPS)
VALOR --- 22:49:10 23.4.2015
sociální pracovník pro službu Následná péče Dobroduš - Diakonie ČCE - Středisko křesťanské pomoci v Praze
http://www.jobs.cz/rpd/972487013/?rps=42
PRASKLINKA --- 15:39:51 9.7.2014
ahoj, studovali jste někdo dálkově BC sociální práci? jak je to s praxí? dá se to skloubit s klasickou kancelářkou prací? :)
dík
ZASTERKA --- 16:21:16 3.2.2013
někdo na sociální práci na magisterským? potřebuji nějaké info, především jak je to tam se skutečnou docházkou, jak se to dá stíhat při zaměstnání... prosím do pošty
PEP0 --- 14:01:52 6.7.2012
to by me zajimalo, kdo to (na uroven wikipedie) tak hezky srozumitelne napsal
Wikipedie - daseinsanalýza
??? --- 15:12:25 5.3.2012
pro zajímavost

Hub Praha letos poprvé přináší do České republiky Social Impact Award, soutěž pro studenty vysokých škol, kteří mají zajímavý nápad nebo projekt, který kombinuje společensky prospěšné cíle s podnikatelskou aktivitou. Vítězové mohou získat až 4000 EUR a odbornou podporu pro rozvoj svých projektů.

bližši info je k nalezení zde [ Social Impact Award 2012 / ostatniother / 20.2.2012 / Evropa - Česká republika ] a samozřejmě také na webových stránkách soutěže http://socialimpactaward.cz a https://www.facebook.com/socialimpactaward
EVAD --- 15:56:07 10.2.2012
PEP0: heh diky za pripomenutie :) idem na ten referat
PEP0 --- 11:37:45 10.2.2012
DESET TĚŽKÝCH HŘÍCHŮ PSYCHOTERAPIE
Doc. PhDr. Jiří Růžička, Ph.D.

clanky-ruzicka-10b.doc (74240 B)