Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Queer studies
LA_BETE
[http://www.eventsbystarfish.com/images/PrideFlag.jpg]


sexuální orientace, sexuální identita, škatulkování v závislosti na místě a čase, dějiny pojetí transsexuality a homosexuality.


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NATASHA --- 10:15:16 9.11.2012
Letošní znělky mě moc baví:

13. QUEER FILM FESTIVAL MEZIPATRA (2012) sada znělek letošního festivalu - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=Eatmfgh83eY
??? --- 12:21:22 22.8.2012
MARTHINEZ: On je pro většinu hlavně provokativní fakt, že vůbec nekdo homosexuální nebo trans může být. Kdyby to tak nebylo a všichni tušili/věděli o co jde, homo, trans a spol. lidi měli stejná práva jako většinová společnost... atp. nemusely by se vůbec žádné Pridy pořádat. Vzhledem k tomu, že se v ČR takové věci objevují na veřejnosti poměrně krátkou dobu, je jen otázkou času (doufejme :), kdy tomu lidi trochu porozumí.
MARTHINEZ --- 11:36:42 22.8.2012
???: přesně jak jsi napsala, je to neinformovanost právě v diskuzích, já se ztotožňuji s názorem, že to je být hrdý na to si to přiznat a nestydět se za to, mám to stejně... Ale lidi tohle nechápou, proto je to provokativní pro většinu
??? --- 10:41:36 22.8.2012
ISOBEL: Jasně, také souhlasím s tím, že být hrdá na svoji orientaci je k smíchu, stejně tak, jako kdyby byl někdo hrdý na to, že má dvě ruce - tady jde o to, jak s těma dvěma rukama naloží.
Já třeba mohu říct, že jsem v určitém směru "hrdá" na to, že jsem v sobě nalezla v té dané době tolik síly, že jsem si přiznala svoji orientaci, že jsem ji byla schopná sdělit své rodině, přátelům, že v sobě nemusím nic potlačovat. Někdy tyto věci vyžadují hodně odvahy. Když si představím, čím musí procházet např. transsexuálové - tím teda nechci nějak hierarchizovat míru potřebné odvahy ;). Myslím, že mají být na co hrdí všichni lidé, kteří se potýkají popř. vyrovnají s něčím, co se jakkoliv odchyluje od představy "běžného".
Co se týká Love parade ta zase odkazuje, pokud vím, na trochu odlišnou akci, která nemá s LGBT tolik společného a je spíš o hudbě.
Jinak naprosto rozumím tomu, že se to označení může jevit jako diskutabilní a taky z něj nejsem nijak odvařená, ale jak jsem psala, ta akce nevyrostla na zelené louce, odkazuje na jiné podobné, podobně se nazývající...
ISOBEL --- 9:17:35 22.8.2012
???: Jasně že to záleží na interpretaci. Ale také také mi ten název nepřijde úplně šťastný, právě proto, že se dá interpretovat různě.
Například pro mě byl natolik rozporuplný, že jsem se dost dlouho rozmýšlela, jestli tam vůbec jít. Přitom ta akce sama o sobě byla úplně skvělá, krásný festival lásky a respektovaných odlišností.
Kdyby se to jmenovalo například Love Parade (btw zní skoro jak Pride :-) ) bylo by pro mě vše mnohem jednodušší.

Prostě představa, že bych měla být "hrdá" na svojí orientaci, ja někde to dekladovat, e v mém vnitřním světonázoru úplně stejně k smíchu, jako "Obrana hrdosti normálních lidí".
??? --- 8:16:13 22.8.2012
MARTHINEZ: když se odkazuješ na diskuse, v jedné z nich také zazněl názor (se kterým se ztotožňuju), že to neznamená být hrdý na sexualitu, ale na to, že se nebojíš přiznat si odlišnost, umíš se s tím nějak vypořádat nehledě na to, že Ti to většinová společnost nijak neulehčuje...atp.
+ název může odkazovat na podobné akce, pořádané po celém světě a na určitou historii s tím spojenou. Já bych v tom názvu velký problém neviděla. Problém je neinformovanost a nevzdělanost těch, kteří se ještě v dnešní době bojí toho, že LGBT jsou ohrožením tradiční rodiny, že jsou LGBT devianti a úchylové...
MARTHINEZ --- 7:29:22 22.8.2012
???: asi v tom, že být hrdý na sexualitu zní prostě divně :-) na diskuzích a i v ohlasech protestujích je tohle často napadáno
??? --- 7:23:31 22.8.2012
LA_BETE:
DZAMLING: A v čem přesně vidíte problém slova "pride"?
DZAMLING --- 20:09:26 21.8.2012
LA_BETE: Nebo se jim zplna hrdla smáli, hlavně tomu na Václaváku, co stál na lavičce s megafonem. Pokud jde o ten název, je to podle mě i tak trochu lingvistický problém - angličtina slova proud/pride používá mnohem víc než čeština. Vem si, jak často v amerických filmech a seriálech zaznívá "Jsem na tebe hrdý/pyšný"...