Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Lokální alternativní, etické a demokratické ekonomiky
VSOUKOLOHLOR
Lokální alternativní, etické a demokratické ekonomiky Diskusní platforma k TES - thinktank.cz a) otevírat a rozšiřovat odbornou i veřejnou diskusi a kritiku převládajících premis neoklasické ekonomie a neoliberalismu, jakožto dominantního paradigmatu formujícího politiky (ve smyslu anglického pojmu "policy") nejen v České republice b) přispět k formování a rozvoji kritického myšlení v české společnosti c) analyzovat důsledky a možná rizika současných politik pro sféru sociální a ekologickou a pro koncepci demokratického a právního státu d) podporovat vznik, rozvoj a fungování lokálních, etických, demokratických ekonomických alternativ fungujících v praxi e) napomáhat osobnostnímu rozvoji, zvyšovat počet, odbornost a sociální status odborníků i veřejnosti, kteří v teorii nebo praxi prosazují ekonomické a společenské postupy směřující k prohloubení demokratických procesů, právního státu a trvalé udržitelnosti f) podporovat a rozvíjet ekonomické nástroje vytvářející rovnováhu mezi lidskou činností a životním prostředím
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 13:40:44 29.6.2013
Rád bych se zeptal, jestli by se někdo z lidí aktivních na tomto fóru nechtěl zapojit do tvorby finančního programu Pirátské strany. V současné době tam panuje trochu zmatená jazyků a podpora vzájemně nesouvisejících konceptů (viz např. snaha zakázat "vývoz kapitálu" ze země x současně podpora Bitcoinu, apod.). Je jasné, že v tom programu nebude moci být všechno současně (Bitcoin podle mě patří spíš do kategorie soukromí, než do kategorie finance, ale to je fuk... jedna věc je nezakazovat ho a propagovat jako příklad něčeho, na co mají lidé právo, druhá věc je ale prosazovat ho jako finanční alternativu na úrovni politické strany).. určitým trendem u Pirátů je být za každou cenu radikální, ať už to znamená cokoliv...
KAILASH --- 14:12:51 31.5.2013
Petr Robejšek » Rychlé peníze a oživení ekonomiky krizových zemí
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-robejsek.php?itemid=20076

Za necelý rok oběhlo oněch 32 000 šilinků 463krát okolo rynku obecního hospodářství Wörglu a vznikly hodnoty v ceně 14 816 000 šilinků: nová kanalizace, vyasfaltované ulice, obnovená radnice, most a dokonce i skokanský můstek. Zatímco v celé zemi stoupla nezaměstnanost o deset procent, ve Wörglu klesla o čtvrtinu. Prostě - úspěch na celé čáře. Okamžitě se chtělo přidat dalších 170 obcí, ale rakouský stát chránil svůj finanční monopol. V listopadu 1933 byl experiment zakázán.
KAILASH --- 14:46:36 30.5.2013
JUNIOR: zaregistruj se a uvidis. myslim ze pro registrovane je nahled zdarma, transakce jsou umozneny ale az po osobnim setkani.
JUNIOR --- 13:23:40 30.5.2013
KAILASH: Jsem dlouho váhal jestli napsat do pošty, ale raději napšíi sem veřejně. Třeba z toho vykvete rozvětvená diskuze. Mohl by jsi prosímtě nějak uvést příklady z praxe - s čím obchodujete, co (a jak) nabízíte, v jakém měřítku, zkušenosti se známými lidmi nebo s cizími ? A co vlatně nabízíte ?
KAILASH --- 10:12:44 30.5.2013
JUNIOR: my na tom delame predevsim lokalne. Jak vypadaji celostatni aktivity ukazuje treba Hearth.net, ktery ma za sebou miliony ..... ale vysledek ?!

Lepe je pragmaticky a krucek po krucku.
JUNIOR --- 8:57:27 30.5.2013
KAILASH: Jup, tohle už jsem zkoumal. Máš nějak osobní zkušenosti ? Co třeba tohle ? http://alternativazdola.cz/liferay/o-nas
KAILASH --- 7:41:31 30.5.2013
JUNIOR: www.budsob.cz
jedeme v lokalni mene. Druha moznost je nekde v Brne...
JUNIOR --- 23:48:26 28.5.2013
Prosím vás, je tady někdo kdo má PŘÍMOU a OSOBNÍ zkušenost s platbou/příjmem alternativních měn nebo barter za služby a výrobky ? Rozjíždím jeden projekt a chtěl bych (jsem ochoten) nabízet sužby za "alternativní" měny. Hledám někoho s kým bych se o tom mohl pobavit.
VSOUKOLOHLOR --- 12:02:37 17.5.2013
KAILASH --- 19:49:36 8.5.2013
V budoucnosti se zřejmě budou tisknout i lidské orgány. Tisk jídel bude zřejmě nesmírně populární. Nakonec to zřejmě ohrozí i vlády. Ve světě nekonečného výběru se lidé nespokojí s omezeným, byrokratickým rozhodováním elit. Politikové budou všem muset vymyslet způsoby, jak zabránit maniakům ve zneužití této nové technologie.
Trojrozměrný tisk povede k nové průmyslové revoluci
http://www.blisty.cz/art/68399.html