Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Microstock - prodáváme fotky
BLACKX
Klub o prodávání fotografií skrze servery typu ShutterStock, iStockPhoto, Dreamstime, BigStockPhoto a podobné. Fotky se neprodávají za drahé peníze a proto je možné jich prodat mnohem více oproti tradičním stock fotobankám.

Podělte se o Vaše zkušenosti!

Pár informativních odkazů:
Co to vůbec je: http://en.wikipedia.org/wiki/Microstock_photography
Blog o zkušenostech s prodejem: http://www.microstockdiaries.com/
Forum o microstock fotobankách: http://www.microstockgroup.com/
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EUCHENIE --- 19:38:22 22.8.2019
tadY to žije :) prodáváte? :) já začala dělat seamless pattern nedavno
DAVVID --- 23:10:13 5.6.2018
Nahodou, neprodavá tu někdo na fineartamerica? Zajímalo by mě jak moc vám kdyžtak vynáší s porovnáním třeba se shutterstockem.
DAVVID --- 22:23:15 16.3.2018
Btw prodavate nekdo na 500px? Jak to probiha? musi tam byt jen exkluzivni fotky ktere nejsou ke koupi nikde jinde? jake fotky/styly tam mate?
GEEK --- 13:50:14 16.3.2018
Výsledky fotobankového průzkumu 2017 - Fotobanky.cz
http://fotobanky.cz/vysledky-fotobankoveho-pruzkumu-2017
GEEK --- 11:36:25 9.8.2017
zkousel jste nekdo hazet ikonky na iconfinder nebo podobny servery? ma to smysl?
BLACKX --- 14:23:35 8.5.2017
MIK_CZ, BLACKX: Dobře :) Donesl jsem jim tam vytisknuté souhrny od CanStockPhoto, které ta fotobanka (a většina ostatních) dává k dispozici na konci roku. Od některých to přijde poštou, CanStockPhoto to má jen ke stažení v PDF, ale to nevadilo. Chvíli jsme byli zmatení, že se ty částky trošku liší od toho, co má FÚ k dispozici. Pak se ukázalo, že jedno je uváděné v kanadských dolarech a druhé v amerických :)

Vzal jsem jim taky svůj přehled příjmů během toho roku, jakým způsobem jsem to přepočetl na koruny a jak se to hezky sečte a vyjde to, co jsem tehdy celkově přiznal... takže vše v pořádku, není moc co řešit.

Úřednice byla pohodová, ale podle zákona zjevně tyhle interakce s FÚ musí být formálně tip top, takže se mně dostalo poučení, vše se zapsalo, protokol se podepsal atd. ... dost formálních věcí kolem. Ve chvíli, kdy jde maximálně o pár stovek na dani to vypadá jako overkill. Na druhou stranu v průběhu padla i otázka, jaké další příjmy jsem měl ze zahraničí - podle toho, co člověk odpoví a jaké další nesrovnalosti se pak můžou najít, to je asi dobrá možnost, jak někoho dostat. Já to mám ale snad vše správně přiznané, takže tohohle se doufám bát nemusím. Ale když se všechny moje odpovědi zapisovaly hned do protokolu, tak jsem hned začal přemýšlet, jestli nejsou nějaké trhliny v tom, co říkám :)
MIK_CZ --- 13:46:22 8.5.2017
BLACKX: jak jsi dopadl na tom financaku?
PULKA --- 19:04:54 21.4.2017
BLACKX: Taky se mi to stalo asi před temi týdny, nakonec to hodili za hlavu i když jsem říkala, že jsem na to zapomněla a že to klidně doplatím, ale bylo to asi jenom $50... Jsem ráda, že jsem to letos vyřešila.
CUCHULAIN --- 8:43:46 12.4.2017
BLACKX: nebo víc anonymizovat :)
BLACKX --- 13:24:24 11.4.2017
Pro zajímavost, kdyby vás napadlo vyhýbat se zdanění příjmů: Právě jsem dostal dopis od FÚ a po telefonátu jsem zjistil, že jim došel z Kanady přehled zaslaných výdělků (nebo něco takového) za rok 2014 a chtějí se přesvědčit, že jsem ty příjmy zdanil. Já jsem snad v pohodě, daním to běžně, jen ještě nevím, jak se to přesně dokládá/dokazuje. To zjistím příští týden na FÚ, asi jim stačí donést výpis z PayPalu a možná nějaký dopis, co mně kdysi došel z CanStockPhoto nebo čeho. Tak to poberu a třeba mě nezavřou :) Každopádně doporučuju to taky danit.