Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Šikana, mobbing - prevence, pomoc, zkušenosti
JEBAK
Auditko o šikaně. Jak ve škole u mladistvých, tak o šikaně v práci. Prevenci šikany, o tom, zda jste ji zažili, co vám pomáhalo, apod.

Toto auditko by nemělo sloužit k výsměchu lidem, ale k tomu, aby se někdo mohl vypsat z problémů minulosti, případně nalezli pomoc.

Nápad na založení jsem získal tak, že jsem se bavil s jednou obětí šikany na základní škole a stavy, které zrovna má mě dovedly k zamyšlení, jak těm lidem opravdu pomoci, neboť věřím tomu, že se mezi námi najdou tací, kteří lidem chtějí pomoci.

Několik odkazů:
http://www.sikana.org
http://www.sikana.cz
http://www.poradenskecentrum.cz/sikana.html
http://www.minimalizacesikany.cz/

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SHEALA --- 20:43:26 5.2.2015
ALIQUPISO: ahoj. Šikana je i moje téma, resp prožitek a jedno z věci co chci dořešit. Protože jsem občas až přiliš ostrá. Prostě vím o tom, že mám narušené hranice, takže si je hlídám.
Jestli se jde zbavit toho nějaký pocitu, že se mnou je něco inherentně špatně, fakt nevím. Možná se z toho vypsat. A omlouvám se, asi jsem hodně ujela od tebe ke mě...
NEKROMANT --- 18:12:48 7.3.2012
Udělal jsem nedávno takovouto mikrosite: http://osikane.webnode.cz/
Zatím tam toho není a nevím co z toho budu chtít udělat.. :)

Asi tam dám RSS čtečku ze zprávami o aktuálním dění.
A chtěl bych tam dát odkazy na případnou pomoc.. :)
Linka bezpečí se mi nelíbí, protože se mi nelíbí chování operátora O2, a nelíbí se mi projekt saferinternet.cz (to tlačítko atd..).

Nevím jak je to s psychologickými poradnami pro žáky a s psychology a s psychiatry, nemám zkušenost :D nevím jestli tam dávat nějaké odkazy na ně..

Stránky jsou zaměřené na šikanu a násilí obecně, ale mírně zaměřené na šikanu ve škole (s tím mám nějaké zkušenost :D, na školku a vojnu si příliš netroufám i když princip je stejný..).

Zajímalo by mne jestli jsou nějaké diskuzní servery o šikaně kde by byla možná případná pomoc od "specialistů".

Osobně si myslím že šikana ve školách odráží celkový stav škol/y a škola odráží stav společnosti, ale o tom tady asi nikdo nepochybuje :)
??? --- 18:11:10 23.9.2010
Dělám preventivní program pro jednu vzdálenou školu, a naznala jsem, že do základní diagnostiky jdou zapojit počítače. Takže jsem dotazní B-4 modifikovala do google dotazníku a dala dohromady dotazník pro učitele.

Pokud byste je někdo chtěl použít, budu ráda, ale ozvěte se kvůli tabulce s výsledky.

Učitelé
https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dGZrUDFaZkNqTUxYMDVoV2FPWXNITGc6MQ

Žáci
https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dHJoUFZzczdMNXJ6QVk0SWJLZEkwdlE6MQ
MARPA --- 16:50:07 30.10.2009
???: Mrzí mě, že to tak vyznělo. Ale oni ti, co šikanujou taky byli většinou někdy šikanovaní. Zlo vzniká právě tak, že se ho nikdo nepokouší zastavit. Krásnej popis geneze šikany.
Prostě jsem předpokládala, že pokud už někdo dospěl k tomu, že si uvědomuje, že taky šikanuje, zvládne i nějakej ten na rovinu vyjádřenej názor. Jen jsem chtěla říct, že většinou pomůže jen změnit lidi, se kterýma se člověk stýká, často to není problém, kterej může vyřešit jednotlivec.
Já jsem se kdysi na základce zbavila šikany právě jejím přesměrováním. Dodnes na to nerada vzpomínám, není mi z toho dobře po těle a už bych to nikdy takhle neřešila, ale byla jsem ještě dítě.
JEBAK --- 16:44:06 28.10.2009
ALIQUPISO: Nebyla to sikana (spise jsem mel blby pocit z tech lidi), ale po prechodu na stredni skolu jsem mel rozhodne lepsi pocit nez na zs, vid.
??? --- 16:02:30 28.10.2009
MARPA: ehm. povedlo se ti právě setřít holku, co patrně volá o pomoc...
ALIQUPISO: Kdyžtak se ozvi do pošty.
MARPA --- 15:18:16 28.10.2009
ALIQUPISO: Dost nevyzrálý. Možná právě to, že to dál nepošleš, pomůe tomu, abys neinkasoval/a.
Já, pokud si někdy uvědomím, že se mě někdo pokouší stírat, vždycky se časem dopracuju ke konci komuinikace. Skoro se mi nestává, že by toho dotyčnej byl ochoten nechat. A odcházím i pokud je takový jednání znakem celýho kolektivu - třeba v práci.
ALIQUPISO --- 13:33:30 27.10.2009
Dokázali jste se někdo šikany zbavit?
ALIQUPISO --- 13:33:20 27.10.2009
Zkoušel jsem se celkově životní šikany zbavit, ale nepodvedlo se mi to. Když mi někdo dá ráno, automaticky jí pošlu dál...
EVELINA --- 17:37:23 3.9.2009
???: jasně, že to chce s nima o tom mluvit, rozebrat to...fajn, díky