Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
RELATED - spříznění na cestě
NATASHA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KUATO --- 9:48:04 14.8.2020
[https://i.nyx.cz/files/00/00/21/80/2180081_5efe963ebf2a628d6eeb.jpg?name=boruvky2020.jpg]
oslavit 25te vyroci boruvkareni pouhymi 25 litry nasbiranych boruvek, to je skoro az smutne :o), ale zasejc celodenni pobyt s detma na cerstvem vzduchu se spoustou povidani a vtipkovani jsem si moc uzil, to je mi vzacna vec :o)
NATASHA --- 17:34:09 21.7.2020
KUATO: Ještě přípodotek: o těch jemnějších věcech srdce určitě lépe mluvit z očí do očí;

dost se trápím tím, že se diskusně rozvolňuje a různě zamlžuje, co je jasně špatně.
Zranění působená sexuálním násilím jsou hluboká, špatně se z nich zotavuje. Je to taková ohavná věc pokřivování.
Na druhé straně to, co se skrývá v oboustranném přitakání, bývá velmi krásné, tvořivé, oblažující.
Za sebe tu tedy nemám problém rozlišit dobré a zlé.
NATASHA --- 16:44:01 21.7.2020
KUATO: Ten můj text se týkal záměrně aspektu uplatnění moci, protože tam to shledávám dost jednoznačným.
Navíc mi ani tak nejde o situace jakési pochybné výměny a la Hollywood, ale o situace, kdy strana A pouze získává a strana B pouze ztrácí – od práva na rozhodování o svém těle po právo na nezraněnou duši, abych tak řekla.
Tam pak není žádná relativizace na místě. Strana A je agresor a strana B je oběť.

Můj hlavní zájem je v tom, aby se lidé už od dětství naučili rozumět, kde je jejich výsostný prostor.
Už jsem to dnes napsala jinde:

Myslím, že to nejdůležitější, co máme udělat, je vysvětlit svým dětem, že jejich tělo je jen jejich, že starší či dospělý nemá na nic právo, protože je starší či dospělý, že když se mi něco hnusí, má to dobrý důvod, že pokud "všichni už" a "já ještě ne", nemusím jít proti sobě do jakési domněle nutné zkušenosti.
KUATO --- 16:16:57 21.7.2020
NATASHA: prijde mi, ze je to v realu nekdy dost nejednoznacne. nebudem diskutovat o situaci jasneho znasilneni, na tom neni co resit. ovsem v pripade toho, kdy se holka chce rychleji prosadit v showbussinesu a tak se necha prefiknout nejakym Weinsteinem - to je na jednu stranu z jeho strany zneuziti moci, na druhou stranu z jeji strany krapitko vypocitavost, protoze by taky mohla rict NE a jeji cesta k uspechu mohla byt delsi nebo by se holt musela zivit necim jinym, protoze by se ukazalo, ze proste jine holky jsou lepsi herecky, takze talentem se neprosadi.. nicmene uvedomuju si, ze se bavim v obecne rovine a jednotlive konkretni pripady by mohly mit celou radu svych specifik, diky kterym by celkovy obraz vypadal jinak.

jako obecne mi vztahy prijdou slozite - uz jen tim, ze se v nich setkavaji lide ruznych potreb, zralosti a zkusenosti. to co si vzajemne davaji muze byt a casto byva odlisne. kdyz o tom tak uvazuju, tak bych se nimral i v tom pojmu "laska", ale to bychom se uz vubec nedomluvili, rozhodne ne jednoduse par vetama pres internety.. ale moje vztahova historie zas neni tak kosata, abych mohl trousit moc rozumu. lepsi partner do diskuze naosobno za par dni (co se nabizi) na tohle tema by byla Jana, ale ta bohuzel na Oko nepojede, protoze ji prijede navsteva..
NATASHA --- 15:33:32 21.7.2020
NATASHA: A ještě poznámka: láska (i ta extatická a smyslná) se realizuje druhým člověkem, ale ne jemu navzdory nebo dokonce na jeho účet. Kdo koná bez ohledu, miluje jen sebe, svůj cíl...
NATASHA --- 15:27:12 21.7.2020
SNOP: Je důležité vzít zde (a kdekoliv jinde) v potaz PRAXI těch věcí, praxi, která je prostě agresivním zneužitím pozice moci – staršího vůči mladšímu, silnějšího vůči slabšímu, tlupy vůči jednotlivci, mocného vůči bezmocnému, plánujícího vůči zaskočenému, agresora vůči nevinnému.

Je potřeba, aby se široce rozmohla a stala známou nutnost vyjádřeného souhlasu, jak se to třeba snaží na školách šířit sdružení Konsent. Domnívat se cokoliv je v oblasti intimních vztahů/kontaktů blbina. Vyžadovat cokoliv by měla být ostuda.
KUATO --- 10:32:43 21.7.2020
SNOP: hele, neni cele to hnuti otocene proti zneuzivani zen (i kdyz u nemaleho procenta z nich mam podezreni, ze v danou chvili nohy roztahly ze zcela zistnych duvodu), tedy s citama by se to krizit nemelo..
SNOP --- 23:56:26 20.7.2020
(poznamka k metoo, mam potrebu to nejak vyjadrit, tady se stydim nejmene)

Cokoli lze v zárodku
utnout.
Chtíč -
ten lze navíc ovládat střízlivostí, vůlí
a pravidelnou masturbací.
Ale jak ovládnout třeštění lásky, která se vůli směje a opíjí až k zbláznění?
Co si počít?
Zjevná božskost snad přečin činí méně závažným,
ale neruší jej, naopak:
nesouhlasná vlnovka podtrhuje porušenost bytí.
NATASHA --- 13:19:30 29.6.2020
Myslím, že není od věci vystudovat kus uměleckého řemesla (klidně s důrazem na to řemeslo).
Pokud má člověk puzení k umění, stejně nedá pokoj, i kdyby přes den byl třeba úředníkem.
A zacházení s nástroji daného oboru poskytuje porozumění, které se úplně nemusí chápat ve chvíli, kdy se vštěpuje, ale "sepne" to celé později.
KUATO --- 14:56:53 28.6.2020
JAMINA: no jo, ja mam podezreni, ze tak dost dobre bude i u nas, ale aspon bude mit par let pekne studentske leta a pak se holt bude muset ohanet jako vsichni :o).
JAMINA: dostala se na dva obory tam, ale chtela delat hracky. jako kdyz jsme se tam byli podivat na extra prohlidce, kterou nam pan Anlauf udelal, pac jsme prosvihli den otevrenych dveri, tak v ukazkove sekci pro obor hracka jsem mel celou dobu zmeneny stav vedomi a ficel jsem si slusne, to u tech dvou designu - technicky a graficky nebylo, ten hmatatelny genius loci.