Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Píšeme našim poslancům, senátorům a zákonodárcům
DARKSUN
Nelíbí se Vám některé návrhy zákonů, platné zákony či cokoli jiného co politici mohou ovlivnit?
Využíváte možnosti napsat jim?
Co oni na to?

Tato diskuze slouží k zveřejňování Vašich dopisů, mailů zákonodárcům, či úřadům a jajich odpovědí.

Diskuze k dannému tématu povolena, OT bude mazán.

Text a nástěnka budou ještě upraveny.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OTAZKAKONCE --- 5:03:59 7.3.2018
Ahoj, existují nějaké ověřené cesty jak napsat otevřený dopis Zemanovi?

Někdo nějaké tipy? Zkušenosti?
DARKSUN --- 12:53:50 16.7.2013
Takze když někdo neumi cist a rozumět jednoduchému textu s pravidlem...
Vymaz a RO pro Josefdruhy
DARKSUN --- 15:51:44 12.7.2013
Dotazy na ministra Jana Fisera
Dnes 12. 7. 2013, 15:31:09
Komu: jan.fischer@jan-fischer.cz

Dobrý den pane ministře.

Rád bych Vám položil pár otázek.
Já sice chápu, že Vám některé otázky nejsou po chuti. Ale... Nyní jste v pozici, kdy jste bez jakékoli veřejné volby usedl na jedno z nejdůležitějších míst v této republice a jste placen z našich peněz. Proto považuji zodpovězení těchto otázek za velmi důležité.
Považuji je za hlavní aspekt základu jakékoli důvěry ve Vás.

Věřím, že pokud je vše podle práva a morálky, nemůže být problém na tyto otázky odpovědět.
To implikuje jednoduchý závěr : neodpovíte-li, není s financováním Vašich dluhů něco v pořádku.


1.) Ptal jste se Ladislava Drába na původ peněz, které přinesl v hotovosti a vložil je na Váš účet?
2.) Zajímal jste se o to, proč peníze na účet nepřevedl bezhotovostně?
3.) Proč dar nebyl na transparentním účtu řádně označen tak, jak to předpokládá zákon, ale pouze zkratkou KCPH?
4.) Ladislav Dráb v březnu prohlásil: "Dám dohromady ještě nějaké lidi a Janu Fischerovi finančně pomůžeme." Víte, o jakých lidech mluvil? Znáte jejich jména?
5.) Jste si tedy stoprocentně jistý, že oněch 4,24 milionu korun patřilo Ladislavu Drábovi?
6.) Necháte tuto věc prověřit Finančně analytickým útvarem, který pod Vás spadá?
7.) Pokud se prokáže, že peníze mají nejasný původ, vrátíte je?
8.) Firmy Ladislava Drába chtějí dotáhnout miliardový byznys se státem (zásobník zemního plynu na Vysočině). První ze smluv byla podepsána v době Vaší úřednické vlády. Angažoval jste se v této věci osobně?
9.) O využívání tohoto zásobníku bude nejspíš rozhodovat vláda Jiřího Rusnoka. Jak v této věci budete hlasovat?
10.) V médiích jste společně s Jiřím Rusnokem prohlásili, že před oficiálním oznámením Vaší nominace na post ministra financí jste 3-4x sešli. Kdy a kde jste se setkali poprvé? A kdo první schůzku inicioval?

Věřím, že zodpovězení deseti relativně jednoduchých otázek nemůže být pro člověka Vašeho formátu, který se profiluje jako morální a čestný člověk, žádný problém.

Přeji Vám krásný letní den

S pozdravem

Vladimír Charvát
Ústí nad Labem

------------------------------------------------------------------------------------
Otazky pochazeji z clanku, kde jsou vypsany otázky na které Fiser odmita odpovidat : http://www.lidovky.cz/...v_pef#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_domov&utm_content=main
DARKSUN --- 10:46:09 8.7.2013
JOSEFDRUHY:
JOSEFDRUHY:
Toto auditorium je určeno pro Vaše dopisy, maily atp, které jste odeslali jmenovitě politikům a odpovědím těch politiků na Váš dotaz, poznámku či cokoli...
Rád bych Vás upozornil, že není určeno k šíření rasové nesnášenlivosti...
Jelikož se nejedná o dopis jakémukoli poslanci, či jinému zvolenému zástupci a jde o šíření rasové nesnášenlivosti, Váš příspěvek bude odmazán.
Prosím, používejte auditoria podle pravidel na nástěnce. Děkuji.

ATOMIKS --- 13:49:14 10.12.2012
čt mi poslala automatickou odpověď, konečná z ksčm a sobotka z ods se neozvali vůbec
ATOMIKS --- 21:25:06 4.12.2012
> Od: "Petr Gazdik" <Petr.Gazdik@stanez.cz>
> Komu:
> Datum: 04.12.2012 19:54
> Předmět: Re: Hnutí Duha
>

Vážený pane,

děkuji za vaši zprávu, rozhodnutí soudu jsem také zaznamenal a samozřejmě ho respektuji. Můj názor na radikální postupy Hnutí Duha se tím nijak zásadně nezměnil, přestože uznávám, že v tomto případě soud rozhodl, že nejednali v rozporu se zákonem. Jsou věci, na kterých se s Hnutím Duha shodujeme (opakovaně jsem s představiteli hnutí jednal, například o podpoře programu Velká výzva směřujícího k energetické udržitelnosti), byli také hosty na celostátním výboru Starostů a nezávislých), přesto dávám přednost tomu, když o tom kdo má pravdu a kdo ne, rozhoduje soud, a ne násilná akce – a to i v případě, že rozhodnutí soudu je jiné, než můj osobní názor.
Svá vyjádření na adresu HN ale nepovažuji za pomluvu, jak naznačujete v závěru. To už se dostáváme do roviny „po bitvě je každý generál“ a taková debata k ničemu nevede. Vyjádřil jsem svůj názor na jednání HN a toto právo mi dává mimo jiné Ústava.

S pozdravem

Petr Gazdík

______________________________________________________________
a odpověď:

Pane Gazdíku,

děkuji za odpověď. Rozumím ji, sic se neshodnem. Soud řekl, že blokáda neodporovala zákonu, že zákonu dokonce odporovala samotná těžba. Čekali snad těžaři na rozhodnutí soudu? Vyzval jste je k tomu stejně jako jste vyzval Hnutí Duha k ukončení blokády? Nebo narozdíl od Hnutí Duha implicitně čekáte, že vedení NP Šumava jedná zákoně s maximálním ohledem na ochranu přírody? No, možná Vám jako vrcholnému představiteli koalice nic jiného nezbývá, každopádně ne vždy je to pravda.

Co se týče té "pomluvy" - víte, právo na názor Vám dává nejenom Ústava, ale i lidská přirozenost. Já Vám ten názor neberu, ani Vám ho nechci měnit. Chci jen, abyste viděl, že jste se v tomto případě mýlil. Píšete, že po bitvě je každý generál. Já k tomu píšu, že těch bitev Hnutí Duha bylo již historicky mnoho a mnoho z nich Hnutí Duha vyhrálo (a mnoho jich prohrálo). Mě se zdá, že toto politická scéna v ČR odmítá reflektovat, že se ji tito "ekoteroristé" (to jste neřekl Vy, to říkají jiní politici) spíše hodí jako všeobecný hromosvod pro blbou náladu. Mě toto osobně vadí a myslím, že by si všechny subjekty tohoto sporu zasloužily rovnocenné zacházení a výzvy. Právě proto, že se často soudně ukazuje, že ti "ekoteroristé" mají vlastně pravdu.
ATOMIKS --- 19:44:09 4.12.2012
posláno ČT, Gazdíkovi (TOP09), Sobotkovi (ODS), Konečné (KSČM). Ti poslední tři psali něco na parlamentní listy, tak jsem jim odepsal.

Dobrý den pane Gazdíku,
reaguji na Váš článek http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politici-volicum/Gazdik-Vyzyvame-Hnuti-Duha-k-ukonceni-blokady-204382 kde se opíráte do Hnutí Duha, žádáte ho u končení blokády a píšete: "Nemůžeme ale na prosazování těchto cílů spolupracovat s lidmi, kteří nerespektují zákony".
Rád bych vás v této souvislosti informoval, že Hnutí Duha dostalo za pravdu ve všech bodech soudu o blokádu na Šumavě http://www.hnutiduha.cz/aktualne/hnuti-duha-dostalo-za-pravdu-ve-vsech-bodech-soudu-o-blokadu-na-sumave
Byl bych rád, kdyby ste tuto informaci alespoň reflektoval. Když píšete o nespolupráci s lidmi, kteří porušují zákony, tak byste měl spíše mířit do řad vedení NP Šumava. A z Vaší pozice byste měl žádat alespoň nějakou reflexi.
Nechci Vás hanit, nechci Vám radit, chci Vás jenom informovat. V minulosti se již mnohokrát stalo, že byli členové Hnutí Duha pomlouváni z mnoha důvodů. Např. v případě D8 v Českém Středohoří, jejíž stavba byla úředně realizována tak strašným způsobem, že nestojí ještě dodnes. Ale stejně tak se mnohokrát stalo, že soudy ČR daly Hnutí Duha zcela za pravdu. Mám z toho pocit, že pro Vás - politiky a úředníky - je Hnutí Duha spíše takovým oblíbeným terčem, na který můžete svést vlastní neschopnost.
Rád bych jen dodal, že Hnutí Duha používá k boji proti státní a úřednické svévůli hlasité metody, které vyrušují z klidu bodrého občana. Ale boj s touto svévůli není nikdy hodný. To si prosím uvědomte a místo pomlouvání chraňte ty, kteří se v tomto státě snaží dosáhnout zákonných demokratických rozhodnutí.
S pozdravem
já, atmx .o)
LALINA --- 17:13:52 29.7.2011
sbíráme podpisy, rychle šiřte dál...
-------------------------------------------------------------------------
Vážení přátelé,

před okamžikem jsme spustili stránku, ze které lze posílat dopisy premiérovi
s žádostí o okamžité řešení situace na Šumavě.

Dopis lze poslat ze stránky http://www.birdlife.cz/dopisSumava.html.

Prosím o co nejrychlejší šíření všemi kanály - cíl je do hodiny od spuštění
získat 1320 podpisů (resp. odeslaných dopisů), tedy 10% toho, co šumavští
zlatokopové sbírali pod svoji petici 3 roky.

A následně do 4. srpna, kdy bude tu petici projednávat Senát, mít odeslaných
alespoň 13 200 dopisů.

Držme Šumavě palce!

Zdeněk Vermouzek


------------------------------------
Česká společnost ornitologická

Zdeněk Vermouzek

773 380 285
verm@birdlife.cz
skype: vermverm
DARKSUN --- 16:26:39 11.2.2011
Odesláno z darksun@seznam.cz

Odesláno 11.2. 2011, 16:21

Odesláno na adresu posta@mutrmice.cz-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den,

již dlouhá léta sleduji kauzu černé stavby pana Oulického v Moravanech.

Do dnešního dne jsem Vašemu úřadu fandil a doufal, že se nenechá ovlivnit, zastrašit či uplatit.

Avšak po dnešním článku na aktualne.centrum.cz (http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=688282) jsem velmi zklamaný.

To co prohlásil pan Martin Sommer, cituji : "Museli bychom vidět, že skutečně vodu do bazénu napustil, nebo se v něm koupal. Takový důkaz ale nemáme.", je absolutním výsměchem všem slušným lidem.

Rád bych Vás upozornil na skutečnost, že pokud zadáte ve vyhledávání obrázků na vyhledávacím serveru google.com heslo "Oulický", pak se Vám zobrazí mnoho fotek onoho zmíněného bazénu plného vody.

(pro případ internetové negramotnosti Vám posílám onen zmíněný odkaz : http://www.google.cz/images?um=1&hl=cs&biw=1899&bih=1029&tbs=isch%3A1&sa=1&q=oulick%C3%BD&btnG=Hledat&aq=f&aqi=g3&aql&oq )

Žádám Vás proto o stanovisko a vysvětlení tohoto výroku a příslušného rozhodnutí Vašeho stavebního odboru, které, jak je výše dokázáno, jsou pouze účelové, nesmyslné a spravedlnosti a občanům na hlavu kálející lži.

Jak tento dotaz, tak Vaše odpověď budou zveřejněny jak na mém profilu na Facebooku, tak v auditoriu "Píšeme našim politikům" na serveru nyx.cz a s největší pravděpodobností i na webu České pirátské strany.Věřím, že v tomto případu šlo o selhání jednotlivce a ne celého úřadu, který se do této doby stavěl k dannému problému čelem, podle zákona a dá se říci nebojácně.S pozdravemVladimír Charvát

Česká pirátská strana

Ústí nad Labem

.