Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
lékaři, medici a jiná havěť
GATTA_NERA
diskuse pro lékaře stávající i budoucí, o jejich uplatnění apod. Zkušenosti s jednotlivými pracovišti, šéfy, vzděláváním a vůbec samé slasti oboru.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TIKVIK --- 12:59:29 31.7.2017
PTACOPYSK:
CORNELA:
GEISHA:
Ano, ano, ano.
Jen doplnim, že dusici se dite jsme bezprostředně řešili záchrankou. Jediné blbé rozhodnutí, kterého již v tuto chvíli velice lituji jak jsem již psal, bylo to vysazení antibiotik.. Nechal jsem se v úsudku ovlivnit, strhnout nepodloženými informacemi. Podruhé již takové rozhodnutí snad neudělám. Poprvé jsem psal jestli jsme se s tím vysazením rozhodli správně. Podruhé jsem se ptal, jestli nemáme po krátkém vysazení v antb. pokračovat... Místo toho jsem si vysloužil flame.

Včera večer jsme se vrátili a dnes samozřejmě za pediatrem zajdeme.
Děkuji za Vaše vyjádření a reakce.
??? --- 12:19:26 31.7.2017
FLAVIGNY: Možná bych to upřesnil. Lepší je trénovat v prostředí s normální koncentrací kyslíku a po tréninku odpočívat v prostředí s nižší koncentrací kyslíku (např. ten kyslíkový stan). Při téhle kombinaci si sportovec může splnit tréninkový plán a zároveň po tréninku stimulovat ty adaptace, co potřebuje. Pro normálního člověka to je samozřejmě zbytečnost, tohle ocení profesionální vytrvalci, ne hobík, co dvakrát týdně uběhne pět kiláků. Zmiňuju to proto, aby Horsta nenapadlo trénovat s "dusící" maskou, jako ti příležitostní mamlasové, které v tom vidím běhat na pásu.


???: Můžu se ti zítra zeptat svého trenéra; je vystudovaný nutriční terapeut, a i když to v poslední době moc nedělá, možná bude mít kontakty na někoho, kdo to umí.

PTACOPYSK --- 12:04:27 31.7.2017
TIKVIK: Pokud jste uz zpatky v CR , tak idealni je navstivit obvodniho pediatra s lekarskou zpravou (optimalne prelozenou do cestiny), ostatne takove vetsinou byva i doporuceni pri propusteni ze spitalu.
??? --- 12:01:23 31.7.2017
TIKVIK: Sry, ale má pravdu... Bojkotujes léčbu co vám dal pediatr, pak si přečteš nějakej neseriozni blábol na internetu o crp a virovy etiologii laryngitidy, bez jakýchkoliv dalších souvislosti vysadis antibiotika a pak se ptáš dal na internetu co si o tom kdo myslí... Primárně když se ti léčba nezdá, máš se ptát doktora co léčbu vede, v zahraničí není problém ve větších spitalech kde maj tlumočníky na telefonu popř zavolat na ambasadu, pokud tohle nechceš, bylo by asi vhodné vzít dítě tak jak je k vašemu pediatrovi a řešit s ním... Ale vysadit bezhlavě atb, kor když asi tak 40 let mezi laickou veřejností neustále dokola opakuje, že atb je potřeba dobrat i když už nejsou příznaky? Radit se o dusicim se dítěti na internetu? Hodnotit nutnost atb jen podle CRP, když ani nevíš co to je?
TIKVIK --- 11:10:24 31.7.2017
???: Eh. Taky reakce.
??? --- 11:06:56 31.7.2017
TIKVIK: Teď běž skočit do zdi a až se ti začne dítě zase dusit, běž si počíst něco na internet a neobtěžuj lékaře s žadostí o expertízu, se kterou si vzápětí vytřeš prdel....budou tak moci o to víc času věnovat někomu, kdo o jejich rady stojí.
??? --- 10:47:22 31.7.2017
TIKVIK: Teď už nic... A většinou je vhodné nechat medikaci na tom, kdo pacienta viděl osobně a v danou chvíli, nikolivěk známí doktoři podle laickeho popisu stavu... Na jedny atb dítě neumre, na jejich včasné nepodani velmi snadno umřít může... Krom toho svým jednáním jste udělali to nejlepší pro rozvoj rezistence bakterií co má v sobě
TIKVIK --- 10:40:50 31.7.2017
TIKVIK: Všeho všudy to vypadá, že jsme vynechali jednu dávku. Ted by šlo s takovým 2hod. skluzem podat další. No asi to zároveň vezmu cestou přes české lékaře.
TIKVIK --- 10:34:58 31.7.2017
???: No osobně mne fenomén tohoto autoedukativního lékařství skrze internetové diskuse také děsí. Nicméně v tom rozhodnutí mám i své poslední slovo, takže se kaju. Dostali jsme info od naší známé doktorky, že to podání antibiotik bylo možná neadekvátní a dále se rozhodli tak nějak spontálně na základě článků na internetu. Hmm. Dobré tedy. Co ted s tím?
??? --- 10:29:17 31.7.2017
PTACOPYSK: Jenže na internetu píšou že laryngitida je virová a CRP FAKTOR byl 0,5...