Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jaký je váš otec?
MATEEJ
Jaký je váš vztah k vašemu otci? Čím vás štve, a čím vám imponuje? Za co si ho vážíte, a za co ho odsuzujete? V čem by se měl změnit? V čem chcete být jako on, a jakým jeho rysům se snažíte vyhnout? Máte lepší vztah k otci než k matce, nebo naopak? A dokážete říct proč? Atd., atd.

Dost bylo audítek o tom, jak strašný sou "vaši" nebo "vaše matka". Tady je to jenom o otcích či fotrech. Zajímají mě vaše názory a zkušenosti, ať už subjektivní nebo objektivní.

A proč jsem tohle audítko založil?


Kupodivu ne proto, abych si skrz něj pomohl vyřešit vztah k mému otci. Ten je a vždycky byl bezkonfliktní (byť nikoli jednoduchý), o ten mi tolik nejde, i když zkušenosti ze vztahu syn-otec jsou zde také vítány :-). Jde mi hlavně o to, že je mi pětatřicet, jsem otcem dvou holek a bojím se toho okamžiku, kdy ve mně začnou spíš než kohokoli jinýho vidět prudnýho debila, kterej je jenom pořád ve všem omezuje. A jelikož věkový průměr uživatelů nyxu je výrazně nižší než můj věk, napadlo mě, že založením tohohle audítka si můžu svým způsobem říct o pohled z druhé strany, o pohled potomků. Moje dcery mají do věku průměrného uživatele nyxu ještě daleko (té starší jsou 4 roky), náš vztah se samozřejmě formuje už teď a já nechci něco prošvihnout. :-)

Všechny příspěvky mě zajímají, ale holé výkřiky tipu "Můj otec je debil!" bez bližšího vysvětlení nemají žádnou informační hodnotu.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HOMOLOVKA --- 17:02:04 10.5.2020
Mrtvý z vlastní vůle...
??? --- 16:34:24 10.5.2020
Uz je mrtvy, ale byl inspirativni, chytry, tak trochu workoholik a milovnik zvirat.
BETA_BOB --- 17:02:53 2.2.2019
Filozof a učitel, v armádě velitel.
S praktickou informatikou začínal na armádních počítačích pro letectvo.
Používali jsme ho doma jako encyklopedii po celé mé dětství.
Náhodně:
Kdo vládl v Británii okolo čtrnáctého století? - 30 minut nezastavitelná přednáška.
Kdo vynalezl televizi? - 30 minut nezastavitelná přednáška
Existuje bůh? Jak tvrdá je ocel? Jak velký je vesmír? ... :)

Nikdy se nepodvolil režimu.
Pro výchovu používal kombinaci filozoficky extrémně propracovaných a moderních přístupů.
Svobodomyslnost se prolínala s přísností.
Přežití v přírodě pod hvězdami s minimem vybavení a při tom souběžná analýza předních světových
filozofů byl vždy jeho hlavní koníček.

Skládal svoje vlastní melodie a hrál v mnoha kapelách.
Naprogramoval si za minulého režimu svůj vlastní operační systém.
Pracoval ve výzkumném ústavu a díky němu jsem mohl jako šestiletý chodit uvnitř obřího sálového počítače (v bílém plášti samozřejmě).

Přísný profesorský, vždy krok před ostatními.
Podrobné povědomí o světové historii vždy považoval za důležitou součást životních vědomostí.
Kvůli němu jsem zesměšňoval učitele fyziky ve škole a děti si mysleli, že mluvím cizím jazykem, když jsem popisoval realitu.
Díky němu mě nenávidělo spousta lidí protože jsem nemusel studovat jako oni a věděl jsem výsledky toho co oni studují předem.
A většinou jsem to rovnou mohl shrnout do několika vět a začít se podle toho chovat v praxi.
Je to těžké vědět toho tolik, když nemáte žádné potvrzení o vaší odbornosti.
Proč by vám měli ostatní věřit? Hodně to v mládí poničilo moje vztahy s lidmi.
Jako by měl věšteckou kouli. Všechno co mi od dětství říkal o budoucnosti se vyplnilo.
Teď už ne. Teď už musím věštit já.
VILA --- 18:55:28 5.7.2018
Můj táta už není....
MILUJUVIDEOHRY --- 19:29:54 25.6.2018
Můj otec je tříleté dítě, co se nikdy nemělo rozmnožit a prodává olej z prasečích hoven.
KOOOKI --- 6:32:24 22.5.2015
čaute :) Já ho prakticky viděl naposled když mi byly 2.. a teď naposled minulej rok když mu umřela mamka, jsem klepak tam kde bydlela.. protože jsem věděl že tam je / řekla mi to rodina z matčiny strany / ..No a ten chuligan nedokazal přiznat ani své jméno.. Je to celkem ulet, ja snim chtel prohodit par slov, a třeba se i dozvědět co ho vedlo k tomu chovat se tak "zbaběle" a nechat ženskou (moji mámu ) samotnou ve výchově.. Každopadně sem se ožral, protože sem měl nerv na to že mi nedokazal řict že je pavel ( on nevěděl že se ho pta jeho syn, a stejně to zapřel ) .. Stalo se to někomu?
CRYYSTAL --- 9:23:50 30.8.2014
nejlepśi na svete, ztelesneni jezise krista, v min. zivote byl muj bracha a je zajimavy jak jsem to uz jako dite citila, pruvodce vesmirem, odporne prakticky umelec se smyslem pro rad v zivote...ale je moc mekej v tomhletom drsnym svete, z ohleduplnosti podpantoflak ale v podstatee svobodomyslnej hipik jako ja... pak si ve srovnani s timhle najit chlapa temer nemozne , hold laska ma vela podob
VESTIGIA --- 19:32:04 9.4.2014
Můj otec je mrtvý. Udělal hrozné věci, se kterými se v podstatě celý život snažím srovnat. Odpustila jsem mu dlouho před tím, než umřel, ale nic jsem k němu už necítila. Ani vztek, lítost, strach, opovržení, pomstychtivost, prostě nic. Vyčistila jsem ho ze svého života. Stal se pro mě cizím člověkem. Žil a umřel přesně tak, jak si zasloužil. Jeho největším trestem bylo jeho vlastní svědomí a pozdní lítost.
BALVANIK --- 13:29:13 2.3.2014
Můj otec je nejlepší člověk na světě, co si pamatuji nikdy na mne nevztáhl ruku ani hlas nezvýšil. Jsem jeho vysněná holčička (mám dva starší bratry). Rád si se mnou hrál, rád mi vysvětloval věci, vysvětloval mi učivo když jsem si s tím nevěděla rady, vyráběl mi vlastnoručně hračky. Jedině kdy jsem se ho bála byl okamžik kdy jsem mu řekla, že jsem lesba, kdysi se zmínil, že když příidu domu s tím, že jsem homosexuál tak mě zmlátí. Srovnával se s tím docela dlouho ale momentálně je s tím smířen a schvaluje mi to :) Je rád, že nemá mužskou konkurenci a mou přítelkyni má taky rád a přeje nám to :) Je to opravdu nejlepší člověk por mě:) Jejda až kapka mi upadla:)
YNS --- 23:31:16 8.12.2013
Moj otec je inteligentny, precitliveny introvert a alkoholik, ktory je presvedceny o tom, ze nikto na svete mu nerozumie.