Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Fenomény doby
JARAX
...Céčka, sbírá céčka, v tom je ta léčka a já jsem o tom neměl ani zdání, céčka, že sbírá céčka, tak co mi brání, jen abych sehnal je a běžel za ní. Po městě bloudím od krámu krám, někde i loudím, jinde se jen ptám, korunou cinkám, že na to mám, nikoho vůbec nedojímám... Co jsou fenomény minulé, dnešní a budoucí doby? Jak a proč vznikají? Je možné je uměle vytvořit? ...a pro ty vševědoucí... jaký bude příští?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
QWERSI --- 16:06:49 3.8.2017
JARAX: Podle mého se trošku skrytě obracejí role. Holky začínají být tvrdší a samostatnější, ztrácejí jemnost, příjemnou laskavost a stávají se z nich samostatné a egoistické slípky. Kluci jsou naopak ukňouraní, pohodlní a často rozmazlení. Půlka kluků dneska nevidí dál než za svůj mobil, případně za poličku s gamesama.
RETICULI --- 16:58:06 26.6.2013
Napr. ma zaujima absolutna disfunkcia klasickych medii a co nahradi ich funkciu; a mnoho ineho...
RETICULI --- 16:56:01 26.6.2013
JARAX: Skus dat clanok, co sa tym zaobera, ja som o taketo nieco vobec nezavadil. Muzstvo mi pride ako stale velmi dobre etablovane a neohrozene... Zistil sme ze sme muzi vychovani zenami, lebo fotrovia sa povacsine uchlastaju alebo su absolutne nefunkcni, ci uz kvoli pracovnemu vytazeniu, alebo proste maju na kably. Mam v zalohe viacero tem. Budem ich tu nastinovat postupne.
JARAX --- 16:42:18 26.6.2013
ok, tak vykopávám :)
Poslední dobou mi přijde, že je fenoménem tvrdit, že probíhá "Krize mužství". Projevuje se to zvýšeným počtem článků na toto téma, zakládání mužských kruhů, lig otevřených mužů atd. Co vy na to? Je? Není? Mohou za ní ženy? Nebo doba? Nebo televize?
RETICULI --- 18:25:47 24.6.2013
Dost mrtvo je v tejto teme na to, kolko vela sa tu da rozoberat
EVIE --- 11:58:35 6.2.2009
JARAX: mě teda dostalo spíš tohle.....Postmoderní člověk je líčen následovně: dává přednost rychlému střídání produktů, ale také mód, idejí a postojů, nejen věci, ale také vztahy k druhým lidem snadno odhazuje, chápe je jako záležitost na jedno použití, preferuje krátkodobost ... proto jsem tam dala ty zásady:))

a máš pravdu, krize je virtuální, dyť za ní můžou virtuální peníze, které nikdy neexistovaly vytvořené pro potřeby konzumu
JARAX --- 10:42:51 6.2.2009
....otevřete tedy svoje peněženky a utrácejte... ...zachráníte svět...
JARAX --- 10:42:02 6.2.2009
Současná krize to vlastně přesně odráží - krize je vlastně virtuální. Protože se masmédiím podařilo u lidí vyvolat strach z konzumu (= možná přijdu o práci, nebudu si teď kupovat novou plazmu), systém kolabuje...
JARAX --- 10:40:41 6.2.2009
EVIE: konzum se zásadami :)) to by šlo :) asi jsem se našel... moje neudržitelná mentalita postmoderního člověka se přepla do modelu konzumní člověk, který se snaží kultivovat prostor kolem sebe a nechovat se k němu tak necitlivě a který preferuje výrobky, které nené potřeba obměňovat a prožitky, které jsou vnitřního charakteru a nemusí se za ně platit. Ale většinu toho co se v článku píše sedí - i ta televize, cestování, atrakce, zážitky...

Jedna z nejkrutějších věcí v tom popisu je to, že vlastně pokud systém nebude plný konzumních individuí, pak spadne ekonomicky jako balíček karet, a obráceně - pokud si někdo myslí, že dnešní společnost není konzumní, tohleje důkaz...

EVIE --- 0:30:15 6.2.2009
KACIQ: výstižná pravidla konzumu, přes které se těžko přenese kdokoliv, myslím ... maximálně si můžes hrát na vlastní alternativu .... a hledat ve všem tom smetí, co se produkuje něco, co za to opravdu stojí, ale i to je možná jen vyšší level konzumu se zásadami:)