Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Strana svobodných občanů 1.56% v parlamentních volbách.
PAULMUADDIB
Než získáte přesvědčení jací Svobodní jsou podle toho, co se píše zde v klubu, podívejte se prosím nejdříve jestli diskutující mají se Svobodnými něco společného zde [ FRONEMA @ Strana svobodných občanů 5.24% v eurovolbách. Gratulujeme ]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 10:35:54 24.7.2018
PRÁVO: Materialistický a formalistický přístup není lidský - Neviditelný pes
http://neviditelnypes.lidovky.cz/...-lidsky-p4s-/p_spolecnost.aspx?c=A180722_222406_p_spolecnost_wag

zajimava uvaha
LUBOB --- 17:41:36 1.7.2018
NJAL: tu knizku mam & je vynikajici.
ADAMIRA --- 9:36:08 30.6.2018
NJAL: Já jsme samozřejmě mylsel 50 - 60 let odteď.

Je to politikum, stále velký politikum a to vytváří bias na obou stranách pomyslný barikády tohodle konfliktu - stejně situace jako s bratry Mašíny a jejich útěkem.

je teprve 30 let po konci doby kdy v těhle věcech bylo jasno, takžte ještě dojíždí ten huráismus ve smyslu "komunisti tvrdili že je k životu potřeba kyslík, takže se teď všichni na místě udusíme".
NJAL --- 1:13:03 30.6.2018
ADAMIRA: Ale my uz bychom meli mit ten nadhled za 50-60 let, preci jenom, 1946 bylo 72 let nazpet... Excesy jako tzv. "divoky odsun" by omluvu snesly, ale cely princip odsunu byl podle me vzhledem k situaci spravny. No a pak je tady to vyplneni "Heim ins Reich", presne ve stylu "Dejte si pozor, co si prejete. Mohlo by se vam to splnit.... "
ADAMIRA --- 17:40:25 29.6.2018
a btw. co se táhne jako červená nit tímhle vším je míchání retribučních soudů, odsunu jako takovéhe a excesů které se během něj děli.
ADAMIRA --- 17:38:19 29.6.2018
???: Asi tak, to k čemu ta deklarace měla sloužit je přesnej opak než to co se děje.

Takhle nahrávat na smeč Zemanovi a spol. je prostě tristní.
ADAMIRA --- 17:34:40 29.6.2018
Tak obačanství se nevybíralo po válce ale před válkou a na základě toho taky docházelo k "selekci", pokud se nepletu.

vyhnání němců patří mezi oblíbené sebemrskačské kapitoly moderního česka(slovenska) + ještě zapadá do kategorie "píchneme do toho at to ještě víc bolí" + kategorie "rozděleného národa" společně třeba s útěkem bratrů Mašínů.

Nicméně co mě hodně baví je tohle kádrování od lidí který v životě neviděli vězení, neslyšeli výstřel nebo nikdy neviděl blízkýho umírat násilnou smrtí.

A co je na tom ještě víc "pikantní" je to, že jejich flagelantskej přístup je z hlediska faktů na úrovni naštvaných matek.

Mě by hrozně zajímalo jak by si tihle kašpárci představovali poválečné soužití čechů s němci.

Upřímě řečeno nikdy bych to asi nikomu nepřál, ale bylo by zajímavý vědět, jak by se oni chovali v situaci lidí, který se vrátili z koncentráku a zjistili, že celá jejich rodina byla postřílena (včetně dětí).


IMHO se na celou věc budeme moc podívat s nadhledem tak za 50 - 60 let.
THETAN --- 16:10:11 26.6.2018
ABS: část rodiny pochází z jižních čech, konkrétné z prachaticka, navíc čast měla německé občanství... Dle povídání mého dědy to bylo:
1. Většina "českých" němců podporovala Hitlera a vítala přidružení sudet k Německu.
2. Ti "čeští" němci, keří tak nečinili např z důvodů česko-německých svazků byli ostatními nuceni držet jednoutou linii minimálně držet hubu.
3. Ti kteří vznášeli pochybnosti případně si přáli dál zůstat součástí čech byli hlášení a jejich děti posíláni do války v 1. linii - to znamenalo mimo jiné jistou smrt a šikanu od "pravých" německých vojáků. Takto zemřel i dědův bratr.
4. Po skončení války češi moc dobře věděli kdo jak "okatě hajloval" a vystupoval proti čechům a podporoval Hitlera (Díky tomu mohl děda dál žít v čechách a zůstal mu i velký dům včetně veškerého majetku). Ostatní byli odsunuti. Děd pamatoval i české rodiny, kde chlapi vzali palice, krupače a šli si to s němcema vyřídit. Říkal že ví minimálně o dvaceti němcích, kteří byli takto po válce v jeho okolí zavražděni. Bylo celkem zajímavé ho poslouchat, když jsme šli jako malí po ulici a on říkal že toto je vrah apod. sám vyprávěl, když šli němci v průvodech (odsun) jak české ženské houfně napadaly němky a kradly jim věci. zejména dětské věci, kočárky apod
NJAL --- 15:44:32 24.6.2018
Dlouhe, ale poucne.

Stephen Hicks - Explaining Postmodernism In 2018
https://www.youtube.com/watch?v=-BGbHG63x8w


??? --- 12:26:49 23.6.2018
Německá kancléřka Merkelová prohlásila při projevu v Berlíně k poválečnému odsunu Němců ze střední a východní Evropy, že „pro vyhnání neexistovalo ani morální, ani politické ospravedlnění.“ Tato slova nevyslovil předák nějaké extremistické okrajové skupinky, takto hovoří nejmocnější žena dnešní Evropy, té Evropy, v níž máme žít a věřit v úspěšnou budoucnost. Žádný poválečný německý kancléř se takovou nehoráznost neodvážil vyslovit.

Angela Merkelová vede zápas o svou politickou existenci. Svému přežití je schopna obětovat všechno, i slušnost a ohledy vůči sousedům a partnerům. Nechce zaplatit za velké chyby, kterých se dopustila, místo toho je schopna vyvolávat nejhorší přízraky z německé minulosti.

NĚMECKO: Zápas Angely Merkelové - Neviditelný pes
http://neviditelnypes.lidovky.cz/...merkelove-dme-/p_zahranici.aspx?c=A180622_175822_p_zahranici_wag

ano, to je i muj nazor