Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Cloud computing - An unidentifiable device that does the work for you :)
LITTLELI
Cloud architektura, Cloud platformy, Vývoj aplikací v Cloudu, Návrhové vzory a idiomy
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
INDIAN --- 9:05:59 10.12.2019
Ma nekdo zkusenost s architekturou v duchu hybrid cloud?

Zapasim se svym konzervativnim zamestnavatelem o castecny migraci infra do cloudu. Z mnoha duvodu se nase produkcni servery nachazej po ruznejch datacentrech po celym svete (sme 100% bare metal), nicmene co se tyka administrativnich instanci (interni aplikace, monitoring, veskerej management, atp)., tohle vsecko by se klidne mohlo nachazet u nakyho z provideru, konkretne uvazuju o AWS. Velka cast datacenter kde mame zelezo patri pod Equinix, ktery tuhle moznost nabizej taky: https://www.equinix.com/partners/AWS/
Doposud totiz kdykoli je treba instalovat neco novyho, nakej POC, atp. cekam dny az tejdny nez dostanu nakou sunku end-of-life nebo dostanu novy servery a nasledujici provisioning je kvuli plno restrikcim peklo. Navic kdyz potrebuju specifickou konfiguraci (cluster s izolovanou siti pro replikace, atp)., je to jeste komplikovanejsi (musi tam jet nekdo od nas nebo se zada o smart hand service) aby to vsecko nadratoval.

Je to strasne svazujici, na cluster s ES sem cekal mesice nez sem ho diky nasem zkostnatelym postupum mel k dispozici.
Ma nekdo z vas neco podobnyho za sebou? Popr. aspon kdyby nekdo nadhodil nakej argumentacni kalkul proc by to mohlo bejt vyhodnejsi.
Pro ilustraci: 15-20 DC, kde se nachazi cca 900 serveru, z toho rekneme zhruba 20-40 migrovatelnych "ven". Jedina podminka je to, ze z DC k providerovi musi bejt prima konexe (tj. ne pres internet), ty servery musi zustat v produkcni siti
H_U_N_T_E_R --- 18:59:20 15.10.2019
SAJAGI: kombinaci JSON template + PowerShell SDK. Na těch JSON template je fajn, že si je vygeneruješ na portálu (naklikám resource group, vygeneruju JSON a pak můžu nasazovat to samý). Nedovedu si ale představit je psát ručně od píky. PowerShell je fajn se naučit už kvůli běžné administraci - ne vše jde na portále naklikat, můžeš mít předpřipravené skripty a ty drobně modifikovat. Ve výsledku pak deployuješ JSON template přes PowerShell.
Nutno ale dodat, že to používám na ještě jednodušší scénáře než ty -> typicky WebApp, SQL a Storage. Nějaké složitější věci jsem nezkoušel.
SAJAGI --- 12:58:56 15.10.2019
H_U_N_T_E_R: A co z toho používáš v praxi? Ty json templaty? Nebo některé z SDK (Python / Powershell / cmd)?
SAJAGI --- 11:55:10 14.10.2019
Co používáte na automatizaci vytváření infrastruktury v Azure? Máme toho málo - jeden Linuxí stroj + storage + síťové věci. Ideálně bych chtěl mít nějaký skript, co je snadno editovatelný a dá se dát do source controlu.
INDIAN --- 14:55:15 27.8.2019
MIRROR --- 18:16:54 10.5.2019
Dotaz (i na AWS, i na Azuru) - co používáte pro spending monitoring?

Jde mi o to, ze mají jenom notifikace, které znamenají ze stejně musím něco dělat já při překročení.

A pro malé projekty se mi nikdy nechtělo psát skripty, co by to dělaly za mne...
SH_PANDA --- 19:00:06 24.2.2019
Tohle ale nevyhra zadny Amazon ale nejake oldskuul firma ala Sw602 nebo nejka firma z holdingu a nebo nedejboze Ceska Posta. To je ten problem. A bude to drahy, nebude to fungovat, nebo blbe a hlavne to zaplatime cely my. Uz vidim ten cloud s pravidelnymi vikendovymi odstavkami pro maintenance, teda pardon udrzbu, kdybudou upgradovat flash a ActiveX komponenty
LUDWIG_ --- 7:26:32 5.2.2019
AWS for Government – Amazon Web Services (AWS)
https://aws.amazon.com/government-education/government/
GIOMIKY --- 11:24:58 29.1.2019
JINX: Já v tom nemám žádnou osobní zaujatost. Jenom tyhle klauní kalkulace vypadaj krásně na akorát papíře.