Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Gamebooky - Sci-fi & fantasy
AILAS
Tipy, rady, zkusenosti, hodnoceni, kde kupovat, a vse kolem. Co je Gamebook
Uz dlouho jsem zadny gamebook nekoupil ani necetl a nevim jestli jeste vubec nejake ceske vychazeji, ale budu rad kdyz se zas na nejaky podivam, ci na doporuceni koupim. Pokud nekdo dohrajete nejaky, muzete napsat kritiku (zapornou i kladnou). Doplnujici ci upresnujici informace jsou vice nez vitany.

Par autoru:
Joe Dever (serie Lone Wolf)
Steve Jackson & Ian Livingstone
Tom Sorcer (Ohniva Poust)
Robert Wolf (Kral Artus)
Altar 1993 - Ve sluzbach krale Reginalda
Dech Draka 1995 (Zlelekova dobrodruzstvi, Zlodhuv hrad)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
AILAS --- 11:12:25 9.2.2015
Jestli je tu někdo, kdo napsal nějakou fantasy (nejen fantasy) povídku, ozvěte se mi do pošty. Výhledově bych chtěl vydat elektronický gamebook a sháním autora pro text. Díky.
PLKODLAK --- 18:29:06 4.2.2015
ailas: rozumím, ale v tom je právě to, že to nechci říkat po lopatě. Kdo jsi, se dozvíš v průběhu děje, první náznak je u učitele hudby. No i tak se nad tím zamyslím.

Ale píšu hlavně kvůli té půlce mrkve. Bota jako hrom! Měla být na 237, ale zapomněl jsem to tam dopsat. (Evidentně jsi jediný, kdo to hrál do konce!) Opraveno. Čti 248.
AILAS --- 17:35:29 4.2.2015
PLKODLAK: Ten úvod je délkou celkem OK, ale víc představení by možná neuškodilo. Začínáš co se děje okolo, ale čtenář neví vlastně kde. Taky neví kdo je a jak se tam dostal.. Trochu historie jsem měl na mysli. A pak vyvstává ta otázka "proč bych měl vůbec někam chodit". No snad z toho pochopíš co chci říct :-)
AILAS --- 17:31:06 4.2.2015
PHOBOS99: Tuším, že zatím ne. Ale po Norikovi až bude chvíle času tak se na to mrknu.
PHOBOS99 --- 13:45:19 4.2.2015
tak jsem mrknul na nástěnku (před tím jsem ani nevěděl, že tu nějaká je udělaná) a co tam nevidím? najdi SMRT! jako dohrál jste to někdo? úspěšně myslím. imho nejukrutnější gamebook. několikrát jsem i zkoušel takovej ten systém, že se backtracuju, když vidím, že postupuju špatně, ale nikdy mi nepřišlo, že bych se byť jen přiblížil pozitivnímu konci
PLKODLAK --- 13:41:51 4.2.2015
Ahoj, díky. Doslova všechny tvé připomínky jsou pro mě cenné, nejvíc se zamyslím nad popisem chodby a putování v ní. To bych určitě chtěl vylepšit.

K úvodu: v podstatě mám záměr, aby se člověk o postavě dovídal průběžně. Svět samotný je schválně nejednoznačný, nedokončený, resp. svět se hodně omezí na labyrint + nějaké flashbacky hlavních postav, protože po vyjití z labyrintu hra končí. Ale zajímal by mě tvůj názor, jak dlouhý úvod před začátkem hry bys "učetl". Už tak mi to přišlo dlouhé.

Ty předměty, co ti zůstaly (včetně informace o Elviseovi), to je ok, ty si neseš do dalšího levelu.

K obrázkům: jestli to někdy oficiálně celé vyjde, bude to ilustrovat Tomáš Kučerovský takovým stylem "a la dřevoryt" - chtěl bych, aby to trochu připomínalo verneovku. Pravda je , že trochu nevím, na jakém médiu dnes vydat gamebook - říkáš app? To možná není špatné, ale asi bych to chtěl i jako papírovou knihu + e-book. Jelikož ale nemám ani nesháním vydavatele, bude to ještě na dlouhé lokty.
AILAS --- 11:50:41 4.2.2015
AILAS: Říká se tomu inspirace.
AILAS --- 11:50:20 4.2.2015
PRAWITZ: Prostě seznam kdo co má.
PRAWITZ --- 11:11:43 4.2.2015
ještě všetečná otázka - ten seznam gamebooků u jednotlivých IDček na nástěnce je jen chlubení se, nebo inzerce?:)
PRAWITZ --- 11:06:40 4.2.2015
Jojo, dobré obrázky - polovina úspěchu (někdy i víc)