Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Lokální alternativní, etické a demokratické ekonomiky
VSOUKOLOHLOR
Lokální alternativní, etické a demokratické ekonomiky Diskusní platforma k TES - thinktank.cz a) otevírat a rozšiřovat odbornou i veřejnou diskusi a kritiku převládajících premis neoklasické ekonomie a neoliberalismu, jakožto dominantního paradigmatu formujícího politiky (ve smyslu anglického pojmu "policy") nejen v České republice b) přispět k formování a rozvoji kritického myšlení v české společnosti c) analyzovat důsledky a možná rizika současných politik pro sféru sociální a ekologickou a pro koncepci demokratického a právního státu d) podporovat vznik, rozvoj a fungování lokálních, etických, demokratických ekonomických alternativ fungujících v praxi e) napomáhat osobnostnímu rozvoji, zvyšovat počet, odbornost a sociální status odborníků i veřejnosti, kteří v teorii nebo praxi prosazují ekonomické a společenské postupy směřující k prohloubení demokratických procesů, právního státu a trvalé udržitelnosti f) podporovat a rozvíjet ekonomické nástroje vytvářející rovnováhu mezi lidskou činností a životním prostředím
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BROZKEFF --- 1:10:54 22.6.2010
Plánuje někdo z Brna jet do Olomouce na schůzku českého EnergyBulletinu?

http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/otevrena-schuzka-redakce-priznivcu-energybulletinu
XCHAOS --- 23:28:10 9.6.2010
(odkaz je "inverzně" k tématu tohoto klubu)
XCHAOS --- 23:27:52 9.6.2010
Cory Doctorow: My computer says no - opinion - 07 June 2010 - New Scientist
http://www.newscientist.com/article/mg20627635.700-cory-doctorow-my-computer-says-no.html?full=true&print=true
IKYTKA --- 18:16:57 8.6.2010
WIPER: nene, je to ze současnosti. Mluví o tom, jak převedli velkou část radnice na SPOL. S.R.O. a dokázali tak zaplatit dluhy a naspořit si peníze do obecního rozpočtu. zásadní na tom je to, že lidi dělají některé činnsoti dobrovolně a zdarma (údržba něterých prostor a objektů, stráž u přechodu před školou, ... ) a zároveň vedou o investicích diskuze. Ten starosta má obrovskou podporu asi 93% hlasů.

Je to možná příliš málo "alternativní", ale do začátku proč ne.
PIZI --- 14:48:32 8.6.2010
B_ART: Oboji je iluze. Zadny rozdil. Oboji predpoklada schopnost predpovedet, nebo stoprocentne ovlivnit budoucnost. Bavime se o vecech v oblasti plany alespon 10 let dopredu.
B_ART --- 14:46:00 8.6.2010
PIZI: ok, necháme to bejt :)
já vidim podstatnej rozdíl mezi "naplánovat si deset konkrétních kroků dopředu" a "vědět přesně, k čemu směřuju", ale dokuď se nebavíme v nějaký konkrétní rovině, tak je to asi fakt jenom slovní přestřelka..
PIZI --- 14:41:38 8.6.2010
B_ART: Vim co je smer, ale nevim z jakych kroku se sklada. Vim ze prvni krok vede tim smerem. To staci. To ze se druhy krok bude rusit s prvnim je nesmysl. Druhy krok budu vymyslet az po tom prvnim. Samozrejme ze jako druhy nezvolim nejaky ktery se bije s prvnim.

Neefektivni je planovat x kroku, kdyz vim, ze budoucnost nedokazu predpovedet, tudiz je mi jasne, ze cim vzdalenejsi kroky planuji, tim mene pravdepodobna je jejich skutecna realizace. Je neefektivni planovat neco o cem tusim, ze se to nerealizuje.

Zakladem pro tve uvazovani necht je toto pravidlo. Planovat budoucnost na urovni statu, je tim vic posetile cim delsi casovou vzdalenost se snazime preklenout.
B_ART --- 14:36:07 8.6.2010
PIZI: ano, myslim, že kdyý děláš dílčí opatření, tak musíš mít nějakou představu, co budeš dělat po něm nebo současně s nim, jak se budou jednotlivý kroky doplňovat, jaký má bejt mezi nima načasování, propojení atd. .. i dva kroky stejnym směrem se můžou navzájem rušit a tlouct, když nebudou provedený koordinovaně a s nějakou jasnou představou, co z nich má vlastně vylézt a kam to má pokračovat, nebo přinejmenším to může bejt dost neefektivní..
možná, že jsem ten cíl v prvním příspěvku definoval moc radikálně, ale plánovat jenom po jednotlivejch krocích a nevidět dál mi připadá zcestný.
(a už se opakuju, co...)
JAGA --- 13:34:41 8.6.2010
???: Jo, tu Alenu Wagnerovou trochu znám, to ona před časem tak dlouho hučela do Rut Kolínské, že v ČR potřebujeme síť mateřských center, až ji do toho uvrtala. Hezké počtení!
??? --- 12:33:30 8.6.2010
Zrovna dneska jsem si na tohle téma moc pěkně početla.
http://www.radioservis-as.cz/tydenik/24_vidi1.htm