Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Varime pro deti a tehotne, aneb at nam to pekne roste!
SHINIGAMI
Recepty, tipy atd na vareni pro zminenou skupinu..
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SEBIEN --- 21:15:30 21.9.2015
Nevím, o čem se tu hádáte, Zorka v sobotu svačila Granko (samotný prášek) a zajídala to práškovým cukrem ;-).
Neptejte se, jak se to stalo :-).

A k tématu - nejvíc teďka sní samotných těstovin, samotné rýže, samotných brambor nebo samotných noků/halušek všeho typu. Pokud bych měla říct oblíbené jídlo, zatím vždycky s velkou chutí snědla kapustové rizoto. Naopak navzdory sobotní svačině, resp. tomu, že by to mohlo vypadat, že je vysazená na sladký, třeba žemlovky snědla symbolicky. A dala si dědovu kyselou okurku a maso.
REONA --- 20:36:11 21.9.2015
???: Sry, ale hledáš konflikt někde, kde není...z tohoto Tvého příspěvku ??? je zřejmé, že vaříš mnohem víc jídel než sladké. Solei Ti záviděla ale právě to, na základě aktuální zkušenosti, kdy prcek pohrdl něčím, k čemu byl předpoklad, že by mu chutnalo. A já jen napsala, že bych nezáviděla zrovna chutě na sladké. Teď zvažuji, zda psát ještě méně (a opravdu vyloučit cokoliv, co nevyznívá 100% pozitivně?) nebo se naučit lépe vyjadřovat myšlenky :-/
??? --- 20:32:59 21.9.2015
REONA: jenže ono jaksi děti nejsou stroje a vzhledem k tomu, že jídlo je jedna z mála věcí, které mohou ovlivnit poměrně razantně už od velmi útlého věku, tak návyk jíst normální jídlo se velmi dobře dá vytvořit právě servírováním jídel, kterým dávají přednost. Ať už je to u konkrétního dítěte cokoli, pokud to splňuje alespoň trochu požadavky zdravé výživy (že hranolky jsou blbě, to je bez debaty, ovšem krupičná nebo obilná kaše fakt není nic špatného).
REONA --- 20:27:21 21.9.2015
???: omg, já věděla, že mám být raději zticha...fakt mi nešlo o 4 lžíce cukru, ale právě o to, aby děti měly návyk na normální jídlo a NEJEN sladké. A netvrdím, že jsi někde psala, že Tvé děti jedí jen sladké. Reagovala jsem primárně na Solei.
??? --- 20:23:16 21.9.2015
REONA: tak ty čtyři lžíce cukru v rýžovém nákypu pro šest lidí mi teda fakt žíly netrhají... to jsem radši, že mají děti návyk na normální jídlo. Ovoce dostávají k svačině, případně po obědě/večeři, ale ne místo nich.
REONA --- 16:06:02 21.9.2015
TAPINA:
SOLEI: Jop, onehdá jsem vedle říkala, že mám bytostným založením frutariánku. Ale kdyby k tomu vzala na milost jen sladké, tak taky žádná výhra...
SOLEI --- 13:53:24 21.9.2015
REONA: no on to byl takový povzdech, že mi to moje opicatko nejí ani to sladké a stejně jako tapinino, nejradši by přežíval na ovoci
TAPINA --- 13:34:43 21.9.2015
REONA: Jirka kdyby mohl, tak se živí jenom ovocem. Jako dobrý, vitamíny, vláknina, ty zdravé cukry, ale musím to trošku korigovat, protože přece jenom není šimpanz (i když to tak někdy vypadá).
REONA --- 13:25:47 21.9.2015
SOLEI: Hmm, fakt lituješ, že si dítě dá místo sladkého jídla čerstvé ovoce? Věřím, že takhle jsi to nemyslela...já jen, že naše malá sladkému neholduje, ovoce miluje a já si naopak gratuluji k tomuto stavu.
SOLEI --- 13:11:52 21.9.2015
???: gratuluji, manžel včera pekl rýžový nakyp s hruskami a čokoládou (pidi hrušky miluje) rezolutně a opakovaně to odmítl stejně jako palacinky předtím a šel se nacpat takovou odpornosti jako je červený rybíz ( Dyk je to task kyselé že to nejde jíst)