Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Stáří doma
JELYFISH
Jak se starat o starého člověka a jak mu, v rámci omezených možností, co nejvíc zpříjemnit život? Legislativa o seniorech, možnosti alternativní péče. Tipy, triky a zkušenosti, jak se vypořádávat s každodenními problémy, nudou, jejich pocitem méněcennosti a naším případným vyčerpáním?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DLOUHA_POTVORA --- 16:44:29 5.10.2015
Ahoj ve spolek. Právě se snažím rozjet jakousi pracovní/podpůrnou skupinu na téma domácí péče a možnosti pomoci, finanční i psychické. Spousta lidí je před tenhle úkol postavená bez jakékoli opory a chybí k němu veřejná diskuze. Rádi bychom jí rozhýbali, nejspíš v sociálním centru Klinika v Praze. Všichni zájemci o zapojení vítáni, především lidé s osobní zkušeností!
Více zde:
[ DLOUHA_POTVORA @ KLIniKA ]
JANOCKA --- 9:57:56 23.4.2015
Zbylo mi doma 1 baleni : Inkontinenční kalhotky MOLICARE Premium Medium vel. M, 30ks.
Rada venuju nekomu, kdo se doma stara o seniora a potrebuje je. Ne pro dalsi preprodej! (Praha)
JELYFISH --- 11:44:10 17.4.2015
YOZHIN: 1. ošetřovatelská a zdravotní služba jsou poskytované různými obory. K nám chodí sestřička, kterou jsem smluvila z místní polikliniky a ošetřovatelky nám chodí z farní charity chodov, pak je taky dobrá diakonie.
2. netuším, obávám se že jich moc nebude, buhví jestli vůbec nějaká...ve většině případů to ale není nezbytně potřeba, "stačí" mít kliku na doktory, kteří to se starými lidmi umí a neobtěžuje je to
3. máme vynikající zkušenost s domovem na Hájích, jsou tam neuvěřitelně lidští a profesionální a to se týká i péče o naprosto nemohoucí lidi. Lékařskou asistenci ale neposkytují, pokud vím. Otázkou je, zda se dotaz týká běžné péče či hospice nebo nemocnice. V tom je dost velký rozdíl.
YOZHIN --- 14:02:58 14.4.2015
Ahoj přeposílám dotaz kamarádky. Kdyby jste věděli o někom kdo by mi k tomu mohl dát nějaké zkušenosti tak klidně do pošty. Je to pro jeden nadační fond. Díky.

"mohol by si sa prosím medzi svojimi kamarátmi, ideálne pražákmi, ktorý majú rodinnú skúsenosť s opatrovaním starších rodičov skúsenosť, spýtať či majú dobré referencie na tieto služby?
1. Firmu, neziskovku, ktorá má službu domáceho ošetrenia pre seniorov, ideálne so sestričkou a lekárom, ktorý príde k seniorovi priamo domov.
2. Kliniku, ktorá sa špecializiuje na zdravotné služby pre seniorov (kľudne súkromnú)
3. Domov pre seniorov, ktorý poskytuje luxusnejšie služby (24 hodinovú starostlivosť i lekársku)"
MIKATCHOU --- 15:52:08 1.6.2012
???: no tak něco se stát může, to je pravda, zatím naštěstí dělá jen takové věci jako že vyhazuje příbory do odpadků, nebo že dává psům čaj do misky... On tam teda dost často přes den je mámin manžel, ale stejně... Jenže jak to udělat, když jsou všude ty pitomý čekačky a navíc samy tu říkáte, že dostat jí z horšího ústavu do lepšího se nemusí povýst?
MIKATCHOU --- 22:50:30 31.5.2012
???: no tak to naše babička neví jaké je datum zcela spolehlivě, nezná už ničí jména, nebo volá na každýho jiným jménem, když mluví, tak polovina z toho jsou bludy a vidiny. Pravidelnej režim je něco co se dá těžko zajistit, když s ní nikdo nemůže být celej den.

HHANULKA: tenhle pobyt mamka využije v létě až pojede na dovču. Mamka se jinak taky bojí že bude mít výčitky svědomí, proto to furt odkládá. Ale zas je na to sama, nemá sourozence...
HHANULKA --- 10:16:05 31.5.2012
MIKATCHOU: u nás daleko víc trpěla mamka se strejdou, když se náš děda dal do domova....ještě po jeho smrti si vyčítali, že ho tam dali a že se o svého otce nepostarali sami......a bylo úplně jedno, že se starali co nejvíce mohli....nikdo jim v té době nevysvětlil, že tak je to pro obě strany lepší a jejich pocit viny převážil
každý má tohle jinak, ale chci tím říci, že je třeba brát ohled na babičku, ale stejnou měrou na mamču, aby ona s tím byla v pohodě, aby s ní o tom někdo mluvil
HHANULKA --- 9:58:33 31.5.2012
MIKATCHOU: pokud uz to nezvladate, tak je jeste moznost tzv. prechodneho (odlehcovaciho) pobytu 1-3 mesice....vyuzivaji to pecujici rodiny, pokud si potrebuji dat pohov, vymalovat, jet na dovolenou....zaroven na tom kratkem pobyte zjistite, jak se babička se změnou vyrovnává....a na ten kratsi pobyt je kratsi cekaci doba
mezitim si muzete trochu odpocnout a nacerpat sily na dalsi pecovani..anebo mezitim stihnout vyridit nekde dlouhodoby pobyt
MIKATCHOU --- 8:43:25 31.5.2012
???: co myslíš tím "psychicky kompenzovaný"? jakože ještě vnímá věci kolem sebe a nás? v jakém stádiu je změna průser? mamka má možnost jí dát v podstatě relativně rychle do nějakého horšího zařízení, ale ona furt čeká až otevřou to pěkné zařízení v Prachaticích... jak rozlišit, kdy je ten pravý čas??? my už z babičky šílíme teď, ona se nudí, je zmatená, neví co má dělat, někdy je ok, někdy brečí... sama být už nemůže.
MIKATCHOU --- 8:40:04 31.5.2012
HHANULKA: na psychiatrii chodí už asi dva roky, prášky bere celou tu dobu, příspěvek mamka pobírá taky, myslim že ty 4 litry.
O místo má mamka zažádáno na několika místech, ona bydlí v Ceských Budějovicích. Jenomže teď čeká až v Prachaticích otevřou nějaký speciální centrum pro lidi s demencí, ale to bude asi až na podzim a budou tam mít jen 26 míst. Mezitim si láme hlavu s tim, co by pro babičku bylo lepší, jestli domov, kde se jí budou věnovat, nebo doma. Babička totiž poslední dobou dost často brečí, je na mamce děsně závislá, zároveň jí ale někdy švihne a začne bejt zlá. Furt se ptá co má dělat, počítá minuty, a hlavně ona dycky byla hrozně ukecaná už jako zdravá, já sem kuli tomu s ní měla konflikty už od puberty, páč mě hrozně vytáčela, a teď mluví furt stejně hodně, ale 99% jsou blbosti, takže nám s mamkou prostě už nestačí nervy a trpělivost.
Vůbec netuším co by s ní udělal domov... ale vim, že mamka takhle dál žít nemůže, to by se zbláznila.