Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
3D PHOTOS
MAGGIE
linky na 3D fotky na netu, aneb..

    ..nasadte 3D bryle a jedeeeem :)


ANKETA a další informace jsou na nástěnce ;)Informace:

-> wiki: Stereoskopie

-> wiki: Anaglyph
Kde koupit 3D brýle:

-> NC Computers.cz
Zajímavosti:

-> iZ3D driver pro hraní her ve 3D ;)

      (bez nutnosti drahého monitoru, a dalšího hardware)[http://i45.tinypic.com/1z4jvps.jpg]rozšíření do prohlížeče Chrome, které vytváří 3D obrázky/anaglyphy z libovolného obrázku od id CODEAS:
https://chrome.google.com/webstore/detail/nhgjpfdjhlimkkdgnecbgnefdafbcncc
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
AZAZEL1MZ --- 12:04:52 13.4.2013
VERLIBA: Kolega se teď rozjel, takže těch promítání má víc, tak třeba to máš z domu blíž někam na jiné projekce
- čtvrtek 18. 4. 2013 - veřejné stereoskopické promítání v TMB, Brno
- pátek 19. 4. 2013 - veřejné stereoskopické promítání - cestopis Peru a Bolívie
Matěj Boháč, od 19:30 v klubu Halahoj, Třebíč
- pondělí 6. 5. 2013 - veřejné stereoskopické promítání - cestopis Ladakh
Matěj Boháč, od 19:30 v Experimentálním studiu, Lidové Sady, Liberec.
- úterý 14. 5. 2013 - veřejné stereoskopické promítání - Laponskem na běžkách
Matěj Boháč, od 19 h v kavárně Čas, U Lužického Semináře 15, Praha 1

VERLIBA: Na stereofocení mám k dispozici tyto fotoaparáty 2x Belplasca, Kodak Stereo Camera a jednu digitální stereoskopickou tragédii FinePix REAL 3D W3. Plánuji ještě ralizovat nákup fotoaparátu Sputnik což je středoformátový stereofotoaparát. Jak je vidět ze všech těch odkazů, jsou to fotoaparáty přímo určené na stereofocení a mají pevnou bázi, tzn vzdálenost mezi osami objektivů. Nedá se s nimi tudíž fotit ani makro (kde je potřeba malá báze v řádech milimetrů) ani hyper-stereo (kde je potřeba báze třeba v jednotkách nebo i desítkách metrů) a kterou používají kolegové na focení krajin, tak aby byla krajina plastická i v pozadí.
Ale mám v plánu v dohledné době (řádově dva měsíce) pořídit si dvojici fotoaparátů a složit si svůj vlastní stereo kit tak jak to mají uděláno někteří naši kolegové viz odakz. Momentálně teď řeším z čeho to všechno zaplatit, kde nechat vyrobit Z rámeček + jaké fotoaparáty jsou pro to vhodné. Ve světě existují nadšenci, kteří se tomu věnují a ti napsali úpravu firmware pro takové dvojice fotoaparátů, aby zaručili alespoň akceptovatelnou synchronizaci. Podporované jsou však jen některé fotoaparáty a některé synchronizovat vůbec nejdou z důvodu jak je navrhli konstruktéři. Je zajímavé, že v testech dopadly překvapivě dobře laciné kompakty od Canonu (s cenou kolem 1500Kč, ale u těch je samozřejmě kvalita výsledného obrazu diskutabilní) a dražší kompakty od stejného výrobce s cenami kolem 10tis (kde je kvalita obrazu již přijatelná) ta synchronizace prostě nefachá tak jak by měla a člověk se musí připravit na to že to buď vůbec nepojede (naštěstí zakoupené zboží se dá do týdne či dvou vrátit zase prodejci pokud nenese známky použití, takže ti statečnější z nás kupují fotoaparáty a testují) a nebo že tam bude mít nějaké procento odpadu, které bude nesynchronní (a na nesynchronní fotky se dívat nedá).