Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Lokální alternativní, etické a demokratické ekonomiky
VSOUKOLOHLOR
Lokální alternativní, etické a demokratické ekonomiky Diskusní platforma k TES - thinktank.cz a) otevírat a rozšiřovat odbornou i veřejnou diskusi a kritiku převládajících premis neoklasické ekonomie a neoliberalismu, jakožto dominantního paradigmatu formujícího politiky (ve smyslu anglického pojmu "policy") nejen v České republice b) přispět k formování a rozvoji kritického myšlení v české společnosti c) analyzovat důsledky a možná rizika současných politik pro sféru sociální a ekologickou a pro koncepci demokratického a právního státu d) podporovat vznik, rozvoj a fungování lokálních, etických, demokratických ekonomických alternativ fungujících v praxi e) napomáhat osobnostnímu rozvoji, zvyšovat počet, odbornost a sociální status odborníků i veřejnosti, kteří v teorii nebo praxi prosazují ekonomické a společenské postupy směřující k prohloubení demokratických procesů, právního státu a trvalé udržitelnosti f) podporovat a rozvíjet ekonomické nástroje vytvářející rovnováhu mezi lidskou činností a životním prostředím
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 0:21:08 28.12.2011
American Materialism: The Elephant in the Middle of the Room | Reality Sandwich
http://www.realitysandwich.com/american_materialism_elephant_middle_room
JAGA --- 10:33:00 27.12.2011
VSOUKOLOHLOR: Výborná myšlenka a vřele souhlasím - že neustálým zvyšováním (nebo i udržováním) růstu HDP už dnes společnost nebohatne, ale naopak chudne. Cítím, že je to pravda, ale nevím, jestli mě napadají ty nejlepší, nejnázornější a nejjednodušší příklady, jak tohle vysvětlit lidem, kteří ještě v HDP věří.
Třeba: víc dopravy a průmyslu - zhoršená kvalita ovzduší, zvýšený stres - zvýšené výdaje na zdravotnictví? Nějaké další a lepší příklady...?
VSOUKOLOHLOR --- 23:54:56 26.12.2011
Rio+20 Needs to Address the Downsides of Growth « Center for the Advancement of the Steady State Economy
http://steadystate.org/rio20-needs-to-address-the-downsides-of-growth/
VSOUKOLOHLOR --- 3:18:54 23.12.2011
XCHAOS --- 19:22:20 15.12.2011
Trochu s tím spamuju, ale sakra... je to tu ontopic a pracoval jsem na tom článku (s přestávkami) víc jak půl roku!
TečkaCZ - #Bitcoin - digitální anarchie, nebo kryptofašismus ?
http://teckacz.cz/1130
VSOUKOLOHLOR --- 16:21:01 10.12.2011
Richard Heinberg: why end of growth can mean more happiness - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=cl8ZHDQQY7I
XCHAOS --- 14:12:38 4.12.2011
[ XCHAOS @ Česká pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu ]
ČESKÁ POZICE: Proč právě teď potřebujeme digitální měnu?

FALKVINGE: Nejde ani tolik o to, co potřebujeme právě teď, jako především o to, co současná technologie umožňuje a zdali je to lepší, než co máme dnes. Banky si dnes z každé transakce berou až pět procent. Až někomu v Indii v neděli ráno poprvé pošlete částku v hodnotě šálku kávy, jemu se ty peníze okamžitě objeví na internetovém účtu a bankovní poplatky tu malou částku po cestě nezničí, pak teprve pochopíte kouzlo Bitcoinu. Banky nás brzdí, protože používají technologie ze sedmdesátých let minulého století.
ČESKÁ POZICE: Hodně lidí ale stále s internetem a moderními technologiemi neumí zacházet. Jakou výhodu bude mít Bitcoin pro ně?

FALKVINGE: Tento problém se dá pozorovat během každého technologického posunu. Vždy vznikne vědomostní propast. Pár dekád zpátky někteří lidé neuměli používat telefon. Jednoduše nevěděli, jak zvednout sluchátko a vytočit číslo. Jakmile dosáhnete určitého věku, začnete mít s novými nápady potíže. V zájmu společnosti tedy je, dělat nové věci co možná nejjednodušší.
ČESKÁ POZICE: Jak dlouho potrvá, než naše společnost začne Bitcoin využívat?

FALKVINGE: Každá nová technologie potřebuje na rozjezd zhruba deset let. Streaming, neboli kontinuální přenos audiovizuálního materiálu prostřednictvím internetu, fungoval již v roce 1995, YouTube vznikl v roce 2005. Filesharing, tedy sdílení dat, bylo možné již v roce 1989. Napster přišel o deset let později. Jakmile se ale lidé naučí Bitcoin používat, otevřou se dveře nespočtu nových a zajímavých aplikací, které budou znamenat revoluci daní, blahobytu a podobně.
VSOUKOLOHLOR --- 1:03:00 1.12.2011
Life after the end of economic growth | Richard Heinberg | Comment is free | guardian.co.uk
http://www.guardian.co.uk/commentisfree/2011/nov/30/end-of-growth