Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
3D PHOTOS
MAGGIE
linky na 3D fotky na netu, aneb..

    ..nasadte 3D bryle a jedeeeem :)


ANKETA a další informace jsou na nástěnce ;)Informace:

-> wiki: Stereoskopie

-> wiki: Anaglyph
Kde koupit 3D brýle:

-> NC Computers.cz
Zajímavosti:

-> iZ3D driver pro hraní her ve 3D ;)

      (bez nutnosti drahého monitoru, a dalšího hardware)[http://i45.tinypic.com/1z4jvps.jpg]rozšíření do prohlížeče Chrome, které vytváří 3D obrázky/anaglyphy z libovolného obrázku od id CODEAS:
https://chrome.google.com/webstore/detail/nhgjpfdjhlimkkdgnecbgnefdafbcncc
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
AZAZEL1MZ --- 12:04:52 13.4.2013
VERLIBA: Kolega se teď rozjel, takže těch promítání má víc, tak třeba to máš z domu blíž někam na jiné projekce
- čtvrtek 18. 4. 2013 - veřejné stereoskopické promítání v TMB, Brno
- pátek 19. 4. 2013 - veřejné stereoskopické promítání - cestopis Peru a Bolívie
Matěj Boháč, od 19:30 v klubu Halahoj, Třebíč
- pondělí 6. 5. 2013 - veřejné stereoskopické promítání - cestopis Ladakh
Matěj Boháč, od 19:30 v Experimentálním studiu, Lidové Sady, Liberec.
- úterý 14. 5. 2013 - veřejné stereoskopické promítání - Laponskem na běžkách
Matěj Boháč, od 19 h v kavárně Čas, U Lužického Semináře 15, Praha 1

VERLIBA: Na stereofocení mám k dispozici tyto fotoaparáty 2x Belplasca, Kodak Stereo Camera a jednu digitální stereoskopickou tragédii FinePix REAL 3D W3. Plánuji ještě ralizovat nákup fotoaparátu Sputnik což je středoformátový stereofotoaparát. Jak je vidět ze všech těch odkazů, jsou to fotoaparáty přímo určené na stereofocení a mají pevnou bázi, tzn vzdálenost mezi osami objektivů. Nedá se s nimi tudíž fotit ani makro (kde je potřeba malá báze v řádech milimetrů) ani hyper-stereo (kde je potřeba báze třeba v jednotkách nebo i desítkách metrů) a kterou používají kolegové na focení krajin, tak aby byla krajina plastická i v pozadí.
Ale mám v plánu v dohledné době (řádově dva měsíce) pořídit si dvojici fotoaparátů a složit si svůj vlastní stereo kit tak jak to mají uděláno někteří naši kolegové viz odakz. Momentálně teď řeším z čeho to všechno zaplatit, kde nechat vyrobit Z rámeček + jaké fotoaparáty jsou pro to vhodné. Ve světě existují nadšenci, kteří se tomu věnují a ti napsali úpravu firmware pro takové dvojice fotoaparátů, aby zaručili alespoň akceptovatelnou synchronizaci. Podporované jsou však jen některé fotoaparáty a některé synchronizovat vůbec nejdou z důvodu jak je navrhli konstruktéři. Je zajímavé, že v testech dopadly překvapivě dobře laciné kompakty od Canonu (s cenou kolem 1500Kč, ale u těch je samozřejmě kvalita výsledného obrazu diskutabilní) a dražší kompakty od stejného výrobce s cenami kolem 10tis (kde je kvalita obrazu již přijatelná) ta synchronizace prostě nefachá tak jak by měla a člověk se musí připravit na to že to buď vůbec nepojede (naštěstí zakoupené zboží se dá do týdne či dvou vrátit zase prodejci pokud nenese známky použití, takže ti statečnější z nás kupují fotoaparáty a testují) a nebo že tam bude mít nějaké procento odpadu, které bude nesynchronní (a na nesynchronní fotky se dívat nedá).

VERLIBA --- 13:39:28 12.4.2013
AZAZEL1MZ: do brna se bohuzel nedostavim, ale jsem zvedav, zdali jsi pouzival ruznou bazi pro ruzne zabery - napriklad vetsi pro krajinky a tak..
AZAZEL1MZ --- 12:24:08 12.4.2013
Pozvánka na další veřejné stereoskopické promítání.
CO: Fotografie z treku po Indii, Nepálu a Pákistánu
KDE: Technické muzeum v Brně
KDY: 18.4 2013
V KOLIK: začátek v 18:00
Ladákh – promítání 3D snímků
http://www.technicalmuseum.cz/akce/ladakh-promitani-3d-snimku
AZAZEL1MZ --- 13:46:49 19.3.2013
No já možná za čas sem něco nasypu, ne že bych začal skenovat, ale plánuji vytvořit v dohledné době stereofotoaparát kombinací dvou kompaktů Canon s95 (nebo s100) tak pak bych měl mít k dispozici digitální data bez mezikroku skenování z filmu.
AZAZEL1MZ --- 8:50:14 27.2.2013
ja sem taky postuji a bez odezvy, taky me to demotivuje, fotim .. ale na film, radeji to zalozim do promitacky a promitnu si to na platno (nebo prohlizim v prohlizecce) nez abych se hral se skenovanim, navic ten muj skener zadna slava, takze vysledky nestoji za moc, zatim ujizdim na analogu
MAGGIE --- 0:18:53 27.2.2013
VERLIBA: osobně cross nemám moc ráda, protože se mi na to zkrátka blbě kouká.. a nepřispívám, protože se dvěma malými dětmi na to čas už vůbec nezbývá.. ale přispívej dál! ;)
DYSTOPIK --- 17:38:51 26.2.2013
já dřív fotil sterea, ale rozbil se mi digital a tim šly všechny moje další 3d ambice ta tam. ani na moje stereo35 už jsem nesáhl setsakra dlouho.. :(

ale sleduju to tu. a radši mám anaglyfy:)
VERLIBA --- 14:55:26 26.2.2013
ze jsem tak smely a zvedavy - vsiml jsem si, ze od listopadu sem nikdo krom mne nedal zadnou 3D fotku, je tu jeste nekdo, kdo foti? Je tu nekdo kdo alepson kouka? A v jakem formatu kouka?
A ten, kdo kouka, ma alespon radost z toho, co jsem sem dal? Kdyby to nikoho nezajimalo, tak si s tim nebudu davat tu praci, prece jen konvertovat to z SBS do cross ci anaglyfu je prace, a davat to sem taky neni jeden klik.. Mozna kdyby lide vyjadrovali svou libost ci nelibost pomoci nastroju k tomu urcenych (tedy palce nahoru/dolu), tak bych se podle toho rozhodl, zda sem pak neco dam, a co..
VERLIBA --- 0:03:48 23.2.2013
vlastne tu mam jste jednu relevantni

[http://stereofoto.cz/alba/Fam02/130233_12rl.jpg]