Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ekzém
GREGI
Trápí vás tato nemoc? Chcete pomoct nebo poradit? Jste tu správně...

Pošlete prosím pozvánku do klubu (vedle spřízněných) všem přátelům, ať je nás tu co nejvíc a můžeme si navzájem poradit:)

[http://www.vseprozdravi.cz/image/atopicky-ekzem.gif]

1) Vyloučení dráždivých látek
čistící prostředky, které jsou dráždivé
vodní sporty, koupel v horké a studené vodě
oděvy ze syntetických materiálů a vlny
omezit pocení

2) Omezit kontakt s alergeny
vytvořit bezprašné prostředí – odstranit tzv.lapače prachu, koberce, závěsy
domácí zvířata
pyl z rostlin

3) Péče o kůži
sprchování vlažnou vodou
pečlivé promazání kůže, šetrné mycí přípravky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
STARF --- 22:50:05 18.3.2017
DIABOLUS: tohle potvrzuju... minuly leto pro me bylo taky priserny... pot mi nedela vubec dobre, pokud se brzo nesmyje

chilli mi z kratkodobeho hlediska taky spis pritizi, ale dlouhodobe pomaha
DIABOLUS --- 18:02:21 17.3.2017
za sebe musím říct, že konkrétnš loňký léto bylo hrozný, ve chvíli kdy jsem se spotila musela jsem si dát okamžitě sprchu jinak bych se udrbala k smrti. al letos začínáme rok mnohem lépe a zářivěji, tak uvidíme jak ¨to bude vypadat..
DIABOLUS --- 18:00:16 17.3.2017
UMIAKI: obávám se že i přes svědění se k čili neuchýlím. nemám ráda ostrá jídla. opravdu hodně :)... lepší dětský krém a mazat :)
UMIAKI --- 15:12:38 16.3.2017
DIABOLUS: Primární je ten zánět, to je to, co svědí. Jako podporu můžeš zkusit to ostré jídlo:
Třeba tady (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3139917/):
"Topical capsaicin, which activates TRPV1 on cutaneous sensory nerves triggering release and then depletion of neuropeptides such as substance P, and thereby limiting neural transmission from these fibers over time, has been used to treat itching in various pruritic disorders."
A skutečně potrvzuju, že použití chilli dlouhodobě snižuje svědění. Jednak jde o tu reakci zmíněnou nahoře, ale taky o to, že se prostě potíte a tím kůže udržuje sama sebe. Podobně v létě často ekzému ubývá, protože je celkově větší vlhkost vzduchu a i my se potíme a tím pádem není kůže suchá a podrážděná.
??? --- 15:01:16 16.3.2017
ja jsem letos uplne dobra a vubec nevim, cim to je...teda nabizi se ze je to novym bytem, novou posteli, matraci a hlavne zakazem kocek v posteli...taky ubyly wavky, to mozna taky bude mit vliv, vubec to nechapu, ale je to samozrejme super
DIABOLUS --- 14:24:25 16.3.2017
UMIAKI: děkuji. jo to jo. škrabání je hrozný a bez něho to teda neumim. když přijde záchvat tak to prostě neustojim a drbu se.
UMIAKI --- 12:03:57 16.3.2017
DIABOLUS: No, dlouhodobě ano. Nejvíce hrozí třeba Cushingova choroba, ale když to nepoužíváš denně dlouhou dobu, tak nic nehrozí. Přečti se něco o kortizolu/hydrocortizonu a jak jeho hladina ovlivňuje tělo.

Navíc všechno ti poškozuje tělo, život ti poškozuje tělo:-) Musíš si jenom vybrat tu správnou balanci, co ti přijde přirozená. Celý život se škrábat taky celkem poškozuje tkáně:/
DIABOLUS --- 10:35:19 16.3.2017
UMIAKI: aha. to jsem nevěděla. A nepřetěžují kortikoidy játra? To by byl proplém...
UMIAKI --- 9:08:53 16.3.2017
DIABOLUS: To se nedá vzít polovinu z toho, co píšu a říct, že jsi to taky zkoušela. Nezkoušela ;) Ty systémové kortikoidy jsou mnohem důležitější. Když máš ekzém, tak máš někde v těle zánět nebo celotělový zánět, masti jsou vždcky jen doplněk.
DIABOLUS --- 22:18:24 15.3.2017
UMIAKI: tak samozřejmě kortikoidový masti tu mám snad všechny který existují, kožařka už na mě zkusila všechno. Samozřejmě zabírají, ale v těhotenství a při kojení se tím mazat nedá, nebo jen omezeně při nejhorších stavech (což jsem měla v šesti nedělí, to mě svědění budilo i mezi kojeníma a musela jsem se mazat dětským mlíkem s heřmánkem, po tom to přestalo svědit aspoň na chvíli. Cokoliv mastnějšího naopak vyvolávalo okamžitý děsivý svědění. Teď už nekojim, stav se vele zlepšil. Alergoložka mi říkala že u mě to vypadá na hormony, což zatím nění ještě potvrzený. Uvidímě co bude teď.