Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
RELATED - spříznění na cestě
NATASHA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NATASHA --- 13:19:30 29.6.2020
Myslím, že není od věci vystudovat kus uměleckého řemesla (klidně s důrazem na to řemeslo).
Pokud má člověk puzení k umění, stejně nedá pokoj, i kdyby přes den byl třeba úředníkem.
A zacházení s nástroji daného oboru poskytuje porozumění, které se úplně nemusí chápat ve chvíli, kdy se vštěpuje, ale "sepne" to celé později.
KUATO --- 14:56:53 28.6.2020
JAMINA: no jo, ja mam podezreni, ze tak dost dobre bude i u nas, ale aspon bude mit par let pekne studentske leta a pak se holt bude muset ohanet jako vsichni :o).
JAMINA: dostala se na dva obory tam, ale chtela delat hracky. jako kdyz jsme se tam byli podivat na extra prohlidce, kterou nam pan Anlauf udelal, pac jsme prosvihli den otevrenych dveri, tak v ukazkove sekci pro obor hracka jsem mel celou dobu zmeneny stav vedomi a ficel jsem si slusne, to u tech dvou designu - technicky a graficky nebylo, ten hmatatelny genius loci.
JAMINA --- 0:46:20 28.6.2020
(...ale abych nešířila jen skepticismus:
Někteří spolužáci z té umělecké střední se nakonec uplatnili hodně šikovně - vylíhli se tam z našeho ročníku 2 skvělé sochařky, 1 oceňovaný umělecký kovář, jeden designér luxusnějšího nábytku, jeden restaurátor historických knih a rukopisů, jedna úspěšná malířka a jeden scénograf loutkového a alternativního divadla. Pak pár grafických designérů a jeden týpek má svůj vlastní typografický ateliér.

Zbylá polovina lidí z ročníku si rozebrala rozličné profese od vedoucího v Penny marketu, přes učitelky výtvarky a ajťáky přes trenéra basketu, politika a památkáře, obchodního cestujícího a kamioňáka, až po schizofrenika v invalidním důchodu - ten asi jediný maluje opravdové ryzí umění a má na to čas. Takže jsme šikovní a život je holt umění :)

Vlastní dřevěné hračky zkoušela vyrábět a prodávat jen jedna holka z mého ročníku, měla i dílnu s frézou, ale po pár letech to vzdala, zisk jen pokryl náklady a úsilí, na důstojnou obživu to ale bohužel nebylo. )
JAMINA --- 0:16:51 28.6.2020
KUATO: a bude tvořit hračky a dekorativní předměty, anebo navrhovat design průmyslových výrobků? Tipuju to na ty hračky, ten obor jsem studovala taky, pilníky a rašple jsme tam používali. (Jedna divoká pubertální spolužačka děsila některé nesmělejší a tehdy zatím nepolíbené spolužáky vyhrožováním, že si bude rašplovat přirození a různými jinými fantaziemi. Pilin tam pravda lítalo hodně, občas i nějakej kus dřeva ulít od pily kam neměl, ale nakonec jsme to studium kupodivu přežili s neuříznutými prsty.)

Jinak tipuju že tvoje dcerka ještě zažije různé fáze prozření a rozčarování o uměleckém světě, o práci rukama i o možnostech uživení se uměleckým řemeslem v Čechách, navíc v době kompjůtrů a plastových hraček z Číny...

Ale zatím ji moc nestrašte :)
Já nakonec po absolvovani dvou vysokých umělecky zaměřených škol rezignovala na snahy o vnucování estetiky klientům nebo na podnikání s malbama. A na to abych umění vyučovala nemám nervy, takže nakonec se skoro už 2 roky živím jako zubní sestřička :-D Tož místo abych vrtala do dřeva teď asistuju u vrtání do zubů. Můzy za mne holt nájem nezaplatí, ale zase si teď můžu malovat o víkendech a nemusím řešit prodejnost a líbivost své tvorby. Každopádně život sám mě naučil nebát se práce (rukama). V patnácti to ale člověk slyšet pravda nechce, to je holt období velkých snů a ideálů, ach :)
KUATO --- 12:39:54 24.6.2020
JAMINA: minuly tyden jsem kupoval prvni sadu veci do skoly - pilniky na drevo i zelezo, pilka.. Mirjam mela krivou hubu, jakoze si asi neuvedomovala, ze rukodelnost znamena delat rukama :o)). vtipkama, ze kdyby bylo nejhur, muze vyrabet a dodavat do zverimexu hobliny pro zvirata na podestylku, jsme ji naladu moc nepozvedli :o)
JAMINA --- 2:10:02 7.2.2020
KUATO: pocházím z Krnova, do Opavy jsem dojizdela vlakem a lidi z tamní umprumky byli jedni z nejzajimavejsich, co jsem kdy potkala. Tak přeju ať je tam tvoje dcera spokojená :)

Jinak to mám asi podobně jako tvoje žena - tvořila jsem hodně, ale po vejšce mi kreativita dost usla. Ale taky cejtim, že brzy zas začnu, dostala jsem teď velkou sadu olejovych barev, tak je na čase.
KUATO --- 9:25:04 6.2.2020
JAMINA: no podivejme, jsi od Opavy jo?

moje zena ma tez vystudovane umeni a driv patlala dost, jeste na vysce, ale ted uz moc ne, ale zase chce, takze v ramci jeji sebeterapie to samozrejme podporuju, protoze kdyz neco dela, tak aspon min picuje po nas ostatnich :o). a aspon se bude ve vymenku pres zimu trochu topit :o). vlastne to bude hrozna romantika - topeni ve vincku drevem a hajzl v boude na dvore :o).
JAMINA --- 0:57:09 6.2.2020
KUATO: gratuluji, tam jsem kdysi dávno v pravěku taky studovala :)
Je skvělý, že jí budujete ateliér, to je muj zatim nesplněný sen (a sen asi každeho čmaralisty patlálisty).
KUATO --- 10:49:49 5.2.2020
SNOP: diky, vyridim :o). letos nas ceka budovani atelieru ve vymenku po babine, co loni umrela, aby mohla velka i mala cmaralistka kde tvorit :o).