Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Teorie a praxe kolektivních vztahů, polyamory, svobodné vztahy
CROME

Pratele, cilem teto diskuzni skupiny by mela byt seriozni debata na temata tykajicich se svobodnych (zamerne nepisi volnych) vztahu.

Vzhledem k tomu, ze se stale presvedcuji, ze nejrozsirenejsi model partnerskych vztahu monogamne-nuklearnich rodinnych bunek (jez jsou vysledkem vice nez 2000 let trvajici oprese krestanske-patriarchalni moralky) je jiz nadale neudrzitelny a do budoucna dokonce velmi destruktivni, je treba hledat jine formy radostnejsich a i spolecensko-kulturne udrzitelnejsich, svobodnejsich vztahu.

Je mozne milovat vice lidi? Je mozne zbavit se zarlivosti a majetnickeho chovani ve vztazich? Je romanticka laska opravdu tim spravnym idealem hodnym nasledovani?

Polyamory-Česky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OLAFEK --- 18:28:02 3.12.2012
FRONEMA: jasně, dobrá kamarádka má přehled, jestli v sexu nestrádám a podá pomocnou ruku. To je krásný, nikdy bych na ni nezapomněl!!!
Mimochodem víte, že Dobří přátelé se řeknou Good fellas?
MILLY --- 14:04:02 3.12.2012
Ehm.. "Každej" a "spoustu".
MILLY --- 14:03:24 3.12.2012
CHIRURGUS: Každekj to chápem úplně jinak. Nemám chuť ani sílu na další osvětlování. Přišlo by mi jako psiustu námahy pro málo. (takhle po Netu)


LAURA_P: Hele, víš Ty, co teď zjišťuju..?? :-) Dějou se docela převratný změny v některých mých osobnějších vztazích (který se tak nějak poznenáhlu rozvíjejí, až koukám a nestačím se divit) a zjišťuju, že čím víc se já sama cítím ve vztazích uvolněnější a čím víc mám ráda nějak i někoho jinýho, tak můj strach ustupuje..... Nikdy bych nečekala, že se něco takovýho může dít, nicméně je to tak. .o)
Nejde to naplánovat, ale asi jsem pro to nějak postupně připravila půdu a teď se to děje.
ZIVA --- 11:57:35 3.12.2012
CHIRURGUS: no tak samozrejme clovek by mel mit tu moznost si o tom rozhodnout sam, ergo nereguluje partner.
KETHAMINA --- 11:29:45 3.12.2012
MAKROUSEK: pro dívku termín nemám, ale u mužů lze použít termín SATELIT, což se mi moc líbí :)


FRONEMA: no, řekněme,že holky to jistí tím,že chodí na schůzky s nima a 2 a víc hodin jsou kyselý jak prdel :D ale je pravdou, že krom jednoho případu, kdy se s opravdu dobrým kamarádem nevídáme kvůli jeho užárlené manželce, tak to vždycky nějak jde usměrnit.
FRONEMA --- 11:19:41 3.12.2012
MAKROUSEK: nene termin dobra kamaradka mi stoprocentne vyhovoval :)
KETHAMINA: nj, to je takovej stabilni problem, ale pokud ten dotycnej kamarad je v pohode tak to asi nejak vyresi...
MAKROUSEK --- 11:16:13 3.12.2012
FRONEMA: Tak pouzivej treba "souloznice" nebo "konkubina" ;-).
KETHAMINA --- 11:05:14 3.12.2012
FRONEMA: :) no, tak nic :) já se teda velmi často setkávám s nepochopení partnerech mých kamarádů, kdy vážně jdem jen na pivo. Jenže slečny vzhledem k info o "mých lehkých mravech" v pratnerství hned vidí, že takové vztahy musím udržovat ze 100% přátel :)
FRONEMA --- 10:52:32 3.12.2012
KETHAMINA: mno "dobra kamaradka" byl nas terminus technicus pro hmm jak to nazvat friend with benefits. slovo milenka se mi nikdy nelibilo a prislo mi ze se k nasemu vztahu veskrze nehodilo...
KETHAMINA --- 10:45:07 3.12.2012
FRONEMA: jako, že zpochybnuji celé přátelství mezi mužem a ženou, nic kromě sexuálních vztahů neexistuje ? já to chápu, i moje reputace mezi ženami je děsná :) spokojila jsem se s tím, že realitu/pravdu zná můj přítel a ostatní ať mi vlezou na hrb!

Víc a víc se utvrzuji v tom, že přátelství s mužem - ikdyz nelze někdy popřít jejich zájem i o něco víc - mi přijde cistejsi a narovinu. Častěji ženy jsou dobré ve střídání masek a hrách na více stran.