Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Teorie a praxe kolektivních vztahů, polyamory, svobodné vztahy
CROME

Pratele, cilem teto diskuzni skupiny by mela byt seriozni debata na temata tykajicich se svobodnych (zamerne nepisi volnych) vztahu.

Vzhledem k tomu, ze se stale presvedcuji, ze nejrozsirenejsi model partnerskych vztahu monogamne-nuklearnich rodinnych bunek (jez jsou vysledkem vice nez 2000 let trvajici oprese krestanske-patriarchalni moralky) je jiz nadale neudrzitelny a do budoucna dokonce velmi destruktivni, je treba hledat jine formy radostnejsich a i spolecensko-kulturne udrzitelnejsich, svobodnejsich vztahu.

Je mozne milovat vice lidi? Je mozne zbavit se zarlivosti a majetnickeho chovani ve vztazich? Je romanticka laska opravdu tim spravnym idealem hodnym nasledovani?

Polyamory-Česky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OMI --- 21:03:25 22.9.2009
Vona stačí třeba jenom touha po uznání zásadovým otcem. Není to tak jednoduchý, jak v novinách píšou.
SHEALA --- 20:44:02 22.9.2009
OMI: hele tesi me ze ten freud je tak rozsirenej. Akorat me je trapny psat ze kazdej gayobijec je teplej jak golfsky proud. JJ a ja jsem vlastne latentne asexualni :-)
OMI --- 20:39:42 22.9.2009
SHEALA: To má i svůj název: reaktivní výtvor. Je to vo tom,ž e se člověk radikálně vymezuje proti tomu,... s čím má sám problém. :_)
(Jsem teď zase děsně chytrej, po letech jsem vzal zase normální literaturu aoprášil svého oblíbeného Styxe)
SHEALA --- 19:38:10 22.9.2009
jjj radikalni ... dneska jsem na jakymsi odpornym webu (nehodlam delat reklamu) cetla clanek ze kteryho mi bylo na zbliti ... citace ...
My, konzervativci, pravičáci, reakcionáři a „xenofobové“ se feministickám a homosexuálům zaručujeme, že jim zachováme jejich klasicky liberální svobody. Tedy, že ženy se budou moci vdávat dle svého uvážení, volit své povolání dle oboustranné dohody se zaměstnavatelem, že budou moci vlastnit majetek, že nebude legální, aby je muži a manželé mlátili atd. Homosexuálům zaručujeme, že nebudou trestáni za svůj odporný homosexuální styk, pokud ho budou provádět v soukromí. Přistoupíme k zastavení neZápadní imigrace do evropských zemí a imigranté, kteří se nebudou chtít asimilovat, budou vyhoštěni do zemí svého původu. V případě napadení naší vlasti a Západní civilizace nasadíme k její obraně a k obraně svých a vašich (tedy našich) svobod své životy.


bohuzel ta liberalnost devatedasek jde kamsi doprdele. predpokladam ze autor je padesatilety tlustoprd ktery je frustrovan ze ho jeho manzelka nepritahuje a za prostitutkama si netroufa.
Jen takovej vylev, uz je toho trosku moc na jednu shealu
XCHAOS --- 17:26:16 22.9.2009
OMI: ale ne, já bych řekl, že si docela uhodil hřebík na hlavičku.

na to, co dělat s kým v posteli, jsou na NYXu už mraky různých klubů - ale tohle je fakt o tom, jak se lidi co se mají rádi mají chovat mimo postel.

těch témat jsou mraky, není to jen pomoc psychická či jiná, ale je to třeba o tom, jak často je možné se z někým vídat, aniž by stálý partner žárlil, apod...
OMI --- 17:03:01 22.9.2009
XCHAOS: jj... zrovna včera jsme rozjímali nad tím, čím že to je, že se jedna kamarádka ozve jenom když je v průseru, zato aby přišla jen tak na pokec s flaškou, to se nestane... :-)
Čiže bych dodal, že se ozve, ikdyž zrovna nic nepotřebuje.

Ale to už jsem jinde...
XCHAOS --- 15:26:05 22.9.2009
OMI: 90. léta byla výborná. ale zase ta soudržnost taky nebyla úplně nade všechny meze.

zase dobrého kamaráda poznáš podle toho, že tě neotravuje s blbostma, a ozve se jen když je fakt v průseru... tou vzájemnou solidaritou se nesmí plýtvat.

PIZI: ale je to radiální... stále ještě je to radikální, i dnes. (i když samozřejmě dnes takhle žije 10x víc lidí než dříve, a daleko více lidí jim závidí.. spíše než aby je odsuzovalo...)
KOKES --- 15:21:49 22.9.2009
OMI: To byla taky bída:-)
OMI --- 15:20:13 22.9.2009
KOKES: Za komoušů bych mluvil o Pionýru, možná tak o Brontících. Já mluvím o době ani ne deset let nazpět.
KOKES --- 9:48:56 22.9.2009
OMI: To bych řekl, že nese doba. Za komoušů(předpokládám, že o té době mluvíš) byla bída, nic nebylo a jeden potřeboval druhého, navíc se invence lidí někam musela vrazit. Dneska je žijou lidi v blahobytu, nepotřebujou k přežití jeden druhého, co nemají, si koupí, soudržnost klesá, hodnoty jsou jinde. Není to nic až tak špatného, dnes je to víc o individualitách.