Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Strana svobodných občanů 1.56% v parlamentních volbách.
PAULMUADDIB
Než získáte přesvědčení jací Svobodní jsou podle toho, co se píše zde v klubu, podívejte se prosím nejdříve jestli diskutující mají se Svobodnými něco společného zde [ FRONEMA @ Strana svobodných občanů 5.24% v eurovolbách. Gratulujeme ]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 15:45:10 28.7.2015
THETAN: myslim, ze ironictejsi a jizlivejsi komentar jsem dneska necetl...
pravdoláska v 68 (dle mého názoru spíše reprezentovaná Dubčekem a spol a ne Husákem) moc nevyšla

ne, von te husak skutecne v roce 68 nebyl jeste pravdolaskar. to az pak o par let pozdeji, kdyz zacal s normalizaci, kterou bohuzel pravdolaskari a sponzori charty77 pokazili a v roce 89 zcela prerusili. Kdyby se tak nestalo, Milos Zeman by byl nejlepsi president a nemusel by do ciny jezdit ucit se, jak se vlastne spolecnost normalizuje...
BONGI --- 15:44:53 28.7.2015
THETAN: Dubcekova vlada v 68 byla ciste komunisticka, je mozne ji mozna nazvat naivne slunickarskou s jejim pokusem o "socialismus s lidskou tvari", ale rozhodne ne, pravdolaskarskou. Na nesmysl socialismu s lidskou tvari poukazoval uz tehdy K231 a KAN, pokud jeste existovaly, pred zacatkem normalizace. Charta 77 vznikla az v prubehu normalizace na podporu lidskych prav a jeji podpora sla pres cele politicke spektrum - od byvalych komunistu, levicovych trockistu pres politicky neorganizovane vedce a umelce ( Patocka, Cerny, Seifert, Triska, Vaculik, ..) az po pravicove zamerene signatare Benda, Hucin, Medek, Dejmal.
Dizent nejde spojovat s pravdolaskari, nebyl politicky jednotny a jedine, co ho spojovalo byl odpor k normalizaci a stvajicimu vedeni KSC. V cem se naopak neshodnul, byla budoucnost. Proto take nemel sanci po revoluci uspet.
Takze to o cem mluvis jako prodluzovani exitsence komunismu byla predstava slunickoveho socialismu s lidskou tvari, vedena KSC, ktera nemela s pravdolaskari ( koneckoncu ten pojem vznikl az po revoluci) naprosto nic spolecneho.
THETAN --- 12:54:52 28.7.2015
ATOMIKS: jo i to je možné, já se spíše klonim k názoru, že pravdoláska v 68 (dle mého názoru spíše reprezentovaná Dubčekem a spol a ne Husákem) moc nevyšla a nastala spíše jakási post udržovací fáze podobná konci 50. let, která byla důmyslně prodlužována. Ale nemám na to vyhraněný názor.
ATOMIKS --- 12:39:48 28.7.2015
THETAN: však samotná normalizace jako taková byla neživotným pokusem o pravdoláskařský komunismus a stejně tak je i dnes vnímáma (a srovnávána s EU) třeba panem profesorem Klausem nebo panem Machem. ona tak prostě dopadnout musela.
ostatně není divu, že své problémy se snažila řešit pomocí imigrantů z Vietnamu s jejichž daňovými a drogovými delikty se potýkáme dodnes.
THETAN --- 12:25:55 28.7.2015
ATOMIKS: no nutno podotknout, že většina z nich se vyléčila právě díky zkušenostem z 50. let, někteří se znovu vyrojili kolem 68 pod heslem Socialismus s lidskou tváří, aby se posléze (v rámci normalizace) přesunuli do štědře sponzorované Charty 77 - část z nich ještě škodí dodnes např. Šabatová. Pochopitelně dnes už je tu nová generace.
THETAN --- 12:04:12 28.7.2015
WANTON: No řekl bych, že sluníčkářů (pochopitelně v jiné podobě než dnes) bylo právě za komunistů konkrétně v 50. letech nejvíce. :-) To, že se poté začali mezi sebou mlátit, je důsledek toho, že se dostali (na rozdíl od dnešní doby) k moci.
ATOMIKS --- 12:01:09 28.7.2015
WANTON: imho opět je komunismus lepší než monarchie, protože zatímco v monarchii se stávalo, že sluníčkoví pravdoláskaři byli odsunuti do jiné země, odkud mohli škodit dál, tak komunismus jim dal šanci svoji multikulti náladu věnovat provazu, na kterém viseli, nebo kameni, který do úmoru rubali. a přeci jen si přiznejme, že nejlepší cestou, jak sluníčkáře potřít, je jejich úplná likvidace. neobnovují se pak tak rychle.
WANTON --- 11:53:12 28.7.2015
OLGA73: Jen tak namátkou jsi si za kolik - 800 let monarchie v Evropě vybrala zrovna tuhle jako příklad? ;) Taky bych mohl zmínit, že norimberské zákony byly schváleny demokraticky. ;)

ATOMIKS: jj, rovněž totalitní režimy se se sluníčkáři uměli vypořádat lépe. Ono je spíše otázkou, jestli vůbec existuje jiný systém, kde by se sluníčkáři mohli dostat na výsluní tak snadno a v takovém počtu.

ATOMIKS: I kdyby byl král multikulti socialista, stále je králem, tj. vlastníkem země, a jen idiot si svůj majetek nechá zplundrovat nepřizpůsobivými. ;)
THETAN --- 11:35:38 28.7.2015
WANTON: jo, je to těžká otázka :-)
THETAN --- 11:32:29 28.7.2015
ATOMIKS: "věnovat" je něco jiného než uplatňovat zájmy většinové společnosti - ... to, jak se společnost "věnovala" za komunismu lidem je jiné, celkem obsáhlé téma a doporučil bych například vzpomínkové knihy Lubomíra Štrougala.