Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Teorie a praxe kolektivních vztahů, polyamory, svobodné vztahy
CROME

Pratele, cilem teto diskuzni skupiny by mela byt seriozni debata na temata tykajicich se svobodnych (zamerne nepisi volnych) vztahu.

Vzhledem k tomu, ze se stale presvedcuji, ze nejrozsirenejsi model partnerskych vztahu monogamne-nuklearnich rodinnych bunek (jez jsou vysledkem vice nez 2000 let trvajici oprese krestanske-patriarchalni moralky) je jiz nadale neudrzitelny a do budoucna dokonce velmi destruktivni, je treba hledat jine formy radostnejsich a i spolecensko-kulturne udrzitelnejsich, svobodnejsich vztahu.

Je mozne milovat vice lidi? Je mozne zbavit se zarlivosti a majetnickeho chovani ve vztazich? Je romanticka laska opravdu tim spravnym idealem hodnym nasledovani?

Polyamory-Česky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
FRONEMA --- 14:10:59 4.12.2012
par linku co na me vyhodil google a nemam ted cas cist tak si je tu zatim uskladnim :)
zaroven me zajima vas nazor na ne
http://www.practicalpolyamory.com/images/COMPERSION.pdf
http://www.yourtango.com/20086005/compersion-for-beginners
http://www.planetwaves.net/compersion.html
FRONEMA --- 14:04:47 4.12.2012
meli byste nejkdo nejaky pekny clanek o compersion? vidim ze mi na webu chybi, klidne anglicky, prelozime. Samozrejme kdyby chtel nekdo napsat svuj tak bych byla jeste nadsenejsi.
btw jak prelozit do cestiny compersion? uz jsem se na to ptala tu, a nic rozumneho jsme dohromady nedali http://www.facebook.com/polyamory.eleferno.cz/posts/456193747742346
PUKU --- 12:56:54 4.12.2012
Omlouvám se, celé jsem nedočetla, ale reaguji na téma, že děti nepotřebují citové zázemí.
Citové zázemí je pro dítě velmi důležité- stabilní empatický primární vztah je dokonce důležitější než jestli má občas hlad, či je mu zima. Důkazem jsou děti v kojeneckých ústavech, které mají jídlo i teplo- veškeré materiální zabezpečení, které v tu chvíli potřebují. Přesto se vyvíjejí odlišně, opožděně, mají mnohem větší pravděpodobnost ohledně problémů se vztahováním se k ostatním lidem (citová deprivace), viz teorie attachmentu, nebo Erikson a získání pocitu základní důvěry etc. (Matějček, Papouškovi..) Zrovna teorie attacmentu je zajímavá i z hlediska pozdější žárlivosti, tedy z hlediska typu vztahů, do kterých se člověk pouští a jakým způsobem je realizuje.
OLAFEK --- 18:28:02 3.12.2012
FRONEMA: jasně, dobrá kamarádka má přehled, jestli v sexu nestrádám a podá pomocnou ruku. To je krásný, nikdy bych na ni nezapomněl!!!
Mimochodem víte, že Dobří přátelé se řeknou Good fellas?
MILLY --- 14:04:02 3.12.2012
Ehm.. "Každej" a "spoustu".
MILLY --- 14:03:24 3.12.2012
CHIRURGUS: Každekj to chápem úplně jinak. Nemám chuť ani sílu na další osvětlování. Přišlo by mi jako psiustu námahy pro málo. (takhle po Netu)


LAURA_P: Hele, víš Ty, co teď zjišťuju..?? :-) Dějou se docela převratný změny v některých mých osobnějších vztazích (který se tak nějak poznenáhlu rozvíjejí, až koukám a nestačím se divit) a zjišťuju, že čím víc se já sama cítím ve vztazích uvolněnější a čím víc mám ráda nějak i někoho jinýho, tak můj strach ustupuje..... Nikdy bych nečekala, že se něco takovýho může dít, nicméně je to tak. .o)
Nejde to naplánovat, ale asi jsem pro to nějak postupně připravila půdu a teď se to děje.
ZIVA --- 11:57:35 3.12.2012
CHIRURGUS: no tak samozrejme clovek by mel mit tu moznost si o tom rozhodnout sam, ergo nereguluje partner.
KETHAMINA --- 11:29:45 3.12.2012
MAKROUSEK: pro dívku termín nemám, ale u mužů lze použít termín SATELIT, což se mi moc líbí :)


FRONEMA: no, řekněme,že holky to jistí tím,že chodí na schůzky s nima a 2 a víc hodin jsou kyselý jak prdel :D ale je pravdou, že krom jednoho případu, kdy se s opravdu dobrým kamarádem nevídáme kvůli jeho užárlené manželce, tak to vždycky nějak jde usměrnit.
FRONEMA --- 11:19:41 3.12.2012
MAKROUSEK: nene termin dobra kamaradka mi stoprocentne vyhovoval :)
KETHAMINA: nj, to je takovej stabilni problem, ale pokud ten dotycnej kamarad je v pohode tak to asi nejak vyresi...
MAKROUSEK --- 11:16:13 3.12.2012
FRONEMA: Tak pouzivej treba "souloznice" nebo "konkubina" ;-).