Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
mBank
ADAMM
mBank: http://www.mbank.cz/ - Internetové bankovnictví: https://online.mbank.cz/

Pokud máte konkrétní problémy, které potřebujete řešit, můžete se obrátit na správce klubu (nyx pošta; id: ADAMM), který byl zaměstnancem a nějaký ten kontakt tam ještě má.

Co je mBank: česká organizační složka polské banky mBank vlastněné ze 70% německou Commerzbank (2. největší banka v Německu). mBank vznikla v Polsku v roce 2001, v ČR od listopadu 2007.

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MRTVY_KENNY --- 10:45:03 28.6.2013
HOUSKA: jen na preddefinovane prijemce (a jen jednou za mesic, za dalsi je poplatek)
HOUSKA --- 10:37:19 28.6.2013
prosím, z konta eMAX PLUS nelze převádět na jiný účet? Nenacházím položku "platební příkazy"... děkuji za radu
MASCA --- 10:52:42 24.6.2013
ADAMM: Ten aktuální virus, jestli se bavíme o tomtéž, funguje tak, že číhá kdy se přihlásíš k IB a pak ti zobrazí hlášku, která vypadá jako že tam patří. Nenechá tě s účtem udělat nic jiného dokud to neodešleš, dokonce ti zobrazuje zůstatek o tu částku vyšší. Takže to poslání děláš vědomě, víš kam to posíláš, SMSka souhlasí, všechno je sluníčkové. Pokud jde o detekci ze strany mBank, jde to kontrolovat při odesílání, protože těch bílejch koní zas nebude tolik, případně možná online, jestli se ve stránce neobjeví něco, co tam nemá být.
ADAMM --- 20:05:23 23.6.2013
VANEK:
Bod jedna - nevím, do jaké míry to bylo zkresleno nepochopením novináře nebo neobratnou formulací - jádro výpovědi je imho to, že vkladů je dost, takže se na nich nedá moc trhnout, pokud se jen pasivně ukládají (= nabízejí na mezibankovním trhu).

Bod dva - to o těch hypotékách jsem nepochopil z jiného důvodu - nějak se mi nezdá, že by nějak zvlášť zdražily, viz: http://www.mbank.cz/informace-k-produktum/urokovy-listek/#tabs=3 vs Archiv. Nicméně stejně mi není jasné, co tam vidíš jako lež.

Ten bod tři myslím nerozvedl z pochopitelného důvodu, že o technických detailech nic neví a nerozumí tomu, na druhou stranu nemyslím, že by to bylo nereálné. O hrozbě tohoto typu malware jsem slyšel od lidí z bezpečnosti v mBank poprvé ještě když jsem tam sám pracoval a upozorňovali na to, že taková věc je reálná. Takže to muselo být v roce 2009. Pokud jsem to správně pochopil, funguje to tak, že oběť při provádění bankovního příkazu ve skutečnosti posílá místo 2000 Kč kamarádovi (což vidí u sebe na obrazovce) třeba 70 % zůstatku na účet bílého koně. Dokud se přihlašuje pouze z infikovaného počítače, malware průběžně mění viditelný disponibilní zůstatek. Ovšem v SMS zasílané pro potvrzení operace je skutečná částka a skutečný účet - jenže smsky nikdo nečte, že.
Více také zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Zeus_%28Trojan_horse%29
Nemyslím si, že by to byla lež nebo nesmysl.
VANEK --- 17:29:31 23.6.2013
ADAMM: Sorry, byl (a furt víceméně) jsem mimo pořádnou klávesnici.

1) "V bance máte tři zdroje příjmů. První je výnos z pasiv, tedy klientských vkladů, a tyhle výnosy v Česku hynou na úbytě vzhledem k tomu, že depozitní sazby prakticky neexistují, takže není reálný prostor pro marži." WTF? To jako že by vklady úročili níž než PRIBID (v současnosti nula nula nic) a počítali marži z rozdílu?
2) na dotaz, proč zdražili hypotéky, odpovídá "jsme získali nové vklady za ceny, které byly zveřejněny, a jako dobří hospodáři musíme tyto vklady umístit za vyšší cenu, než za jakou jsme je přijímali. ... Máme tu situaci, kdy se kvůli dlouhotrvající recesi zvýšil příklon domácností i firem k držení úspor a ten převis vkladů nad úvěry v ekonomice nadále roste. To také znamená, že máte trochu starost, jak nejlépe naložit s těmito vklady. Naše řešení vychází z toho, co jsme si před chvíli popsali"

A samozřejmě škoda, že nechtěli rozvést " Také s využitím detekčního softwaru varujeme klienty, u kterých máme důvodné podezření, že by tuto infekci mohli mít ve svém počítači."
ADAMM --- 20:53:21 22.6.2013
VANEK: tak kde jsou pls ty lži? fakt by mě zajímalo, co jsi měl na mysli. bohužel jsem chyběl na čtvrteční mRadě, ale "nová mBank" (to, co je teď nasazeno v PL, kompletně nové IB) by měla být v ČR v 1Q 2014 (může se samozřejmě ještě posunout).
ADAMM --- 20:41:30 22.6.2013
YARIN: ne, jako aktivní účet bych bral každý, kde je nějaký obrat a/nebo rozumný zůstatek. ale v případě, že máš průměrný zůstatek 10k, tak z těch 10k jdou bance úroky, které jsou imho dostačující na pokrytí nákladů, které má s jeho vedením.
YARIN --- 12:31:26 22.6.2013
ADAMM: hranice deseti tisic je nejak podstatna pro to, ze banka dostava (od koho?) penize za ten ktery ucet?
??? --- 19:20:08 20.6.2013
ADAMM: No to by tam asi byt mohlo...
ADAMM --- 19:19:14 20.6.2013
???: pokud tam máš průměrný zůstatek 10k, tak je to pořád aktivní účet, něco na tobě trhnou.