Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Varime pro deti a tehotne, aneb at nam to pekne roste!
SHINIGAMI
Recepty, tipy atd na vareni pro zminenou skupinu..
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SOLEI --- 13:55:22 24.9.2015
GIO: neres a dejj jaká je, proč myslis že je moc kyselá? Nechce to? Nebo to tobě prijde. Já bych ničím nebalamutila, nechces dostaneš něco jiného a tohle si sním sama.
GIO --- 12:25:42 24.9.2015
dotaz: do jablecneho prikrmu, doma delaneho, kdyz je moc kysela, pridat UM nebo ..?
SOLEI --- 13:53:21 22.9.2015
DRIZZT: tvoje dcera má vkus. Já nemám pochopení pro moderni trend servírování v restauracích. Kdy mi maso placnou na přílohu případně rovnou postaví z jídla pyramidu. Hlasují pro zavedení sděleních talířů.
DRIZZT --- 10:48:02 22.9.2015
Obě děti jsou hodně na ovoce a zeleninu (a na mléko - říkám jim savá miminka). Starší dcera je na dělené stravě (večeři pozře jen ze svého děleného talířku, rozdělenou na složky), mladší syn na matčině stravě (večeři pozře jen z mého talíře). Řeším to tak, že k večeři jsou saláty (luštěninové, s masem,...). Takže dceři to nesmíchám, popřípadě přidám přílohu. Synovi to lovím vidličkou od sebe. Říkám si, jestli se dopracujeme někdy ke "kotlíkovým jídlům" pro celou rodinu. Alespoň že manžel jí všechno bez odmlouvání...
TORUVIEL --- 10:20:15 22.9.2015
TAPINA: Tak někdo jinej to sní ne? :-) Si taky říkám kolikrát, tolik škody, tolik ovoce v té buchtě/ovocném dortu zahučelo, oč lepší by to bylo bývalo bez toho všeho, samotné :o)
SOLEI --- 7:59:07 22.9.2015
TAPINA: na vcerejsi oběd měl dostat svickovou - snědl dvě rajčata, k večeři měl mít chleba se sýrem - snedl tři rajčata a tři kostičky masa z dušených hovezich žeber co si manžel dělal přípravu na dnešní pečení.......takže jsem pustila pohádku a po maličkých kousiccich do něj nacpala aspoň maslovou susenku, jinak by ve tři ráno stal v postylce a dožadoval se mlika ( Takhle jsem to posunula na šestou). Přes den prostě na jídlo nemá cas, taky nevím proč mi nestači strcit mu do ruky okurku a nechat ho být.
TAPINA --- 7:51:03 22.9.2015
Právě mi tu dítě dělá scény, že nebude a nebue jíst domácí švestkovou buchtu s tvarohem a chce místo toho ovoce. Uááá! Proč já vlastně vyvářím, když by ho stačilo vypustit na pastvu?
TORUVIEL --- 6:58:21 22.9.2015
REONA: V pohodě, klidně piš, mně taky přijde lepší, když dítě holduje spíš ovoci než sladkému (ve smyslu cukrem slazenému jídlu, ať už je to cokoliv). Ovocný salát považuji za regulérní ("normální") jídlo :-) Hlavně si myslím, že člověk by měl poslouchat vlastní tělo, co chce jíst (pokud to tělo není přemlsané sladkým, pak vydává špatný signály :-).
SEBIEN --- 21:15:30 21.9.2015
Nevím, o čem se tu hádáte, Zorka v sobotu svačila Granko (samotný prášek) a zajídala to práškovým cukrem ;-).
Neptejte se, jak se to stalo :-).

A k tématu - nejvíc teďka sní samotných těstovin, samotné rýže, samotných brambor nebo samotných noků/halušek všeho typu. Pokud bych měla říct oblíbené jídlo, zatím vždycky s velkou chutí snědla kapustové rizoto. Naopak navzdory sobotní svačině, resp. tomu, že by to mohlo vypadat, že je vysazená na sladký, třeba žemlovky snědla symbolicky. A dala si dědovu kyselou okurku a maso.
REONA --- 20:36:11 21.9.2015
???: Sry, ale hledáš konflikt někde, kde není...z tohoto Tvého příspěvku ??? je zřejmé, že vaříš mnohem víc jídel než sladké. Solei Ti záviděla ale právě to, na základě aktuální zkušenosti, kdy prcek pohrdl něčím, k čemu byl předpoklad, že by mu chutnalo. A já jen napsala, že bych nezáviděla zrovna chutě na sladké. Teď zvažuji, zda psát ještě méně (a opravdu vyloučit cokoliv, co nevyznívá 100% pozitivně?) nebo se naučit lépe vyjadřovat myšlenky :-/