Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ochrana přírody
PATISLAV

Ochrana přírody


- klub pro odbornou i laickou veřejnost, které není lhostejný stav našeho i světového životního prostředí

V tomto klubu uvítám:

1) Diskusi nad převážně lokálními a konkrétními problémy životního prostředí - zastavování zelených ploch, vznikající skládky, kácení stromů, vybíjení zvěře, znečišťování vod, "zkulturňování" krajiny apod. Mělo by jít hlavně o vlastní zkušenosti - co jsme viděli a co jsme pro ochranu přírody udělali. Přidejte obrázky!

2) Domlouvání nějakých drobnějších akcí. Boj s úředním šimlem provádějte zde: [ Obrana občana ]

3) Tlachání o obecných problémech (ztráta druhové diverzity, kácení pralesů, šíření pouští, znečištění vod, smysl zoologických zahrad, regenerační schopnost přírody apod.). Diskuzi o globálním oteplování zkuste minimalizovat.

4) Sdílení zkušeností z práce v neziskovkách.


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KOCOURMIKES --- 21:52:15 15.5.2018
Petition · U.S. House of Representatives: Tell Congress to reject animal cruelty in the 2018 Farm Bill · Change.org
https://www.change.org/...um=facebook&utm_campaign=autopublish&utm_term=328055&utm_content=ex99%3Av1
BRENMCGUIRE --- 18:30:42 14.5.2018
Jsem nevěděl že řepka je navíc ještě toxická, chudáci srny.

KOCOURMIKES: Kéž by si si též projel historii celého světa co se kde napáchalo a taky dlouho tutlalo když se to dalo. Dělaly to obě strany. Co si vzpomenout třeba na Donoru a nebo Centralia která hoří dodnes. Jako chápu že rusko a rusáci mnohým z nás leží těžce v žaludku, ale zase buďme trochu objektivní.

Z hlediska šetrnosti nelze upřít socialistickému režimu že ač neekologicky a těžce neefektivně tak původní výrobky, alespoň nebyly plánovitě zamýšleny se zastaráváním. A tedy daly se opravit a mohly tak fungovat hodně dlouho. Ten současný kapitalisticky poháněný konzum je jasná záhuba a už dosahuje slušné zoufalosti jak generovat zisk. Ale jestli to přejde plně do virtuálu, bude sranda a nemyslím tím jen cryptoměny.

V současnosti těžko říct kdo je největší světové prase, jestli Čína, Brazílie, USA, Rusko, Indie. Protože je to jak se žebříčky v reklamách který hypr nebo banka je nejlepší.
Osobně bych to viděl asi na Brazilce jako na největší zadělaný světový ekologický průser o kterém se ani moc nemluví.
A taky jsem v tom zaslechl i nějaké zvěsti o Mexiku.

Škoda že nikdo z těch zodpovědných asi nezná, neposlouchal co říkal René Dumont. Škoda že mu to nevyšlo s tím kadidátstvím na Prezidenta Francie. :/
KOCOURMIKES --- 11:10:57 12.5.2018
TADEAS: to nevis proboha, nejen v CSSR ale hlavne v SSSR - podivej se co udelali okolo Norilsku treba, to toxicke jezero. Hadej co se s delo s lesy v CR pred rokem 89, treba Krusne hory.
TADEAS --- 11:04:52 12.5.2018
KOCOURMIKES: zdroj?

... a pozdeji v tom globalnim supply chainu lze obtizne hovorit o nejakem lepsim a horsim rezimu, protoze ten ekosystemovej rezim je nakonec jenom jeden, a je jim prave ta soucasna varianta agrotechnologistiky. protoze neexistuje ekonomicko-politickej rezim, kterej by z toho byl vyvazanej. muzeme nekde vytvaret prijemnejsi a min znecistena mista k zivotu, ale to je podle me predevsim diky tomu, ze impakt (ekologicka stopa) toho, co konzumuji populace v takovych mistech, se deje jinde.
TUHO --- 9:50:26 12.5.2018
TADEAS: Ha, dik za tip. Na Jamese Scotta se chystam dlouho, ale nikdy jsem se nedokopal k precteni vic nez nejakych uvodu...
KOCOURMIKES --- 6:27:50 12.5.2018
TADEAS: komousi byly horsi na zivotni prostredi nez zapad prosimte
KOCOURMIKES --- 6:27:03 12.5.2018
JAZZZ: bezohlednost
TADEAS --- 22:50:48 11.5.2018
pokud to vezmu ze sveho pohledu uplne zesiroka, pak: jakakoliv lidska civilizace je v zakladu logistika (tj. organizace koncentrujici energie, rozvedeneji "agro-techno-logistika"). pokud ma tahle logistika zohlednit svoje sirsi ekosystemove ukotveni, musi se zmenit na eko-logistiku, tj. ta logisticka cinnost ve svem provadeni zaroven musi upgradovat zakladnu zdroju a tim nosnou kapacitu prostredi. to je zaklad nejake regenerativity, a to je to nejsirsi zakotveni, ze ktereho se pak daji volit vzdy konkretni, lokalni, problemu odpovidajici cesty a reseni. ale nestaci se zamerit na nejaky "problem" "komplexne", "multidisciplinarne", protoze to nam jeste vubec nezaruci, ze budeme operovat v takovem kontextu, ktery je regenerativni, tj. ktery upgraduje zakladnu zdroju. a takovy kontext naprosto nemame. zakotveni toho kontextu by znamenalo jeho zakotveni do ustaveni naseho spolecenstvi, tj. zmenu nejakych mezilidskych ustav vubec, a od toho odvozovanych instituci. dokud si to nerekneme a takto nestanovime, potacime se neznamo kam.
TADEAS --- 22:23:59 11.5.2018
TUHO, TUHO: jak rikas, socialismus na tom byl podobne jako zapad, i kdyz to tyhle rezimy nebyly schopny vyhnat do takovych obratek. k tesnemu paralelnimu rozvoji a vymene zemedelskych znalosti a technologii mezi usa a ussr viz napr. james scott - seeing like a state, kap. 6 - Soviet Collectivization, Capitalist Dreams.

je tak nejak popularni hledat tu chybu v kapitalismu, kterej je jednim z rezimu organizace socio-ekonomickejch civilizacnich vztahu, anebo obecneji v modernite a instrumentalite. ja si myslim, ze je to jeste sirsi, a ze destruktivnost vyplyva z toho, ze organizace lidskeho spolecenstvi do podoby civilizace vyzaduje koncentrovat energii (odpoved na JAZZZ). koncentrovat umime dobre, a kdyz jsme pokrocili k tomu, ze uz soucasti tohohle procesu nemusi byt konverze energii skrze lidsky metabolismus na praci, ale jde to extrasomaticky pres paliva, synteticka hnojiva a mechanizaci, tak to nabralo vetsi obratky. ale civilizacni formy organizace lidskych spolecenstvi kolabovaly i bez vyuziti tehle cesty. takze jde podle me spis o to, ze nedokazeme koncentrovat energie ve vetsim meritku pro lidske civilizacni pouziti nedestruktivne, tj. tak, abychom touto cinnosti upgradovali nosnou kapacitu prostredi namisto jeji degradace.

ale samozrejme, ze pokud ve stavajicim rezimu chceme lokalizovat ty klicove aktery, tak mnoho z nich je soucasti te jadrove kapitalisticke site, a z toho pohledu se pak da rict, ze na vine je kapitalismus, i kdyz v nejakem sirsim kontextu to nesedi a pokud lidi budou nekdy chtit budovat takovy typ civilizace, ktery neni degenerativni vzhledem k zakladne zdroju, nebude jim stacit identifikovat, ze na vine je jisty tak ci onak v te dobe vypadajici rezim.
SCHWEPZ --- 10:38:53 11.5.2018
Hrozí kolaps ekosystému. Hmyz vymírá, jeho počty klesly na čtvrtinu - iDNES.cz
https://hobby.idnes.cz/...y-cmelaci-repka-dn2-/hobby-zahrada.aspx?c=A180510_105330_hobby-zahrada_mce