Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KNIHOVNY městské, lidové, obecné(í) i speciální
LALINA
Všechny možné městské, obvodní, obecní, specializované a veškeré neakademické knihovny v České republice - klidně i s přesahy do světa.

* Informace, zkušenosti, doporučení, varování, příhody, povídání čtenářů a uživatelů
*pozvánky na všemožné akce, které tyto bohulibé instituce pořádají nebo spolupořádají
*technika v knihovnách, hlavně IT technika a její používání a řešení problémů s ní
*styky s ostatními úřady, podávání grantů, vybavení knihovny - rady a inspirace
* jakákoli další myslitelná témata související s knihovnami a jejich životem

knihovny v ČR - podle mapy
Praktické informace pro knihovníky
Legislativa pro knihovny
Biblioweb... právě probíhá soutěž o nejlepší knihovní web
Památník národního písemnictví
Městská knihovna Praha ...a jeji kulturní program
národní technická knihovna
Knihovna Jiřího Mahena Brno
Knihovna města Ostravy
Knihovna města Plzně
Knihovna města Poděbrady
Knihovna Rožnov pod Radhoštěm
Knihovna města Jilemnice
Knihovna města Chrudim
Knihovna jana Amose Komenského při Muzeu J.A.K.
Knihovna Václava Havla
Adresář teologických knihoven
.... [http://www.stopin-praha.cz/images/articles/strahov-knihovna.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LALINA --- 9:32:27 22.9.2011
LALINA --- 12:43:31 16.9.2011
ZÍTRA KNIHOVNICKY VLAK V JIŽNÍCH ČECHÁCH !!

České dráhy, a. s. | Vlakem „Ecce Libris“ na knihovnickou pouť po jižních Čechách
http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-11459/
LALINA --- 22:40:31 21.8.2011
a ještě jeden postřeh hloupé čtenářky: výpůjčky se provádějí jen dole jako u pokladny v supermarketu- což chápu, ale nevím, co tedy dělají ty slečny a paní v patrech - dávají pozor, aby čtenáři nekradli a neničili knihy a snaží se v (pomalééééém) systému najít knihu, kterou nekdo hledá.?.. To je jejich práce? Něco jako ty paní v obrazárnách a galeriích?
??? --- 20:13:50 21.8.2011
SKOT: Nu, povídat si o MKP v auditku "KNIHOVNY městské, lidové, obecné(í) i speciální" je myslím OK, zvlášť když se tu vyskytují bývalí knihovníci z této knihovny. Je škoda, že ani jeden z nás nedokáže čtenářce vysvětlit tisk výpisů.

Zkus se na to prosím podívat z pohledu čtenáře pobočky, která byla relativně nedávno automatizována. Přes všechny čárové kódy a hrabátka to není jaderná elektrárna, pořád se tu půjčují a vrací knížky a to by pro čtenáře i knihovníky měl být srozumitelný proces.

Větu "že úroveň knihovníků tak klesla, je to bezpochyby právě onou automatizací" neberu jako urážlivou, protože si pamatuju, jak někteří zaměstnanci po automatizaci ústředí odešli z MKP, protože jim nevyhovoval přerod knihovnických prací v pásovou výrobu. Ústřední knihovna je v tomhle možná extrém a navíc ani tam to neplatí ve všech částech, ale důkazem "specializace" je i to, že my dva jsme netrhali papíry z tiskárny a nevíme, proč to naši kolegové dělali/dělají.

Věřím, že nikdo z nás nechce flamovat. Prostě k té knihovně máme vztah a zajímá nás, co se s/v ní děje :)

P.S. Teď mi dochází, že jsem měsíc dělala bzum/bzum přes čárový kód a trhala papíry. Proč jsem to proboha chtěla vytěsnit?
LALINA --- 19:40:05 21.8.2011
SKOT: hele, čti dobre, já jsem psalal, že v tom nejsou knihovníci sami... koukám nějak tě ta diskuse rozvrkočila, asi stavovská čest, omlouvám se a končím s tím.
SKOT --- 19:30:09 21.8.2011
LALINA: dobře, výrok "že úroven knihovníků tak klesla, je to bezpochyby právě onou automatizací" vysvětluje na jaké úrovni znalostí knihovnické práce se debata odehrává, přeji mnoho štěstí při nadávání na průniky moderních technologií do krásného oboru knihovnického
LALINA --- 19:11:40 21.8.2011
SKOT: téma bylo komunikováno:-)))

no podívej se, snad jsem tak moc nerekla, jen to, že me vadí, že na výpůjčku jedný knížky je potreba vyplivnout takovej leták.
Taky je mi líto, že uroven knihovníků tak klesla, je to bezpochyby právě onou automatizací, ale s tím se clovek nesetkává jenom u knihovníku, nýbrž všude.
Když mi kamarád knihovník před prá lety řekl, že "knihovníka může dělat i cvičená opice" ani jsem mu nevěřila a brala jsem to jako přehánění...Ale vidím, že na tom něco bude....
SKOT --- 17:45:58 21.8.2011
LALINA: ono to putování za dědem vševědem totiž stojí méně úsilí než vlézt na fórum do kterého přispívá několik jednotlivců a tam hezky počesku nadávat jak je všechno blbé; to že knihovnice v provozu neznají odpovědi na mnohé otázky není ani tolik zapříčiněno tím že by odpovědi byly "tajemné a dávné jako civilizace same" nýbrž pouze tím že průměrný knihovník v MLP jak jsem měl možnost se s ním za své několikaleté působení seznámit není jedinec který by se staral o cokoliv jiného než je splnění si vlastních povinností - je to smutné, jsem z toho dost zklamán ale většina lidí prostě skutečně nemá motivaci dělat pro svou práci více (a nebo ji po pár letech ztrácí); obvykle neznají ani služby které knihovna nabízí natož aby pátrali po tom proč mají něco dělat tak jak to dělají - pokud to za kolegyně VIDY bylo jinak tak je to možné, ale dnes není problém pro kteréhokoliv zaměstnance cokoliv prostřednictvím intranetu MLP zjistit, mne se probírané téma výpisů nijak nedotýkalo neb jsem pracoval zcela na jiné pozici ale i tak si vybavuji že téma bylo v rámci knihovny komunikováno
LALINA --- 7:52:03 21.8.2011
SKOT: já nejsem apriori vůči všemu novému, leč nejsem ani nekriticky pro všechno nové.
Má to mouchy a je možné je vychytávat, a ne jen pronášet podobné taktně nevrlé proklamace o tom, že důvody jsou tak tajemné a dávné jako civilizace sama, že je neznají ani ti, kdo v nich žijí a není třeba se tázati, leč kdo by přesto nebyl spokojen a chtěl strkati frňák, kam mu nepřísluší, nechť putuje za dědem vševědem, ten snad odpověď má.
??? --- 20:19:53 20.8.2011
SKOT: Věř, že jsem se snažila ;)