Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
OCD
JANEYS
Pro všechny, kterých se jakkoliv dotkla obsedantně-kompulzivní porucha a neuróza obecně.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EKIM --- 10:05:18 20.5.2013
PSYCHOPATICK: to almotrigium působylo ze začátku hodně sedativně, během dvou dnů to zmizelo a stejně to mám na noc, a ke všemu pokud ho vysadím nic zváštního se neděje. Vysadění setralinu už je trochu problém zhruba do dvou dnů se oběví takové vnitřní třesy, je to cítit v hlavě ale není to bolest, dost těžko se to k něčemu přirovnává, prostě jako by mě něco na setinu vyplo. A ke všemu to přidává na frekvenci, po dvouch týdnech je to to řádově po par minutách až vteřinách. Ale nutno dodat, že to sice obtěžuje, a zas některé příznaky mizí. Takže je to možná prostě jen něco za něco, ale doktorce se třeba lépe pracuje. A na druhou stranu co mi je do doktorky žejo, když já jsem nemocný. A pokud jsem nemocný tak už víc jak deset let, tedy ta takzvaná nemoc je integrovaná do mé osoby, na základě nějaké zkušenosti. Odstranění teto takzvané nemoci chápu jako zapomenutí na něco co se nezapomíná už z principu. Jako proč bych sahal do ohně když jediný výsledek je ohoření ruky a né její proměna na nehořlavou.
A když k tomu dodám že jsem byl před těmi lety, diagnostikován jak ,,multimaniodepresivní schyzofrenik,, což prý neexistuje, stejně jako fakt že jsem přechodil ,,limskou bureliosu,, nikdo mi nevěří. Je to blbost, třeba jsem člověk co si pořád vymejšlí, nechce se přizpůsobyt, něčemu co je z dlouhodobého hlediska zastaralé a nefunkčí, a pokaždé když vydím příznaky téhle společenské blbosti vím že nemocní jsou ti ostatní. Vem si třeba fakt, kolik lidí šlo do druhého kola voleb, jsou to tři druhy lidí,, volit menší zlo,, předtím byl rohlík za 20h ,,nedokážu přijmout fakt že někam nejít je také volba,,.
Dříve to bývala křesťanská výra v boha, dnes moderní duchodový systém...
Možná že někoho napadne že to jsou dva protichůdné názory, tvořeny fakty a stejně tak se najdou lidi kterí si myslí že že to co jsem právě napsal je totální blbost, najde se i člověk který se s tím stotožní. Výsledek spěje k poznání že kvalita musí byt rovna kvantitě.
A jestli že jeden z ťěchto faktorů převáží, máme tu nácky nebo socky. Stejné je to je i smou nemocí jsem takový protože se jen snažím vyrovnat rovnováhu celku. A na druhou stranu, cena celků klesá a tedy není možné se na ní spolehnout, nemám tudíž na výběr než být svým způsobem zdravý a pro ostatní nemocný.
Mno vím že je to dlouhý, a trochu mimo téma, ale když už jsem to napsal, nechám to k přečtení a opravení hrubek, a časem to smáznu.
PSYCHOPATICK --- 8:53:12 20.5.2013
EKIM: neutlumují tě ty léky moc? jak to na tebe působí? pomáhají ti, zlepšilo se to? Nebyly by třeba lepší jen ty terapie?
EKIM --- 13:53:12 19.5.2013
PSYCHOPATICK: No dostal jsem léky, setralin a časem lamotrinigum. A samozdřejmě terapie 2za měsíc.
PSYCHOPATICK --- 14:43:34 18.5.2013
EKIM: jakým způsobem to léčíš? Nebo jsi se s tím sám naučil pracovat?
EKIM --- 14:35:54 18.5.2013
PSYCHOPATICK: řekněme že mívám nepříjemné pocity naprosto bez jakéhokoliv důvodu, jeden z těch obcesivních pocitů je že nějaká část mě, která chce zničeho nic ublížit člověku se kterým se právě bavím, nikdy jsem nikomu fyzicky neublíži a stává se mi to náhodně, s kýmkoliv. Není to nezvladatelné, ale v momentě kdy bych se měl věnovat vzájemné komunikaci s dotičným(ou) se musí musím věnovat ovládnutí, tomuhle pocitu. Nejedná se o žádnej hlas, já nic nesliším. A naopak jsem byl několikrát bezdůvodně napaden, teda nikdy mi nebyl útok vysvětlen. A tak se domívám že pokud je mozek to co nás lidi odděluje od zvířat. Podle mě to je právě to co by si měl každý uvědomit, nebo se léčit a pod.
Proč například školák který je šikanovaný, se jednoho dne zhroutí a skončí na psychiatrii? Když ti co potřebují pomoc jsou ti co šikanovaly, to ini jsou na tom špatně. A k takovejm blbostem dochází dnes a deně, naprosto bez jakékoliv logiky. Nebo z ničeho nic si i čisté ruce mnu až se mi udělá puchejře.....
PSYCHOPATICK --- 8:23:59 18.5.2013
EKIM: v čem se to u tebe nejvíce projevuje? :)
EKIM --- 12:42:04 2.5.2013
...zda se ze touto poruchou, trpim nevedomky nejaky ten patek, ale az tohle utery mi doktorka rekla ze simptomy sedi na ocd. Tak nejak nevim jestli mam mit radost, ze mam konecne diagnozu. Nebo bejt nastvanej ze to trvalo tak dlouho. Ve finale mi prijde ze, nemocni jsou ti druzi, a ja se jen chovam adekvatne vuci predchozi zkusennosti. Preci jen blbec by strkal ruku do ohne potom co se spalil. Na druhou stranu, jestli ze se musi prizpusobit kulture, ve ktere se bezne do ohne strkaj ruce. Je to problem ktery se musi lecit. Ne zachovavat jako doplnek chodu spolecnosti...
PSYCHOPATICK --- 15:54:53 9.6.2011
ILKNO: šlo by to trošku rozvést být podrobnější? :)
ILKNO --- 21:39:03 8.6.2011
PSYCHOPATICK: znam jich dokonce vic a priznaky na mne pusobi jenom zaporne.