Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
lékaři, medici a jiná havěť
GATTA_NERA
diskuse pro lékaře stávající i budoucí, o jejich uplatnění apod. Zkušenosti s jednotlivými pracovišti, šéfy, vzděláváním a vůbec samé slasti oboru.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 10:20:36 31.7.2017
TIKVIK: Crp není jediný indikátor toho jestli atb dát nebo ne, vysadit atb po jednom dni je kardialni kokotina, ale holt asi víte líp než pediatr jestli jsou nebo nejsou potřeba... Nicméně teď už je nesmysl je nasazovat znova pokud už jste je vysadili
TIKVIK --- 10:10:45 31.7.2017
Chtěl bych slyšet váš názor ohledně dobírání antibiotik. Asi už bylo probíráno, ale nedaří se mi dohledat. Syn 2,5roku se nám jednou v noci začal kašlem skoro dusit. Kašel byl typu basový "štěkot". Pomohl čerstvý studený vzduch z okna a přivolaná záchranka. Následně nám byli naordinovaný širokospektrý antibiotika a zůstal v nemocnici. Zůstal tam pouze den, protože další den jsme již museli odjet. Stalo se nám to v Polsku na dovolené. Nerozuměli jsme dostatečně polsky a lékaři zas neuměli anglicky, ale z projevu nemoci jsme odhadli, že by se mohlo jednat o Laryngitidu.

Následně jsme si prostudovali lejstra nemocniční zprávy a zjistili, že měl syn CRP faktor pouze nějakých 0,5. rozhodli jsme se, antibiotika vysadit a zahájit domácí klidovou léčbu. Což je tedy u 2,5 ročního dítěte trošku obtížnější, ale dejme tomu, že se snažíme aby byl v klidu.

No a otázkou je, jestli vysazení antibiotik po dni užívání byl rozumný nápad, nebo je máme dobrat. Zdá se, že snad nebylo ani potřeba je nasazovat, krom toho, že by snad na Laryngitidu ani neměly zabírat(?) Toť otázkou...

Děkuji
??? --- 22:57:33 28.7.2017
Zatim mam par tipu. Jsem ted na dovolene, tak az se vratim, tak to obvolam a uvidime. Diky kazdopadne
FLAVIGNY --- 21:46:06 28.7.2017
???: obavam se jako OSCURO, ze takovy lidi v CR skoro nejsou
??? --- 21:21:40 28.7.2017
???: Nechci byt pesimista, ale bude to jako hledat jehlu v kupce sena. Drzim palce
??? --- 20:57:40 28.7.2017
FLAVIGNY: Sla k nutricnimu do nemocnice (hrazeny pojistovnou) a byla to tragedie. Holcina vedela asi petkrat min nez pacientka a dala ji bezlepkove recepty vytistene z internetu..

Tze proto hledam kontakt na nekoho skutecne zkuseneho...
FLAVIGNY --- 20:51:45 28.7.2017
???: zkusil bych oslovit primo nutricni oddeleni fakultni nemocnice. u nas v nemocnici to jaks taks funguje, ale idealni to neni. hlavne kdyz pacient prijde s nejakou nestandardni dietou, nejsou moc flexibilni.
??? --- 20:40:44 28.7.2017
???: Na to je pak opravdu nejlepsi nutricionista, u nas drive znamo jako "dietni sestra" bohuzel tato profese prakticky vymrela. Na Z od nas funguji pro chronicke pacienty (zkusenost mam napr. s nefrologickymi na dialyze v Nemecku) vyborne - sestavi na miru jidelnicky vcetne toho aby nebyly repetitivni a maji perfektni materialy ve forme specializovanych kucharek.
??? --- 19:55:25 28.7.2017
Problem neni diagnoza. Ta je normalne stanovena lekarem. Ale jak s ni prakticky zit. Konkretni rady, jak to kombinovat tak, aby clovek mel dost zivin a citil se najezeny a nemel hlad. Je tam celiakie, nesnasenlivost kaseinu a dalsi veci. Proto nutricni poradce.
FLAVIGNY --- 15:10:39 28.7.2017
???: zatim jsem nepoznal imunologa, ktery by nejak vic resil potravinove alergie. vetsina provede maximalne dg. koznimi testy. moznou malnutrici a sestaveni jidelnicku neresi... cast domnelych alergii muzou byt navic neimunologicke intolerance. na miste je rozhodne lucidni gastroenterolog, ktery s imunologem bude spolupracovat a vysledky pomůže interpretovat.