Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ochrana přírody
PATISLAV

Ochrana přírody


- klub pro odbornou i laickou veřejnost, které není lhostejný stav našeho i světového životního prostředí

V tomto klubu uvítám:

1) Diskusi nad převážně lokálními a konkrétními problémy životního prostředí - zastavování zelených ploch, vznikající skládky, kácení stromů, vybíjení zvěře, znečišťování vod, "zkulturňování" krajiny apod. Mělo by jít hlavně o vlastní zkušenosti - co jsme viděli a co jsme pro ochranu přírody udělali. Přidejte obrázky!

2) Domlouvání nějakých drobnějších akcí. Boj s úředním šimlem provádějte zde: [ Obrana občana ]

3) Tlachání o obecných problémech (ztráta druhové diverzity, kácení pralesů, šíření pouští, znečištění vod, smysl zoologických zahrad, regenerační schopnost přírody apod.). Diskuzi o globálním oteplování zkuste minimalizovat.

4) Sdílení zkušeností z práce v neziskovkách.


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHWEPZ --- 8:18:02 27.6.2014
Snědené moře - E15.cz / Zen
http://zen.e15.cz/pribehy/snedene-more-1072058
EXCITE --- 12:00:21 25.6.2014
EWUSHA: to co píšeš je jasné, mě jen nesedělo žes spojovala "lidskou pomoc" s rychlostí růstu. Hustý porost a školka jsou dva extrémy.
Samozřejmě, že les vzrostly ze samovolné obnovy, viz ta Šumava, bude odlišný od lesa založeného ve školce, nicméně bych z toho nevyvozoval závěry ohledně rychlosti růstu bez vyhodnocení dalších podmínek (jak říkáš sama;)
EWUSHA --- 11:37:23 25.6.2014
EXCITE: byly to údolní polohy v NP České Švýcarsko. Musíš si uvědomit, že u tebe na zahradě jsou opravdu diametrálně odlišné podmínky od lesa, kde smrk zmlazuje ve velmi zhuštěném porostu. až půjdeš do lesa, tak se podívej, kolik semenáčků je na 1m2.
Poloha měla velký význam. Na jižně orientovaných svazích nezmlazoval smrk přirozeně vůbec, na severně orientovaných v poměrně velkém množství. Ale samozřejmě má pak vliv nadmořská výška, která pro smrk není vhodná, a množství srážek.
EXCITE --- 9:59:43 25.6.2014
EWUSHA: Při vší úctě se mi zdá,že si zanedbala místní podmínky, protože to co popisuješ je značnej extrém, nebo tvý tvrzení o lidské pomoci je prostě fail.
Mě například na zahradě, i když z jedné strany tísněný jiným smrkem a z druhé, jižní strany stíněný ořechem, vyrostl smrk cca 8-10 m za 10 let.
LITTLEPUNKK --- 9:43:31 25.6.2014
EWUSHA: ahoj , no ono záleží hodně na okolnostech,ale pokud za 20let má smrk 50cm tak je něco hoodně moc špatně . Může to být zapříčiněné vysokým stavem zvěře , nevyhovující půdou danému druhu ad. Vím taky o místě kde jsou cca 20letý smrky - vysazený a měří tak 50cm , mají ale třeba 15 pater větví, rostou čiště na štěrku a už je předrůstají borovice který se tam volně vysemenily a tu půdu zvládají . Neviděl bych to tedy tak dramaticky , příroda si umí sama poradit a docela rychle ,ale musí se brát v potaz i ukon pionýrských dřevin ,který vytvoří dobrý podmínky pro růst atd . Je to složitější ,ale přirozený obnově 100% věřím , dle toho co vidím:))
Pohybuju se v lese denně a
PATISLAV --- 11:18:51 21.6.2014
OKEYA: tak já jsem z toho pochopil, že to normálně praktikuje. Možná proto nemá potřebu to dokazovat nějakou studií, když tím normálně žije. A taky si říkám, co by z toho měl, kdyby kecal. A taky to, co říká, dává smysl.
SCHWEPZ --- 16:51:26 20.6.2014
Senátoři schválili, že národní park na Šumavě otevřou stavebním projektům | Hnutí DUHA
http://www.hnutiduha.cz/.../senatori-schvalili-ze-narodni-park-na-sumave-otevrou-stavebnim-projektum
SCHWEPZ --- 16:15:34 20.6.2014
Humpback Whale Shows AMAZING Appreciation After Being Freed From Nets
https://www.youtube.com/watch?v=tcXU7G6zhjU#t=52
OKEYA --- 12:43:22 20.6.2014
PATISLAV: Je to opravdu docela zajímavý, taky mne ta přednáška kdysi nadchla. Co je ještě zajímavější je, že za celé ty roky to nedokázal moc přesvědčivě dokázat a na WOSu má asi 4 takové polemické články, ale žádný experimentální. Existujou nějaké studie, které popírají, že to funguje, ale on má asi taky pár studií někde v rukávu.... Je to zvláštní, ale z toho, co vím bych řekl, že to může fungovat.
PATISLAV --- 0:06:13 20.6.2014
Tohle zní jako dobrá zpráva, a je to eye-opener.
Allan Savory: How to fight desertification and reverse climate change | Talk Video | TED.com
http://www.ted.com/talks/allan_savory_how_to_green_the_world_s_deserts_and_reverse_climate_change