Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Cloud computing - An unidentifiable device that does the work for you :)
LITTLELI
Cloud architektura, Cloud platformy, Vývoj aplikací v Cloudu, Návrhové vzory a idiomy
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MICTECH --- 18:16:49 5.5.2020
REFLEX: Obecne se to nevyplati se to, protoze AWS neni VPS.

Mrkni na https://aws.amazon.com/lightsail/ to je asi jedine co se da porovnavat s VPS.
MALANIUS --- 8:52:27 4.5.2020
REFLEX: Zalezi na tom jak to tam chces provozovat, pokud na EC2 instanci, tak tam cena podle toho co za instanci to bude a jakej plan si zvolis (on-demand je nejdrazsi, reserved na x let ti usetri dost $).
Pokud v kontejnerejch tak zalezi na cem, EKS je drahej, Fargate vychazi nejlevneji, ale taky se odviji od pozadovanyho vykonu.
Pak taky neco za Load Balancer (pokud nehodlas vystavovat EC2 primo ven, coz bych nedoporucoval), storage atd... A taky v kterym regionu, mirne se to lisi per service v ruznejch regionech.
Neco si muzes naklikat v https://calculator.aws/ pokud vis co budes pouzivat, ale zdaleka tam nejsou vsechny service.
REFLEX --- 16:55:14 3.5.2020
Ahoj, AWS jsem nikde nepouzil primo ja, vzdy se staral o deploy nekdo jiny.

Tak mam mozna lamacky dotaz, jak na tom bude cenove kdybych hostoval maly az stredne velky web na AWS oproti treba Wedos VPS, kde budu platit cca 600kc/mesic?

Jde to nejak odhadnout?
RUDOLF --- 21:14:17 3.4.2020
hele, jak řešíte dynamicky dostupný postgres databáze na AWS?

Mám ve swarmu feature branches pro jednu appku. Tj. každá branch má víceméně separované prostředí. Http requesty dorazí do ALB, ten to pošle na Traefik v2 který to rozroutuje do swarmu podle namespace dané feature branche. Depedence tý appky jsou localstack pro S3/DynamodDB, postgres apod.

Trabl je když chci mít zvenku dostupný postgres server pro daný branch, aby si devs mohli napojit z pycharm a nemuseli do konzole a tunelovat se to DB.

Tak analogicky k HTTP jsem si udělal TCP router v traefik v2 a NLB u AWS. NLB má za úkol přesměřovat 5432 na swarm manažery, na port 9007, kde má traefik endpoint pro zpracovní TCP požadavků. Na NLB je nasměrovaný DNS, *.swarm.nekde.cz

První co mi došlo, když to nefungovalo je, že SNI je vlastnost až TLS nadstavby TCP a psql při iniciaci komunikace používání vlastní otvírák, OpenSSL komunikuje až v druhém kroku. Tj. Treafik asi vůbec nezíská SNI, takže nemám jak routovat. Prostě to končí takhle "psql: error: could not connect to server: received invalid response to SSL negotiation: H" Imho to H vrací traefik, ale nebyl jsem to z logů schopen dohledat. Dodal jsem i parametr tls passtrough, ale nic.

Každopádně, teď přemýšlím jak na to. Chtěl bych pro každou feature branch vlastní databázový server s vlastním hostname a ideálně na portu 5432.

Workaround co mě napadá je udělat jen jeden server a každá feature bude mít svoji databázi.
CHILDINTIME --- 20:20:05 3.4.2020
oracle ma nejaky always free instance, planuju to zkusit https://docs.cloud.oracle.com/en-us/iaas/Content/FreeTier/resourceref.htm
RUDOLF --- 16:33:08 3.4.2020
???: Jak se říká do třetice;-) Mě stejně jen zajímá, jaká bude na konci tvoje zkušenost.
??? --- 16:29:36 3.4.2020
RUDOLF: A vis, ze na dalsiho klauna uz asi nemam energii?
RUDOLF --- 16:22:12 3.4.2020
???: Zkus AWS;-)
??? --- 16:07:16 3.4.2020
Kdyz ptacka lapaji... daji mu slevu... chytej ho, aby presunul kritickou infrastrukturu... a zvednou cenu
??? --- 15:23:04 3.4.2020
INDIAN: ... btw: uz vim, proc se mi nelibi ty cloud provideri... mel jsem mikroinstanci s redhatem u M$FT... to uz jsem psal, jak jsem platil jsem za ni 2$ / mesic... najednou v unoru chteli za to same 30$, protoze pry licence... ted skoro to same s Googlem... platil jsem jim 0.30$ za mesic... a najednou, ze mam pevnou ip adresu... a at zaplatim 8$.