Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Queer studies
LA_BETE
[http://www.eventsbystarfish.com/images/PrideFlag.jpg]


sexuální orientace, sexuální identita, škatulkování v závislosti na místě a čase, dějiny pojetí transsexuality a homosexuality.


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LUBOB --- 23:58:20 30.6.2010
JELENA: to ma byt konkretni zalezitost? & jak do toho pasuje v kapitalismu neni svoboda pro nikoho?
JELENA --- 23:54:53 30.6.2010
LUBOB: Já ti nevim. Queer klub, queer parade... že by queer?
LUBOB --- 23:53:14 30.6.2010
JELENA: o jake konkretni zalezitosti to hovoris?


muj dotaz se tyka tveho prispevku ... akce pořádaná na podporu nějaké konkrétní záležitosti ...)

JELENA --- 23:35:06 30.6.2010
LUBOB: "takze az se tam objevi nejaky katolik s napisem, ze homosexualita je hrich, bude vrele prijat jako soucast myslenkove diverzity."
LUBOB --- 20:53:54 30.6.2010
JELENA: & o jake konkretni zalezitosti to hovoris?
JELENA --- 18:30:55 30.6.2010
Protože akce pořádaná na podporu nějaké konkrétní záležitosti, kde se sejdou lidé různých zájmů, sociálních skupin, politických preferencí atd. spojení právě jenom či především v této konkrétní věci a akce pořádaná na pdoporu nějaké věci, kam se vetřou lidé, kteří proti této konkrétní věci protestují, to je přece úplně to samé, že...
LUBOB --- 17:41:12 30.6.2010
LURA:
1. jakym vyzkumem, propanajana? to tvrzeni - ze neco neni jednolite neznamena, ze je to ruznorode - stoji samo o sobe.
2. tady jsi me asi nepochopila - na te akci nebyli queer lide, ale politicti aktiviste. pokud bys trvala na svem, pak by muselo platit, ze "v kapitalismu a statu neni svoboda pro nikoho" je kredem skutecne vsech queeru, cimz by ses dostala do sporu se svym predchozim tvrzenim o nejednolitosti.
az se na takovych akcich objevi "laissez-faire capitalism for everyone!", dej mi vedet. rad prijdu podporit, queer nequeer :-)
3. fajn. takze az se tam objevi nejaky katolik s napisem, ze homosexualita je hrich, bude vrele prijat jako soucast myslenkove diverzity.

spekulace o co mi pravdepodobne nejde si strc za klobouk. ke korenu veci jsem se vyjadril dost jasne - ze tyhle akce jsou zpolitizovane & nektere veci vic nez presahuji tema sexuality.
dobry den :-)

p.s.: pokud se na protestni akci proti queer parade objevi nekdo s napisem, ze "homosexualita jsou prasecinky", budes tvrde hajit nazor, ze je to jen soucast myslenkove ruznorodosti, & ze ne vsichni si to mysli nebo zacnes spradat konspiracni teorie o utisku normativne-heterosexualni spolecnosti?

LURA --- 17:17:33 30.6.2010
LUBOB:
ad chyba 1: to bys musel podepřít nějakými výzkumy, navíc nevím, jak by se to prokazovalo. Protože jen malá část z těch, kteří se považují za "queer" vyjde do ulic na Queer parade, stejně, jako tam vyjdou někteří, kteří s queer vlastně nemají nic společného. Na jednotlivých akcích může být samozřejmě nějaký proud dominantní a to bez ohledu na sexuální preference.
ad chyba 2: logicky argumentuji skupinami queer a přesněji, než hetero, by bylo ne-queer, pakliže jde o akci s názvem Queer parade. Kdyby šlo o akci hudebníků, pak bych uvedla jako protikladné skupiny hudebníky a nehudebníky...
ad chyba 3: Myšlenkové proudy jsou různé, některé jsou extrémní a mohu či nemusím s nimi souhlasit. A vůbec nic o tnepopírá, protože nemůžeš směšovat realitu a něčí názor nebo stanovisko. Takže jestliže si jedna skupina myslí, že platí "svoboda pro nikoho", druhá si může myslet, že je "svoboda pro všechny" - a stále je to součást myšlenkové různorodosti.

Pravděpodobně ti ale nejde o to, dobrat se nějakého kořene věci, ale spíš jen o to, abys polemizoval, a to se dá samozřejmě na čemkoliv. Třeba i na tom, jak někdo řekne "dobrý den".
LUBOB --- 9:52:45 30.6.2010
MRS_BRIGHTSIDE: jo, to jsem si domyslel & prave na to jsem taky reagoval.
MRS_BRIGHTSIDE --- 23:53:28 29.6.2010
LUBOB: ja se do tehle debaty o vyhranenych/extremistickych nazorech (at uz jsou to neonackove nebo ackari) a jejich vztahu ke queer jako takovemu, ci konkretne parade ted opravdu nemam chut poustet, jen pro poradek, cely ten transparent byl "v kapitalismu a statu neni svoboda pro nikoho"