Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ochrana přírody
PATISLAV

Ochrana přírody


- klub pro odbornou i laickou veřejnost, které není lhostejný stav našeho i světového životního prostředí

V tomto klubu uvítám:

1) Diskusi nad převážně lokálními a konkrétními problémy životního prostředí - zastavování zelených ploch, vznikající skládky, kácení stromů, vybíjení zvěře, znečišťování vod, "zkulturňování" krajiny apod. Mělo by jít hlavně o vlastní zkušenosti - co jsme viděli a co jsme pro ochranu přírody udělali. Přidejte obrázky!

2) Domlouvání nějakých drobnějších akcí. Boj s úředním šimlem provádějte zde: [ Obrana občana ]

3) Tlachání o obecných problémech (ztráta druhové diverzity, kácení pralesů, šíření pouští, znečištění vod, smysl zoologických zahrad, regenerační schopnost přírody apod.). Diskuzi o globálním oteplování zkuste minimalizovat.

4) Sdílení zkušeností z práce v neziskovkách.


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MANFRED --- 17:14:30 31.3.2015
Tak na zahrádce se dá s ledakým fujtajblem bojovat i jinak, ale na krásném, širém lánu je holt nejefektivnějšî a nejekonomičtější chemie. Povídanky o mezich, mozaikový krajině, ustoupily nadbolševickým ( reakčně emerickým ) metodám. Konečně, kukuřici amici nepěstujou jinak (když pominu minoritní komunitu bio a podobný).
Jediná výhoda je, že z energoplodin dostane rakovinu auto plus rozpočet (státní i spotrebitelův, teda vlastně nepotřebitelův i spotřebitelův) blbý je, že v tom máloco přežije.

Dobrá zpráva je, že nám okukoval budku sokol, doufám že to nenapere do větrníků v okoli, snad má dobrýho autopilota a navigaci.
VRINDAVAN --- 14:43:55 31.3.2015
Rakovina na zahrádkách a polích? Agentura varuje i Česko | Týden.cz
http://www.tyden.cz/...ovina-na-zahradkach-a-polich-agentura-varuje-i-cesko_337749.html#.VRpA6PmsUoS
SCHWEPZ --- 8:42:21 31.3.2015
MANFRED: Ad ty chemikálie:


Velkou ranou pro biotechnologický průmysl může být nedávné oznámení Světové zdravotnické organizace (WHO), že glyfosát, nejpoužívanější herbicid na světě, má zřejmě karcinogenní účinky. Herbicid, součást známého přípravku Roundup firmy Monsanto, je často používán na polích, kde rostou geneticky modifikované plodiny. Úprava genů totiž těmto plodinám propůjčuje proti Roundupu odolnost, takže když farmář tímto tzv. totálním herbicidem postříká pole, zahyne na něm vše kromě modifikované úrody.

Biotechnologické firmy v čele s Monsantem vždy obhajovaly nasazení totálních herbicidů jednoduchým argumentem: účinkují tak efektivně, že se díky nim snižuje celkové množství chemikálií používaných pro boj s plevely. A v obhajobě glyfosátu pokračují firmy i nyní. Představitelé Monstanta výzkum provedený pod patronací WHO zpochybnili a Světovou zdravotnickou organizaci obvinili ze zkreslování dat.

Výzkum WHO dospěl k závěru, že je glyfosát je karcinogenní pro zvířata. Důkazy, že to platí i u člověka, jsou limitované, proto byl přípravek zařazen do kategorie 2A – pravděpodobně karcinogenní. Podle Monsanta však výzkum nebral v potaz studie, které byly s tímto zjištěním v rozporu, a za „slabé“ označili důkazy i někteří vědci z univerzit. Představitelé WHO kritiku odmítají.

Co tedy bude dál? Jak píše časopis Nature, úřady se nyní musejí rozhodnout, jak s poznatky WHO naloží. Například americká EPA bezpečnost glyfosátu nezávisle prověřuje a již oznámila, že výsledkům WHO bude věnovat velkou pozornost.

Widely used herbicide linked to cancer : Nature News & Comment
http://www.nature.com/news/widely-used-herbicide-linked-to-cancer-1.17181
SCHWEPZ --- 8:39:44 31.3.2015
Sýčků byly v Česku desítky tisíc. Teď jsou na vymření | Týden.cz
http://www.tyden.cz/...sycku-byly-v-cesku-desitky-tisic-ted-jsou-na-vymreni_337968.html#.VRpBEvmsVig
MANFRED --- 20:36:17 27.3.2015
Kvůli ochraně zemědělských plodin a zajištění co nejvyššího výnosu se každoročně aplikuje na českých polích 5,5 milionů kilogramů chemikálií....
Aj, hlavně že nám energoplodiny rostou :-)
Ono i ten článek kde to numero píšou je docela zajímavej. http://t.tyden.cz/...y/domaci/rakovina-na-polich-a-zahradkach-agentura-varuje-take-cesko_337749.html
MANFRED --- 16:30:58 24.3.2015
Plyn by měl šanci jen v případě, že by uměl najet na výkon stylem raz cuk na pokrývání špiček, jinak prostě v momentální situaci nemá ekonomicky šanci. Pak taky není zájem prejit na plyn jednak kvůli politický situaci, taky si nikdo nechce naštvat voliče.
Jedině do zdeformovanýho trhu narvat další dotaci ( s podmínkou že se na tom zase nekdo svinsky nabalí, tedy po česku), už je ti stejně občas ve stavu že se obchoduje za mínusy a fakt není asi už moc zkurvitelnej, případně zdražit (služby, ne elektriku :-)) nebo řešení typu, ze by člověk ekologický kupoval dražší energii dobrovolně. Což teda já bych zkusil, nejlíp s certifikátem a lepikem, ale poslali mne s tim do...no třeba do lesa.
NYKRUK --- 12:49:50 24.3.2015
EWUSHA: pripomina mi to zastaveni technickeho pokroku v zemich RVHP
PATISLAV --- 9:37:31 24.3.2015
EWUSHA: chápu to dobře, že se odstaví, protože si na sebe prostě nevydělá? Jestli je to kvůli vychýlení trhu, tak přece není problém takovou špičkovou technologii prodat tam, kde takové pokřivení trhu není. Nebo je to celé trochu jinak?

A jinak teda nwoo prosím příště ne, raději rovnou zdrojový článek. Díky.