Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Skenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
MURHAAYA
Který skener nyní poskytuje nejlepší poměr cena/výkon, vyplatí se stolní flatbed skenery? Zkušenosti a výsledky uživatelů těchto zařízení.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MURHAAYA --- 1:05:16 24.12.2012
Why You Should Digitize Your Film Using a Camera Instead of a Scanner
http://www.petapixel.com/2012/12/23/why-you-should-digitize-your-film-using-a-camera-instead-of-a-scanner/

zajimave srovnani. Digitalizuji takhle 9x12 negativy. Canon 5D II s Zuiko 50/3.5 Macro. Co je ale problem, je spina na snimaci, ktera pri takovych zvetsenich zacina byt hodne neprijemny problem. Kdyz pouziju mezikrouzek tak ze mam zvetseni 1:1 a zaclnonim na 22 tak muj cip je chlupatej jak koberec. Plus je to dost voser a delam to tak na 10 fotek mesicne.
??? --- 12:21:02 19.12.2012
IANUS: Už toho nechme.
IANUS --- 12:18:51 19.12.2012
???: to je dobrý heslo :)
??? --- 12:16:13 19.12.2012
IANUS: Řešíš nepodstatný věci namísto podstatnejch...
IANUS --- 12:13:36 19.12.2012
???: čoveče, zase tak zbytečně ofenzivně...
??? --- 11:37:03 19.12.2012
IANUS: Tak nesednul mi a tuně dalších lidí na internetu, kteří ty programy, stejně jako já, srovnávali. Když ses to rozhodl nepovažovat za relevantní je tvoje plný právo, ale aspoň si nech od cesty ty řeči, že se ti nedostalo vysvětlení, proč je jeden program lepší/horší než druhej. Ty sám očividně nemáš zkušenost vůbec žádnou, pouze se dovolávaš gurua, což může bát kdokoli, stejně jako já můžu být kdokoli. Takže si prostě věř, čemu chceš, nicméně na tom, že SilverFast je neergonomický peklo s horšíma výsledkama než VueScan za pětinásobnou cenu, to nezmění nic.
IANUS --- 10:50:11 19.12.2012
???: asi mě ty tvoje odkazy neuspokojily, takových najdu na netu 12 do tuctu :) Chtěl jsem znát tvoji osobní zkušenost s tím programem - beru to tak, že ti prostě SF nesednul, na což máš samozřejmě právo, jen bych z toho nedělal zákon.


??? --- 9:11:14 19.12.2012
IANUS: Nevím, co se mnou je, ale proč je SF krám jsem napsal nejednou a pak uvedl dalších asi pět odkazů na tatéž porovnání na internetu. Co je s tebou, že to ignoruješ a opakuješ otázku? Možná ti ten zen chtěl něco naznačit.

Každopádně to, co píšeš o postprocesu v PS je pravda, jakýkoli přibližování se tomu mít co nejlepší obrázek hned z výstupu hovoří jen o nevratnejch datovejch manipulacích na straně skenovacího softu, ale když někdo chce kliknout a mít hotovo, tak mu na tomto zjevně nezáleží. Doporuč panu Ponešovi, ať zkusí VueScan Pro v plné vezi, že se pak k Silverfastu už nevrátí, že mu to vzkazuje druhej skenovací guru z Brna.
IANUS --- 23:06:37 16.12.2012
byl jsem pár dní mimo civilazaci, kde bylo mizerné připojení k netu, a když už jsem jeden obsáhlejší koment napsal, tak mi to při odesílání spadlo, což byla příšerná zenová chvilka, kterou jsem už nechtěl opakovat, takže zareaguju až teď.

Machalík: čoveče, co je s tebou?? Proč do normální debaty nastupuješ tak zbytečně ofenzivně, a stejně nám ten shit shit shit pořádně nevysvětlíš... ten skenovací guru se jmenuje Karel Poneš, jestli ti to k něčemu pomůže (i když nevím k čemu)

Já nevím, jak přesně skenujete, chlapci, ale z těch příspěvků jsem měl pocit (možná mylný), že chcete, aby toho dost udělal ten skenovací program, tedy aby vám ze skenu vypadl použitelný obrázek, který už jenom lehce doladíte a je to...

ten náš skenovací guru nám ale doporučuje nedělat, neřešit vůbec nic ve skenovacím programu!!
pokud to jde, tak povypínat nebo vynulovat všechny přednastavené nabídky, nastavit pouze lineární křivku (a ručně ohraničení skenovací pole i s rámečkem) - a dostat tak ze skenu co "nejšedivější" (v podstatě odporný, strašně měkký) sken s maximem "informací", a všechny následné úpravy řešit až potom ve fotošopu, kde je mnohem přesnější kontrola toho, co chcete udělat.
všechna ta zlepšení obrázku, které nabízejí skenovací programy totiž nemáte plně pod kontrolou - některé věci a detaily lze kontrolovat až ve velkém detailu (ve fotošopu) a teprve při té práci s konkrétním detailem (třeba barevným šumem v hlubokých stínech) můžete tuhle věc řešit nějak smysluplně.

skenovací program sice naoko jako-zlepší-obrázek, ale při porovnání dvou skenů "zlepšeného" a "vypnutého" potom například v tom detailu vidíte, že sken.program zaříznul něco, co by se hodilo v těch informacích mít pro preciznější práci v jednotlivých r g b kanálech, a co už zkrátka v tom "zlepšeném" skenu není a nikde to neseženete (leda to znovu naskenovat ve "vypnutém" módu)
KASTA --- 21:43:47 16.12.2012
KRITAU: já měl něco podobnýho (EU3 s 9Mpix senzorem) a byly to vyhozený peníze: špatný barvy, mizernej dynamickej rozsah, neostrý a zašuměný skeny. Nejpoužitelnější na něm byla asi ta nabíječka s USB konektorem, kterou teď nabíjím Kindle :)