Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MOTYLEK --- 16:28:33 13.1.2011
BALAENA: Jo, ta vypadá dobře.
MOTYLEK --- 16:09:58 13.1.2011
BALAENA: Tak z těch odkazů se nejvíc hodily ten pošťák Pat a Bořek stavitel, takové hry jako stavění trubek nebo uklízení nářadí právě kluk zvládl. Lego hry na něj byly ještě moc složité, totéž uptoten.com kromě omalovánek.
BALAENA --- 14:39:05 13.1.2011
MOTYLEK: zarovnávání Bořkova nářadí ze stolu na polici by schválit jako výchovné mohl, ne? :D
MOTYLEK --- 14:38:04 13.1.2011
Tak slepice zabíjet nebudeme, manžel mi to utnul s tím, že jestli chci jako dítěti vysvětlovat, že zabíjení slepic je dobré.

BALAENA: Díky, mrknu.
BALAENA --- 9:07:06 13.1.2011
MOTYLEK: zkus se pohrabat třeba na bobthebuilder.com, sem tam něco by tříleťák měl zvládat, i další "velké" seriály mají svoje stránky, kde jsou i hry, namátkou Postman Pat, Noddy, určitě jsou hry na lego.com http://www.lego.com/en-us/games/default.aspx - sekce Preschool, a zkusila bych se podívat i po uptoten.com, něco je taky tuším už od tří let
MOTYLEK --- 8:55:41 13.1.2011
MOTYLEK: Tak jsem si ty slepice vyzkoušela a snad to půjde, akorát nevím, jak mu vysvětlit, že když mu dojdou náboje, má si nabít.
MOTYLEK --- 8:47:06 13.1.2011
RYBKA: Já si taky nemyslím, že by občasné hraní "nevýchovné" hry dítě poškodilo. Já zase pařila civilizaci (samozřejmě ve starším věku) a díky tomu mám nějakou zásobu angl. slovíček a jmen starověkých měst.
Jsi si jistá, že slepice zvládne střílet i průměrný tříleťák? Zkoušela jsem třeba hada (toho co požírá jídlo a roste a nesmíš narazit do zdi nebo do sebe) a nepochopil, o co tam jde.

Pro ostatní: ty slepice jsem našla tady: http://plnehry.idnes.cz/akcni/moorhuhn-x-8211-dalsi-hon-na-slepice-dl1-/clanek.A030709_033348_bw-plneHry-akcni_bw.idn
RYBKA --- 22:40:21 12.1.2011
MOTYLEK: Kamarádky děti "pařily" slepice - netuším, kde na to narazili, ale byla to hra, kde lítaly slepice a tys je měla střílet. Výchovné to asi moc není, ale všechny její děti jsou normální a fajn, nijak je to nepoznamenalo ;-) A pocvičily si tím práci s myší a motoriku. Zkus si to kdyžtak vygůglit, klukovi by se to mohlo líbit.
MOTYLEK --- 20:46:40 11.1.2011
FOXOVA: My si s klukem taky malujeme; = my mu něco namalujeme a on všechno počmárá čárama. Už se dlouho snažíme, aby začal něco konkrétního malovat, ale on pořád jenom čáry. Dává si načas, tak už se smiřuju s tím, že z něj žádný da Vinci nebude.
A já zase zatím nevidím na počítačích nic závadného, samozřejmě s mírou, ne aby tam trčelo denně hodiny a hodiny. Ale třeba ukázat mu, jak se zavírá okno, kliká, mačká OK nebo mu ukázat třeba tu kalkulačku, ať si tam naťuká pár čísel, nebo ty omalovánky na chvilku, to si myslím, že by snad nemělo být na závadu, vždyť počítače dnes už patří mezi základní vzdělanost a že my jsme s nimi začínali mnohem později, to bylo proto, že za nás počítače nebyly takhle dostupné, když nám byly ty 3 roky. A myslím si, že každou generaci dětí je třeba vychovávat trochu jinak. Samozřejmě ti neberu tvůj styl výchovy, myslím si, že tím, že dítě držíš od počítače dál, nic nekazíš. Kdybych si myslela, že počítače mému dítěti nějak ublíží, taky bych ho od něj držela dál.
Já jen hledám nějaké další formy zábavy, protože kostky ho už po těch 2 letech hraní si přestaly bavit a nemůžeme taky stále malovat nebo dělat s plastelínou, kór když s těma pastelkama a plastelínou dělá kraviny a není boha, který by ho přiměl k tomu, aby se s tím pokusil něco vytvořit.