Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
lékaři, medici a jiná havěť
GATTA_NERA
diskuse pro lékaře stávající i budoucí, o jejich uplatnění apod. Zkušenosti s jednotlivými pracovišti, šéfy, vzděláváním a vůbec samé slasti oboru.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BARBARA0709 --- 17:40:26 25.9.2013
???: Takhle písemně se to popisuje dost těžko, ale pokusím se:
Nejvíc se skupina podobá skupinové psychoterapii s tím rozdílem, že cílem není léčba ale prohloubení sebepoznání a osobnostní rozvoj (tzn. že je určena pro zdravé). Vychází se z toho, že skupina v delším časovém horizontu funguje jako model přirozeného prostředí a tudíž každý její člen tam přináší svoje jedinečné způsoby vztahování se k sobě, druhým, světu...ty je pak možné v bezpečném prostředí zkoumat, dostávat k nim zpětnou vazbu od druhých, dívat se na to, jestli jsou spíše funkční nebo nefunkční, hledat nové a konstruktivnější způsoby. Můžou se tak odhalit i věci, které mohou být na překážku v kontaktu s druhými lidmi (a tedy i klienty/pacienty či kolegy...), komplikují nám život (a tedy i práci...), nebo nám brání v pocitu uspokojení (včetně profesního naplnění...) apod. Tolik ve stručnosti.
Prostor pobavit se o vašich otázkách konkrétněji by byl na nezávazné individuální schůzce, kterou absolvují všichni zájemci o skupinu - rádi se potkáme i s vámi.
Skupinu absolvovalo několik mediků/absolventů medicíny - jednoho z nich jsem požádala, jestli by vám byl ochoten sdělit svoji referenci, jak on konkrétně profitoval ze skupiny. Když mi dá svůj souhlas, poskytnu vám na něj kontakt.
Snad jsem skupinu aspoň trochu přiblížila...
PTACOPYSK --- 1:15:26 25.9.2013
KOSMOKOSMO: tri roky
KOSMOKOSMO --- 0:22:04 25.9.2013
jak dlouha je v Cechach residentura na to, aby clovek mohl delat obvodaka v Bezdikove ?
??? --- 22:15:11 24.9.2013
BARBARA0709: Co by to medikovi/lekari za cenu skoro 8 tisic melo dat? Slo by to trochu priblizit jak konkretne takovy kurz probiha? I na webu je to velmi obecne. (klidne posta)
OTOME --- 21:22:49 24.9.2013
???: Já myslela, že ted platí ten atestační program z 2009, alespoň tam nemají napsané nic jiného...
??? --- 21:19:54 24.9.2013
OTOME: dyt sou atestace komplet prekopany, k cemu ti bude jak to bylo pred 4 rokama kdyz uz to davno neplati? ;)
OTOME --- 21:17:31 24.9.2013
Ahoj, jdu teď do šesťáku a chtěla bych dělat Praktického lékaře pro děti a dorost, koukala jsem na podmínký tohoto atestačního oboru na stránkách IPVZ, ale nějak si nevím rady... Není tu někdo, kdo se chystá/chystal na tuto atestaci podle vyhlášky 2009? Kdyžtak do zpráv, díky moc
BARBARA0709 --- 21:02:39 24.9.2013
Trocha propagace, ale snad k věci a někoho osloví:
Otevíráme další běh Sebezkušenostní a růstové skupiny pro studenty pomáhajících profesí na VŠ/VOŠ a začínající profesionály v těchto oborech. Více o skupině i o nás zde:
Sebezkušenostní a růstová skupina pro studenty | TERRA
http://www.terraweb.cz/news/16/91/Sebezkusenostni-a-rustova-skupina-pro-studenty
Cílem skupiny je prostřednictvím intenzivního sebepoznání posílit osobnostní výbavu pro práci s druhými lidmi.
V minulosti absolvovalo již několik mediků...potkáme se tento rok?:-)
MEFISTOFELLE --- 12:16:49 18.9.2013
STARAKRYSA: Hm, s tim, že na studenta kašlou, je to v Plzni bohužel pravda. Teď jsem tam byla na čtvrťákové praxi (interna i chirurgie) a v obojím případě mě dost ignorovali... ale když si člověk něco na nich vysloveně vynutí, tak zas toho vidět může docela dost, jenom to chce bejt trochu průbojnější.
INFLIXIMAB: No, přinejhorším to překousnu, taky jsem slyšela, že ta nemocnice jinak není špatná :).
INFLIXIMAB --- 11:32:24 18.9.2013
nemám teda zkušenost s praxí v šesťáku, ale z těch ostatních vím, že nejvíc jsem se toho naučila na "malé nemocnici" (okresce, max krajské). K více věcem mě pustili, a viděla jsem řešení s ne takovou high-technikou.... a co vím, tak právě UnL si hodně lidí pochvalovalo. Tak kdyby to náhodou nevyšlo podle tvých představ, snad to tak hrozný nebude :)