Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
YARIN --- 15:01:25 17.8.2019
ad pobalti, ja planuju pristi rok zkusit tadyhle yagu v litve
Yaga gathering 2019: Witchcraft - 15 - 19 August, open air festival in Lithuania
http://yaga.lt/
ONDRAT --- 11:41:31 15.8.2019
MANUVA: Hele Ritchie vůbec nebyla na lineupu a objevil se až na stagei v neděli ráno.
Jo, český takeover ambientní stage byl fajn.
MANUVA --- 20:27:22 14.8.2019
ONDRAT:

Jasný, to jsou ty jména, které už tak moc nesleduju (i když Optimo a Objekt ještě znám:-))

Na druhou stranu vystoupení Ritchieho Hawtina loni mně o nějakém jasném konceptu vůbec nepřesvědčuje. Místo něj za ty prachy mohli pozvat řadu lepších, teda pokud nebylo vysloveně Ritchieho přání si tam zahrát a sám se tam nevetřel za nějaké zpropitné. Nebo třeba Blawan a jiná tvrdší jména v minulosti mi ke zbytku festivalu vůbec nesedla a myslím to odradilo určitou část fanoušků pomalejších a jemnějších věcí, kterými byl festival proslavený. Ale rozumím, všechno má nějaký vývoj...

A co vůbec letošní české zastoupení?
ONDRAT --- 12:15:03 14.8.2019
MANUVA: Tyjo, vlastně s tebou moc nesouhlasím. Tak jak píšeš to bylo tak cca prvních pět ročníků, co jsem byl. Dál už se to rozvinulo více do současné podoby, kdy je kladen důraz více na jednotlivé dj osobnosti než styly a žánry.
Bennemann je právě naopak více čitelný dnes, protože začal mít rád přímočařejší techno (i staršího data), to začlo s roce kdy pozval partu kolem Bunker New York, dále už hraje v podstatě to samé,) akorát občas přidá nějakou b2b kolaboraci (Polo, Schulte atd.) Průkopníkem nových žánrů byl naposledy, když ani nenamíchal dva tracky ,)
Jinak po letošním ročníku bych ti i dal trochu za pravdu, že festival nemá jasný hudební směr, ale po minulém bych ti oponoval, protože tam hrál 3x Schulte s různými projekty, Optimo a skvěle vybraná sestava první noc ve stanu - Mozghan, Violet, Sofay. Další den výbornej Objekt nebo Don´t DJ.
Jinak pravdou je, že se festival hodně za tu dekádu proměnil a vyrostla mu i silná konkurence - Dekmantel, Garbicz. Navíc si myslím,že areál v Olganitzu už jede dlouho na hraně možností a není kam se rozvíjet, ať už v menším nebo ve větším.
??? --- 0:12:27 14.8.2019
MANUVA: vzpominam si, ze 2016 byla prvni vlna v prosinci vyprodana hned. slysel jsem, ze 2017 a 2018 slo koupit vicemene v lete, ze zajem hodne upadl. letos jsem kupoval v dubnu a zbyvalo tam jeste par set.
??? --- 0:04:34 14.8.2019
ONDRAT: to jsem byl oproti tobe na ND zacatecnik, poprve jsem jel 2014 a posledni 2 roky jsem propasl, takze jsem to zazil uz jen krasne vytuneny.

diky za tipy. DTC vypada moc dobre. nekdo mi rikal, at proste vic prohledam Vychodni Nemecko a Pobalti, urcite se neco najde.
MANUVA --- 22:57:56 12.8.2019
ONDRAT:
Nebo jim došla hudební inspirace... Spolu s tím upadající zájem...? Je pravda, že letos nebylo hned vyprodáno, jako v předchozích letech?

Dřív měl každý ročník jasnou vizi a byl zasvěcen nějakému "trendy, ale i tak okrajovému" hudebnímu žánru. Mimal, disco, IDM-neotrance ala Border Community + bývaly poslechovější vystoupení v prime-time (Plaid, Tim Hecker, Aisha Devi, Anstam, Moderat, Siriusmo...), který jsem měl moc rád.

Osobně mi přijde, že poslední roky nevěděli, jakým hudebním směrem se ubírat... Důkazem toho je pro mne dnes již hudebně nečitelný Bennemmann. Přestože se mi líbí, co hraje, už ho neberu jako průkopníka nových žánrů:-)))

Ale možná se pletu, protože se v této hudbě už tolik neorientuju:-)))))
ONDRAT --- 14:44:32 12.8.2019
DIOM: To je předmětem spekulací ,) Můj skromný názor je, že už se jim nechce dělat dalších 22 let to samý na stejným místě.
DIOM --- 13:14:22 12.8.2019
proč vlastně končí?
ONDRAT --- 12:30:06 12.8.2019
???: Bude třeba něco najít, po 11 letech ,) Pravděpodobně letos zkusíme Camp Cosmic v Chemnitzu, ale očekávám dost jiný vibe. Není tam téměř žádné techno a je to tentokrát městský festival, byť ve slibném prostředí.
Dále se nabízí například Garbicz festival, ale ten je větší a samozřejmě i o dost vyhypovanější a pro mě osobně hudebně méně zajimavý.
Někdo letos vyjel směr DTCamp, to se mi jeví jako dobrá alternativa. Pro mě to letos byla varianta místo Nachtdigitalu, ale poslední ročník jsem si nemohl nechat ujít.
Osobně tak nějak doufám, že se Nachtdigital vrátí v menším provedené opět někde v okolí Lipska.