Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Varime pro deti a tehotne, aneb at nam to pekne roste!
SHINIGAMI
Recepty, tipy atd na vareni pro zminenou skupinu..
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ADD --- 13:13:06 24.12.2014
Zkousel jste nekdo pridat do dynove polevky rybu? Vymyslim, co by u nas na Stedry vecer mohlo projit. :-)
ZEMINO --- 9:20:57 17.12.2014
GIO: u nás se převtělil na vybíravou potvůrku v momentě,kdy začal mluvit (tohle nepapám,tohle taky ..) - naštěstí začal mluvit dost pozdě.
každopádně chut k jídlu neztratil :)
každé léto u nás probíhá diskuze a tohle je co?to papám? ano,to papáš,jen si to už nepamatuješ,protože meloun,atp je jen v létě.
O hroznovém víně mu tvrdím,že je to jako švestka-jen zelená,tu jí,jinak by ho nestrčil do pusy a další podobné triky na něho musím zkoušet.
TORUVIEL --- 8:37:26 16.12.2014
GIO: No ale o tom jsem se opravdu bavit nechtěla. Názor, že maso je nezbytné pro vývoj dětí, opravdu není žádná oficiální pravda, je to jen další z širokého spektra názorů. A věz, že jsem se tím zabývala opravdu důkladně, a potvrdil mi to i lékař z Motola zabývající se dětskou výživou, kde byla dcera testována a krevní obraz má naprosto v pořádku. Kromě toho znám mnoho lidí, co na této stravě vyrostli. Ona je často ovolaktoveg. strava i hodnotnější, než běžná strava zahrnující maso, protože vegetariány se lidi stávají třeba i proto, že mají celkově zájem žít a stravovat se zdravěji, tudíž věnují skladbě jídelníčku větší pozornost. Ale to je opravdu zbytečné o tomto debatovat, kdo chce, informace si najde, kdo nechce, nenajde a nechci nikoho obtěžovat informacemi, po kterých netouží. Moje zpráva pro oriku měla být v tom smyslu, že mnoho lidí si pod vlivem nějakých doporučení (třeba maso 6x týdně, jak sjem se již zmínila) mylně myslí, že pokud dítě nesní toto zmíněné množství masa, bude nějak strádat. Proto je dobré si uvědomit, že lze obohatit jídelníček dítěte i o potraviny, které třeba v čr nejsou moc běžně používané (jako luštěniny, oproti masu - kde se to pohybuje v řádu desítek kg/os/rok - se jich v čr spotřebuje tristní 2kg/os/rok), že vynechání masa nemusí znamenat poloprázdný talíř pouze s přílohou. Samozřejmě tato informace je pouze obecná, možná to orika dobře ví, ale neuškodí to připomenout. Co se týká zdravotních problémů, to od monitoru těžko posoudím, ale např. anémie může mít tisíc a jednu příčinu.
GIO --- 8:12:20 16.12.2014
TORUVIEL: nikdo tu tedy konkretne nemluvil o sesti dnech s masem tydne, ale imho obecne by dite maso jist melo(viz orika a jeji posledni prispevek),
at uz si o tom jeho odpurci mysli a rikaji co chteji, funkce a vlastnosti zivocisne bilkoviny je fakt jina nez te rostlinne, a lusteniny to fakt nezachrani.

kazdopadne stavkovani deti s jidlem je asi jejich konicek, protoze ja sice taky mela jedlika, ale pomalu se z nej taky vrbi vybirava potvurka..

TORUVIEL --- 22:10:22 15.12.2014
ORIKA: No, názory má každý jiné. Jen jsem tě chtěla spíš uklidnit, ovolaktovegetariánská strava je pro růst a vývoj dítěte naprosto vyhovující, netřeba si dělat vrásky, že dítě nejí maso 6x týdně. A co se týká batolecích stávek v jídle, no, to je někdy stresující, ale já už to vzdala, nechávám dceru, ať si jí jak chce, protože čím víc jsem byla napjatá z toho, že nebude jíst, tím spíš nejedla...Ale jasně, když mají děti nějaké zdravotní problémy s tímto související, tak je to o to víc stresující, ale stejně se s tím nic moc nedá dělat, nutit je do jídla nelze, a stresovat se něčím, co nelze příliš změnit, je zbytečné až kontraproduktivní.
OXIS --- 17:28:52 15.12.2014
Jo, však říkám, u jedné babičky má něco domácího nebo skoro domácího. Ale já maso vařit nemůžu (nechci), muž se sice před porodem kasal, že mu ho bude doma připravovat, ale nějak to nevychází. Jednou teda z moji strany proběhl aspoň pokus o zakoupení biokuřete, ale bylo mi to celý tak líto, že jsem ho pak dala kamarádce. Vejce a máslo jí. Nevypadá, že by trpěl. Když bude příležitost, poprosím doktorku a rozbor krve, abych na to, že je to takhle v pořádku, měla papír .)
ORIKA --- 16:55:32 15.12.2014
TORUVIEL: ja sama maso prilis nejim, nicmene zastavam nazor, ze pro male deti dulezite je..rozhodne ne kazdy den, ale 2-3x tydne urcite
u nas je hlavne problem v tom, ze batole posledni 4 mesice s jidlem dosti stavkuje, je ochoten snist nejake pecivo, jogurt a kasi..z ovoce byl ochoten pozrit banan, ted uz odmita i ten, k obedu odmita vsechny prilohy a ze zeleniny sni jedine okurku a hrasek..
do pul roku mel problemy s prospivanim, prikrmy to dost zlepsily a do svych 14 mesicu byl kyselinka, byla radost pro nej varit..takze je to pro me ted docela nezvyk..navic je ve sledovani na hematologii (spolu s bratrem) a tam mi bylo po posledni kontrole a vysledcich doporuceno davat dostatek masa a zeleniny, coz je presne to, co do nej nedostanu..
GIO --- 11:45:09 15.12.2014
kdyz nechci, aby se dite cpalo kuretem z velkochovu, muzu mu snad koupit jine maso, z jineho chovu.. ne?
OXIS --- 10:57:05 15.12.2014
Jojo, já maso nevařím, takže syn ho měl prvně v 15 m, mívá pár soust, když je u babičky nebo s tátou na obědě. Záměrně z něj vegetariána nedělám, ale nechci, aby se cpal kuřaty z velkochovů... no a pro jistotu mu sem tam do jídla sypu chia semínka. Luštěniny jí dost, pak pohánku, jáhly...samé "zázračné" potraviny :))
TORUVIEL --- 8:22:22 15.12.2014
ORIKA: Zas si uvědom, že jsou i děti, co nejedí maso vůbec, odjakživa. A to vůbec nedělám žádnou vege propagandu, ale prostě to tak je, znám lidi, co vyrostli na vegetariánské stravě a bez problémů. Prostě to dítě z toho nezemře (samozřejmě pokud nebude jíst jen brambory). Aspoň máš šanci dítěti obohatit jídelníček o jiné potraviny, třeba luštěniny (těch se u nás konzumuje až žalostně málo).