Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
mBank
ADAMM
mBank: http://www.mbank.cz/ - Internetové bankovnictví: https://online.mbank.cz/

Pokud máte konkrétní problémy, které potřebujete řešit, můžete se obrátit na správce klubu (nyx pošta; id: ADAMM), který byl zaměstnancem a nějaký ten kontakt tam ještě má.

Co je mBank: česká organizační složka polské banky mBank vlastněné ze 70% německou Commerzbank (2. největší banka v Německu). mBank vznikla v Polsku v roce 2001, v ČR od listopadu 2007.

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BALAENA --- 16:24:01 30.6.2009
ADAMM: když jsem měnila bydliště na kiosku v Letňanech, ověřovali si vyplněný papíry podle občanky. a dostala jsem k podpisu papír, zda souhlasím/nesouhlasím s kopií občanky. nesouhlasila jsem, takže si ji neokopírovali.

s fotkou v občance jsem hrubě nespokojená a rozhodně ji nehodlám dobrovolně nechat běhat po světě.
POLINA --- 13:58:09 29.6.2009
HARALD: No, právě, že to byly poslední peníze, co jsem měla na účtě. Ale nechám si je zablokované, počkám ten týden, jestli se mi vrátí. Alespoň nebudu utrácet ,))))))

Jen mě přišlo hrozně divné, když cizí bankomat udělá chybu a nevydá peníze, že se já o to musím starat a reklamovat. Ale počkám si ten týden, až se to odblokne automaticky.

Pracuju v O2, takže vím, co všechno se děje, proto se nebudu zbytečně rozčilovat.

Prostě systémy se občas zblázní.
HARALD --- 13:33:18 29.6.2009
POLINA: S kartami jsem dělal už před nějakými šesti - sedmi lety, tak možná nebudu úplně přesný. Ale výběr z bankomatu (který nepatří "tvé" bance) probíhá minimálně na dva kroky.
krok 1. - bankomat ověří, zda máš na kartě dostatek peněz a pokud ano, udělá "blokaci"; tedy peníze máš pořád na svém účtu, ale nemůžeš s danou částkou disponovat; následně ti vydá peníze
krok 2 - banka vlastnící bankomat si od tvé banky vyžádá vydání patřičné částky (to obvykle trvá 3-5 dní, 7 je maximumj), ta částku strhne z tvého účtu a zruší blokaci

V tvém případě proběhl krok 1 bez vydání peněz. Jsou tedy pořád na tvém účtu, ale zablokovány. A protože KB prachy nevydala, neměla by také postoupit ke kroku 2, tedy by si neměla vyžádat proplacení peněz. Kdyby k tomu došlo, měla bys to reklamovat. Po 7 dnech by měla tvoje banka "nespárovanou" blokaci rozpustit a peníze budou zase disponibilní.

Otázka je, jestli máš dostatek peněz na účtu i po provedení blokace. Pokud ne, měla bys imho mBanku obtěžovat okamžitě. Jinak viz ADAMM.
ADAMM --- 11:52:13 29.6.2009
POLINA: pokud to není otázka života a smrti, doporučuju počkat, jestli se transakce zaúčtuje. je to 7 dní, pokud se to zaúčtuje, volat na mLinku a my budeme kontaktovat KB. ale pokud je to takový případ, tak podle mě vyprší blokace sama a nic se nestrhne.
POLINA --- 11:43:04 29.6.2009
???: no dovol. Tady jsem na nyxu, tak se můžu zeptat na co chci. A kdo chce, tak mi může odpovědět.
??? --- 11:37:25 29.6.2009
POLINA:
tady nejsi na FB tak o tom nediskutuj a udelej co ti rekli ;-)
POLINA --- 11:03:28 29.6.2009
Ahoj, včera jsem vybírala peníze z bankomatu Komerčky a peníze mi nevyjely. Z účtu se mi však strhly. Ve výpise ještě není platba zaúčtovaná , ale zůstatek už mám o tu částku nižší. Volala jsem na infolinku Komerčky a tam mi řekli, že musím na své pobočce Mbank podat reklamaci. Není to nějaká blbost? Proč bych dávala reklamaci na Mbank.? To bankomat nemá nějakou uzávěrku, kde mu budou peníze přebývat a zase mi je vrátí? Nemáte s tím zkušenost?
ADAMM --- 18:24:12 26.6.2009
VOYTA: jinak to nebylo myšleno zle - jen jsem konstatoval fakta. už jsme měli pokusy o podvody s občankama a úvěrama, kde nějaký vykuk nesouhlasil s kopírováním dokladů - proto říkám, že se to řeší individuálně. ale je to možné. jinak já jsem sám byl na předání Big Brother Awards (http://www.slidilove.org/) a osobně pro to mám pochopení (i když zrovna tohle mi třeba nepřijde až tak zásadní, víc mi vadí jiné věci).
??? --- 16:54:27 26.6.2009
VOYTA:
a nekdo nema cas na blbvosti ;-)

jo pravda je ze kazdy ma tu svoji uchylku (zvyk, volbu)
VOYTA --- 16:52:39 26.6.2009
ADAMM: diky za rady, s tim nemam problem (a nejsem ani jedno).
???: nechranim tim svoje soukromi. vim, ze toho mnoho nezmenim, ale je to proste vec se kterou nesouhlasim a tak ji nepodporuju. kdyby mi mbank odmitla poskytovat sluzby na zaklade neceho takoveho tak bych je proste nevyuzival. nekdo jiny treba ji jen zarucene prirodne pokalenou zeleninu nebo se vyziva v nakupu zbozi ktere zarucene nebylo vyrobeno s vice nez 10% detske prace :)