Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
RELATED - spříznění na cestě
NATASHA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KUATO --- 11:37:06 17.10.2019
pred casem jeji male velicenstvo hrabaje v mych vecech opakovane vyhrabla sigilum Lasenicova "patrona", aby si s nim hrala.. s pobavenim jsem zaarchivoval pro budouci generace :o)
[https://i.nyx.cz/files/00/00/20/55/2055578_f8eb6531a2097b799ce0.jpg]
NATASHA --- 16:16:23 30.8.2019
KUATO: Mám radost z toho, co píšeš. A že to moje psaní právě tak působí, nu, i z toho --- však nejprve to vždycky celé posedne mne, to místo, to setkání, aby pak mohlo být něco napsáno. A líbí se mi, jak se vracím, ale hlas místa je pokaždé trochu jiný; a nebo můj pohled. Jak se to všechno různě nastrkuje a ukazuje a propojuje, hmmm!
NATASHA --- 16:06:01 30.8.2019
KUATO: Ještě bys mohl dorazit do Košic :)

[https://i.ibb.co/yFJddGw/kosice.png]
KUATO --- 9:03:35 30.8.2019
nebejt ta Praha takový lán světa, tak bych Tě přišel za tři týdny potahat za cop do Božské lahvice, až budeš křtít ta nová písmenka, co se Ti přihodily. takhle Tě potahám leda na dálku, imaginárně :o). co mě ale pobavilo, že nakladatelství, co Ti písmenka vydalo se jmenuje Dauphin (delfín) - takhle byli označovaní prvorození královští synové, kteří měla později připadnout koruna, a taky se tenhle symbol používá pro filosofického merkura, který bude časem korunován na Kámen :o).
KUATO --- 8:49:15 30.8.2019
NATASHA: no jo, cesty Boží jsou nevyzpytatelné :o). člověk nenechá ve snu čarodějnici vytrhat zuby a hned mu to na nejbližší křižovatce přehodí výhybku :o).

koukám na ty obrázky a úplně cítím známé vůně s nimi spojené - dopolední těžší pach plný kulatých tónů mladého podrostu a vlhké půdy i ostřejší pach suché trávy a sluncem vypáleného dřeva z pokročilejší fáze dny, kdy se člověku nechce než sednout na takový pařez a zavřít oči a nechat se probodaný Héliovými paprsky rozpustit ve vánku a šustění trávy..svalil bych se pak do ní a válel se k nejbližšímu trsu maliní, která by mě milosrdně přikryla stínem a vyšší vzdušnou vlhkostí, skřítci by mi nosili maliny až do huby a ze všech těch pachů bych měl hlavu úplně vymydlenou.. :o). máš pravdu - příroda, ač se zdánlivě rve a bojuje, je zdrojem spousty krásy. možná i ten boj v ní je spíš extatickým tancem než bojem, jen člověk je moc "chytrý", aby to viděl. možná to chce koukat přes ten správný filtr (což je možná zcela bez-filtří), aby to tak bylo vidět :o).

rozhodně Tvoje poezie (soudě podle střípků ze sousední hospody, co jsem čet :o) je už v tuhle chvíli opravdu jako ty propletené kořeny stromu, co máš chuť je hladit a očuchávat, dokaď se nevnoří do temné a vlhké půdy (nevědomí) - spousta vjemů, zacuchaných kudrlinek, co snadno obsedají :o).
NATASHA --- 19:11:42 29.8.2019
KUATO: Něco málo o letošním Oku jsem už propálila "v sousední hospodě" :)
Mrzelo mě, že jsme se neviděli... i s vaší malou včelařkou :)

Dnes se vracím v obrazech, protože jsem si letos (proti očekávání, po pravdě) uložila pod lopatky mnoho dobrého světla. A zeleného chvění a vrzání, vrnění a bublání.

Možná bys řekl, že příroda se rve o to, kdo bude mít hlavní hlas v novém lese.
Vedlejším efektem lítého boje druhů je spousta krásy. S Notýskem jsme si to moc užili :)

[https://i.ibb.co/yF1wD2q/Oko-utery3.jpg]

[https://i.ibb.co/XpJbhh1/Oko-utery1.jpg]
SNOP --- 13:35:44 8.8.2019
KUATO: Ne, deda byl od mladi v invalidnim duchodu, bo byl slepy. Ale rad organizoval veci a lidi (nejdriv v Sokole, pak v KSC, pak mezi slepci, kdyz ho z KSC vyrazili, a tak ruzne), rad psal basne a chodil po horach...
SNOP --- 13:32:27 8.8.2019
KUATO: Dokonce uz ctyri generace, nasel jsem jeste jednu fotku, na ktere je na Oku jako teenager muj otec a s nim tam je i jeho ded :-)
Letosni Oko bylo celkem vydarene. Pocasi nam pralo, priroda kolem buji, lidi prijelo celkem dost, jedina chybka byla, ze se drtiva vetsina osazenstva vystridala ve stredu, takze temer polovina lidi se nepotkala s tou druhou polovinou. Osobne jsem Oko pojal vice odpocinkove, a odpocinek jsem si uzil :-)
KUATO --- 13:05:47 8.8.2019
Tvuj deda byl taky kantor? ma takove prisne drzeni tela :o)). to by byla rodinna diagnoza jak hrom :o))
KUATO --- 13:04:44 8.8.2019
SNOP: takze uz tri generace jezdi vase rodina opekat burty na tohle pozehnane misto, pekne! btw, jake bylo letosni Oko?