Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Microstock - prodáváme fotky
BLACKX
Klub o prodávání fotografií skrze servery typu ShutterStock, iStockPhoto, Dreamstime, BigStockPhoto a podobné. Fotky se neprodávají za drahé peníze a proto je možné jich prodat mnohem více oproti tradičním stock fotobankám.

Podělte se o Vaše zkušenosti!

Pár informativních odkazů:
Co to vůbec je: http://en.wikipedia.org/wiki/Microstock_photography
Blog o zkušenostech s prodejem: http://www.microstockdiaries.com/
Forum o microstock fotobankách: http://www.microstockgroup.com/
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DAVVID --- 10:49:34 9.4.2014
Podarilo se nekomu obhajit fotky na SS zamitnute kvuli nudny kompozici/orezu? :) Nahral jsem tam par efektu ktere se daji vyuzit spis jako dalsi vrstva na prekryti fotky nez jako samostatny obrazek ale ty mi odmitli. Po 2 dnech je zkousim nahrat znovu s popisem a prikladama, jen netusim jestli je vubec nejaka sance ze zmeni nazor.
BLACKX --- 13:31:55 4.4.2014
EGGH: Taky jsem řešil všechny detaily, až se mně na začátku minulého roku stalo, že jsem se chtěl přihlásit jako osoba identifikovaná (to šlo až od 1.1.2013). Ani v druhé půlce ledna na FÚ nikdo nevěděl, že něco takového existuje. Ale byl jsem tak přesvědčivý, že si mně předávali, až jsem skončil u šéfky a vysvětloval jsem jí, jak to funguje podle mých informací z webových fór :D Požádala mně, ať ji mailem pošlu ty odkazy a pak došla odpověď, že mám pravdu - je to tak, ale bohužel ještě se s tím nestihli seznámit.

Jindy jsem zase řešil zdanění ze zahraničí a obíhal lidi na (tehdy jiném) FÚ, kde to nakonec věděl jeden jejich specialista. Ale jinak mně jiný úředník z FÚ řekl "že to moc řeším" (!) :) Takže už to neberu tak vážně :)
EGGH --- 11:43:25 4.4.2014
BLACKX: Nekustečná prdel - volal jsem dnes účetní, je to starší paní ale šikovná, dělá mi účto už 2. rok a bez problémů - prej nemusím nic řešit, stačí když jsem OSVČ ale to mi řekla i o firmách z EU, prý taky nic nemusím řešit - takže asi neví. Pak jsem volal na finančák a tam to bylo vtipné - přepojovali mě asi 10x a NIKDO nevěděl. Mám prý zavolat v pondělí, až tam bude nějaká vedoucí.
BLACKX --- 5:24:09 4.4.2014
EGGH: Jak to momentálně chápu: Mimo EU stačí OSVČ nebo to nemusíš řešit vůbec, pokud je to jen boční výdělek do 20-25 tisíc ročně (zapomněl jsem přesně). Naopak pokud je fotobanka v EU, tak musíš být osoba identifikovaná.
EGGH --- 23:03:39 3.4.2014
Mám dotaz - pokud prodávám fotky ve fotobance, která má sídlo mimo EU, musím být osobou identifikovanou a nebo stačí klasické OSVČ?
GEEK --- 15:30:02 3.4.2014
BLACKX: Já jsem si právě říkal, jestli nepřispíváte na americkou Fotolii:)
BLACKX --- 15:24:46 3.4.2014
GEEK: Heh, zkusil jsem to najít na webu a zdá se, že pro USA fotografy je jeden kredit 1 USD, ale pro Evropské přispěvatele je to 1 EUR :D Takže dokud je Euro silnější, tak se máme líp :)
GEEK --- 15:04:30 3.4.2014
Ty jo, tak jsem kouknul na SS, a povedl se mi taky dobrej deal. Enhanced licence jedný fotky za 28 dolarů. To jsem vydělal víc než za celou dobu, co tam jsem:D
GEEK --- 15:01:30 3.4.2014
PATRICIE_:Gratuluju. U tý Fotolie jsem doteď nepochipol ty kredity. Je to tak, že kredity = doláče?
BLACKX --- 15:00:55 3.4.2014
PATRICIE_: Tak gratuluju! To je dobrý impulz, který člověku pomůže nahrát další fotky :) Teď ještě ať takových výdělků postupně přibývá :)