Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Teorie a praxe kolektivních vztahů, polyamory, svobodné vztahy
CROME

Pratele, cilem teto diskuzni skupiny by mela byt seriozni debata na temata tykajicich se svobodnych (zamerne nepisi volnych) vztahu.

Vzhledem k tomu, ze se stale presvedcuji, ze nejrozsirenejsi model partnerskych vztahu monogamne-nuklearnich rodinnych bunek (jez jsou vysledkem vice nez 2000 let trvajici oprese krestanske-patriarchalni moralky) je jiz nadale neudrzitelny a do budoucna dokonce velmi destruktivni, je treba hledat jine formy radostnejsich a i spolecensko-kulturne udrzitelnejsich, svobodnejsich vztahu.

Je mozne milovat vice lidi? Je mozne zbavit se zarlivosti a majetnickeho chovani ve vztazich? Je romanticka laska opravdu tim spravnym idealem hodnym nasledovani?

Polyamory-Česky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VELADA --- 2:58:52 5.8.2018
Solo Poly at poly.land

Solo Polyamory Raises Important Questions That I'm Glad to Hear People Asking - Poly.Land
https://poly.land/2018/07/30/solo-polyamory-raises-important-questions-im-glad-hear-people-asking/
MATEJCIK --- 21:26:43 10.6.2018
VELADA: rozbil se ti odkaz, a nedaří se mi to najít v googlu :e/
VELADA --- 20:06:32 10.6.2018
2018/06/10/pq-20-3-common-stis-catastrophizing-personal-fable/

Blog post o pohlavně přenosných nemocech / infekcích, testech a polyamory.
MASOO --- 12:59:15 10.5.2018
„Nevidím na světě nic, co by mělo smysl, kromě mezilidských vztahů. Prostě se potkávat a vědět, že jsme všichni ve stejné bryndě,“ dodává Jiří, pro kterého je tématem i monogamie. Myslí si, že člověk chce blízkost partnera, ale zároveň také sexuálně objevovat druhé lidi. To se ale ve většině dlouhodobých vztahů netoleruje. „Otevřené vztahy jsou zajímavá koncepce, ale jít na swingers party a slyšet z vedlejší místnosti orgasmus svého partnera s někým jiným je asi hodně komplexní zážitek,“ uvažuje nad alternativou monogamie, polyamorií, Jirka.
Konference o lásce: Romantici jsou banda honib*ků, monogamie je těžká a děti jsou nápor | Radio Wave
https://wave.rozhlas.cz/...lasce-romantici-jsou-banda-honibku-monogamie-je-tezka-a-deti-jsou-7194527
KETHAMINA --- 10:22:52 7.5.2018
VELADA: já se přiznávám bez mučení, že krom tohoto auditka a FB skupiny nikde nic nevyhledávám. Ale tohle mi přišlo fakt srozumitelné a použitelné.
VELADA --- 10:17:37 7.5.2018
KETHAMINA: haha, toe vtipný jak 3 roky starej článek teď lítá českým poly/open relationships netem :-D

Dík za něj! Supr, že je to zas jeden z těch, který se daj aplikovat i na mono vztahy. Člověk má krásnou možnost si popřemýšlet esli se nechová ve vztazích jako tele nebo kretén.
KETHAMINA --- 22:44:42 3.5.2018
Pro ty, co nejsou na FB, objevil se tam prima článek ve skupině
The Difference Between "I Will" and "You Won't" - PolyFor.Us
http://polyfor.us/the-difference-between-i-will-and-you-wont-healthy-boundaries-in-polyamory/
VELADA --- 15:53:47 24.1.2018
MATEJCIK: jo, chystám. Můžem probrat tam. Mě to právě jako offtopic nepřišlo, protože kolektivní a svobodné vztahy, žejo. Nejenom partnerský. Ale tak my dva se o tom můžem pobavit klidně live :o))
MATEJCIK --- 13:22:13 24.1.2018
VELADA: ad fejkování: to co popisuješ já bych jako vůbec nenazval fejkováním. rozumíš, když řeknu "mě to moc nebere, ale jsem otevřenej s tím dál experimentovat", tak to je velmi upřímný a nemaskuju nic před sebou ani před tím druhým. fejkování by to bylo, kdybych řekl "bylo to fajn, pojďme to dělat znovu" a tvářil se že o to mám zájem protože mě to upřímně baví.
a zase, může to být tak, že řeknu "moc mě to nebavilo, ale tuším v tom potenciál, pojďme to dělat znovu". to je podle mě prostě něco jinýho. tam je "till you make it", ale chybí ta část "fake it" ;e)