Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Teorie a praxe kolektivních vztahů, polyamory, svobodné vztahy
CROME

Pratele, cilem teto diskuzni skupiny by mela byt seriozni debata na temata tykajicich se svobodnych (zamerne nepisi volnych) vztahu.

Vzhledem k tomu, ze se stale presvedcuji, ze nejrozsirenejsi model partnerskych vztahu monogamne-nuklearnich rodinnych bunek (jez jsou vysledkem vice nez 2000 let trvajici oprese krestanske-patriarchalni moralky) je jiz nadale neudrzitelny a do budoucna dokonce velmi destruktivni, je treba hledat jine formy radostnejsich a i spolecensko-kulturne udrzitelnejsich, svobodnejsich vztahu.

Je mozne milovat vice lidi? Je mozne zbavit se zarlivosti a majetnickeho chovani ve vztazich? Je romanticka laska opravdu tim spravnym idealem hodnym nasledovani?

Polyamory-Česky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MASOO --- 8:32:39 9.11.2015
Ono to mozna bylo cely trochu jinak mysleny/pochopeny...
MASOO --- 22:04:08 8.11.2015
Tak urcite;)
DIVA --- 21:39:21 8.11.2015
MASOO: však co, filtr neublíží ,)
MASOO --- 21:29:15 8.11.2015
Smal se a udelal si vlastni nazor. A navic to v tu chvili bylo passe.
FRONEMA --- 21:28:37 8.11.2015
MASOO: jak na to dotycny reagoval?
MASOO --- 21:27:05 8.11.2015
Ad to hodnoceni okoli.... sem se prave dovedela, jak "kamaradi" prede mnou varovali jednoho chlapce, ktery o mel zajem....
SUNNYRAIN --- 19:30:45 3.11.2015
FRONEMA: Fíha! Pojem polyamory znamená "snést, že váš partner má dalšího partnera"? ;-)

Co kdyby anketa zněla takto: Přistupovat s respektem k faktu, že partner má celistvé vědomí a svědomí od toho, aby byl schopen se svobodně a zodpovědně rozhodovat o svém žití a svých vztazích, je těžší pro:

- osoby s vysokou sebeúctou, které ovládají dovednost zvanou respekt,
- osoby, které neovládají "respektovat a být respektován",
- nastejno. Podívat se na vlastního partnera/partnerku je pro všechny osoby "těžké", resp. pro všechny osoby "lehké".
CHIRURGUS --- 17:51:52 3.11.2015
MAKROUSEK: Jako jo, to je pravda. Tady máme všechno. Velký platy, krásný ženský, toleranci, většina z nás chlapů tady má velký péra a nepršelo tady snad rok tyjo :) Chápu, že soužití s více partnerama třeba v Ostravě neni nic moc, když jsou ve vzduchu saze a celkově nesluníčkově. A jak jste tam blíž k Rusku, tak chápu i tu obavu.
MAKROUSEK --- 17:31:43 3.11.2015
CHIRURGUS: Ja myslim, ze zalezi na tom, kde zijes. V Praglu je to uz mnohem lepci, nez pred par lety, lidi se maj radi a usmivaj se na sebe. Jeste jednu generaci a pokud se Rusakum nepovede zase to tady rozhadat, bude to takove i jinde v Cechach.
CHIRURGUS --- 17:04:30 3.11.2015
LYDI: Tak jasně, ale pokud se člověk rozhodně žít netradičním způsobem, musí bejt na to, že to třeba jeho kokolí nepřijme připravenej a musí si toho bejt vědomej a umět si za tim stát. Já chápu, že to někomu přijde těžký, ale pokud mi něco přijde tak těžký, že se z toho hroutim, asi to neni cesta pro mě. S tím zbytkem máš pravdu, ale stále trvám na tom, že slabocha ze sebe člověk může udělat jen sám a to tím, co si o sobě myslí.


LA_BETE: Nikoliv, nejsem pankáč. A okolí je pro mě hodně důležité, ale něco málo sem zažil a vím, že lidi jsou z většiny případů zlý a hloupý bestie, který tě bodnou kamkoliv jen z principu (a to mám svět fakt docela rád :)). To je jedno, že je to zrovna homosexualita, mnohoženství/mužství, to že je člověk tlustej, nebo moc hubenej, nebo že má blbou práci. Lidi kolem budou pořád a stále rejpat, dobírat si tě a něco ti vyčítat protože jsou takový. Rodina, známí, přátelé... Každý z nás žije v síti vztahů, ze který je těžký, nebo dokonce nemožný se vyvázat, ale všichni si volíme, co o sobě lidem kolem řekneme a co budeme s kým sdílet a na kom nám bude záležet a čí názor pro nás bude hodnotnej a čí ne. Lidi se na sebe koukaj negativně z principu a extra pak, pokud jim dáš nějakou obecně netolerovanou, nebo netradiční formu, kterou na tobě hejtovat můžou. Pokud na mě někdo pozitivní názor nemá a myslí si o ně hovna, tak se s ním prostě nebudu vídat, protože takovej člověk není pro můj další život hodnotnej ani důležitej. Stejně jako každej si chci dělat to co chci a nebudu se omezovat kvůli názorům lidí okolo, protože to by mě udělalo nešťastnym. Musíme si vybrat, jestli chcem udělat šťastnýma lidi okolo sebe, nebo sebe, protože oboje málokdy jde. A jsme spátky u slabošství, kdy člověk stáhne ocas a řekne si, že se radši zařídí podle svýho okolí, protože ten tlak je moc velkej. To si volíme sami. Ve svojí hlavě. Já se tky netajím s tím, co dělám a setkal sem se s celym vagoonem hoven na mojí hlavu. Ale je mi to jedno. Nemůžu přece počítat s tim, že budu žít jinak, než se žilo a každej člej týhle postbolševický společnosti mě hned poplácá po zádech jakej jsem to hrdina. Mě je buřt co si kdo myslí a dokonce mi to musí bejt buřt, abych mohl bejt šťastnej. Kdybych se měl zaobírat tim všim co si o mě kdo myslí a ještě se tim nedej bože řídit, musel bych se jít dávno zabít :)