Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Lokální alternativní, etické a demokratické ekonomiky
VSOUKOLOHLOR
Lokální alternativní, etické a demokratické ekonomiky Diskusní platforma k TES - thinktank.cz a) otevírat a rozšiřovat odbornou i veřejnou diskusi a kritiku převládajících premis neoklasické ekonomie a neoliberalismu, jakožto dominantního paradigmatu formujícího politiky (ve smyslu anglického pojmu "policy") nejen v České republice b) přispět k formování a rozvoji kritického myšlení v české společnosti c) analyzovat důsledky a možná rizika současných politik pro sféru sociální a ekologickou a pro koncepci demokratického a právního státu d) podporovat vznik, rozvoj a fungování lokálních, etických, demokratických ekonomických alternativ fungujících v praxi e) napomáhat osobnostnímu rozvoji, zvyšovat počet, odbornost a sociální status odborníků i veřejnosti, kteří v teorii nebo praxi prosazují ekonomické a společenské postupy směřující k prohloubení demokratických procesů, právního státu a trvalé udržitelnosti f) podporovat a rozvíjet ekonomické nástroje vytvářející rovnováhu mezi lidskou činností a životním prostředím
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 22:18:20 27.12.2012
Proč je družstevní banka švédského typu "JAK" v Česku zakázána - INURU souvislosti a budoucnost
http://inuru.com/index.php/spolecnost/trh-ekonomika/616-banka-jak-cesko-svedsko-zakazana
VSOUKOLOHLOR --- 0:19:51 27.12.2012
ENKIE --- 12:37:56 24.12.2012
VSOUKOLOHLOR: To uz je lepsi John Zerzan, ten si alespon nehraje na ekonoma a nijak nezastira svuj odpor k rozumu a k civilizaci a ke vsemu, co jakkoliv presahuje primitivni zivot lovcu-sberacu - jde na to od podlahy a systematicky. A navic ma fantazii a umi se vyjadrovat.
VSOUKOLOHLOR --- 12:34:47 5.12.2012
Avoiding bankrupting nature - Stockholm Resilience Centre
http://www.stockholmresilience.org/5.5ea7abe0139d0dada521dcd.html
VSOUKOLOHLOR --- 12:27:07 4.12.2012
[ Charles Eisenstein // Living Without Economic Growth ]
http://vimeo.com/54199462
VSOUKOLOHLOR --- 14:07:01 28.11.2012
druhý ze série doprovodných programů k výstavě Kartografie naděje: Příběhy sociální změny se blíží.

Jménem Centra současného umění DOX bych Vás ráda pozvala na pondělní open space diskuzi dne 3. 12. od 18.00 hodin, která bude věnovaná tématu participativní rozpočet.

Pozvánku ve formátu jpg naleznete v příloze. Budu ráda za její šíření, stejně tak jako sdílení FB eventu k programu: http://www.facebook.com/events/129598920528698/

Participativní rozpočet je dalším z nástrojů posílení politické samostatnosti skupin i jednotlivců. Je účinným systémem správy místních financí obcí a měst, který nabízí prostor pro vyjádření přání a potřeb svých obyvatel. Je efektivním nástrojem přímé demokracie, která zvyšuje zájem občanů na správě veřejných financí a dává váhu hlasu a názoru jednotlivce. Nachází uplatnění v nejrůznějších oblastech finanční správy od sociálního zabezpečení, daňové politiky až po oblast kultury a tvorby kulturního rozpočtu.

Formát open space, jímž je diskuze vedena, umožňuje snadné zapojení každého z účastníků debaty. Roli facilitátorů zastanou Petr Vittek, zástupce bratislavské organizace Utopia, kde projekt participativního projektu již běží, a Tomáš Tožička, expert z oblasti rozvojové problematiky.
JAGA --- 15:17:38 24.11.2012
Milí přátelé!
Ráda bych vás upozornila na zrekonstruované, elegantnější, jednodušší a uživatelsky přívětivější webové stránky organizace Permakultura (CS). Pozor, najdete je na NOVÉ ADRESE www.permakulturacs.cz. Doufáme, že se vám budou líbit a přinesou vám i mnoho užitku. Prosíme, navštivte je a pomozte nám vychytat případné nedostatky!
Naše PŮVODNÍ ADRESA www.permakultura.cz má v budoucnu sloužit jako "rozcestník" permakulturních projektů, designérů, lektorů apod. Máte-li zájem se na tomto projektu podílet, obraťte se na M. Jílka, kontakty najdete na www.zelenycarodej.cz.
Zdravím všechny,
Eva Hauserová
VSOUKOLOHLOR --- 22:14:23 23.11.2012
ICTA PUBLISHES THREE SPECIAL ISSUES ON ECONOMIC DEGROWTH

OECD economies are facing a prolonged period of little or no growth, or even de-growth. This is true of Europe, the United States and Japan. Environmentally this is not bad. It is easier to avoid climate change with less growth. But socially, lack of growth
in growth economies can be catastrophic. Unemployment increases and debt accumulates. How can economies without growth become socially sustainable and economically stable?

This is the research question motivating an interdisciplinary group of researchers at ICTA-UAB, studying the economics and politics of degrowth. This group together with the association Research &Degrowth, have edited in 2012 three volumes on degrowth in the prestigious journals Ecological Economics (vol. 84, p. 171-269), Futures (vol. 44, p. 515-607) and the Journal of Cleaner Production (a journal of industrial ecology) (vol. 38, p. 1-98). The papers can be accessed at:

1. "The Economics of Degrowth": http://www.sciencedirect.com/science/journal/09218009/84/supp/C
2. "Democracy and Degrowth": http://www.sciencedirect.com/science/journal/00163287/44/6
3. "Theory and Practice of Degrowth": http://www.sciencedirect.com/science/journal/09596526/38/supp/C