Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Prokrastinace - výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější
TAURUS
Prokrastinace, otálení před započetím práce nebo během dokončování nějakého úkolu, je v populaci studentů vysokých škol poměrně rozšířena. Myslím, že trpící prokrastinací by měli dosáhnout společenského uznání jejich svízele. Škoda jen, že se k tomu asi nedokopeme...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
POZITRON --- 16:16:06 24.2.2012
RASTABERRY --- 16:05:59 24.2.2012
POZITRON: klementinume ruleez, pohlad na nestastnych medikov, co tam sedia od rana do noci, lebo uz za 3,5 mesiaca maju skusku mi vzdy vrati nadhlad. U mna funguje nemat pristup k internetu.
??? --- 13:25:58 14.2.2012
POZITRON: ja bych na uceni mozna spis nez nejakou kavarnu, kde je znacne vetsi pravdepodobnost, ze te bude rusit prostredi, volil nejakej "zapadlej" bar, odpoledne tesne po otevreni tam bejva prijemnej klid.. predstava, ze se mam neco ucit (a naucit.) v tynsky kavarne mi nejak nejde do hlavy, moc ruchu proste.
MARIPOSA --- 0:33:43 13.2.2012
POZITRON:
zatím mám jen připravené všechny prameny, čtení a psaní (a zoufalé počítání napsaných znaků :) mě teprve čeká. docela se na to ale těším, to téma mi přijde zajímavé, že si o tom i ráda něco přečtu. ovšem psaní bude výzva, nic komplexního na to téma nevyšlo, takže to budu lepit z desítek zdrojů :/

k těm kavárnám, mně se dobře učí v bývalém coffee heaven (nevzpomenu si, jak se to teď jmenuje) na můstku (v prvním patře) nebo tentýž řetězec na floře, ale tam je přes zimu celkem chladno. klid na učení bývá i v přízemí starbucks na malostranském náměstí.
POZITRON --- 23:16:23 12.2.2012
nemate tip na ozkousenou kavarnu, kde se da ucit? znam jen literarni na karlaku a tynskou literarni. zejtra hodlam travit vetsinu dne v ty na karlaku nad diplomkou jako trest za zkousku, na kterou nejdu, protoze by to bylo zbytecny.

MARIPOSA: vytvaret z poznamek text prace je vubec ta nejhorsi faze, nejradsi bych psala diplomku v bodech :) a jak ses daleko s diplomkou, kdyz na podzim koncis?
???: furt lepsi koukanim na televizi, nez zranim. :)
DRAIG_ENAID --- 22:15:21 12.2.2012
???: tak to je jasný, nemám televizi.... zato koupelna se posledně jen blejskala
??? --- 13:33:16 12.2.2012
???: musíš být na sebe tvrdý a sestavit si seznam věcí, které musíš udělat, a povolit si pouze přehazování pořadí.
Tedy, prokrastinovat koukáním na televizi je špatné, ale je-li na seznamu, že je potřeba uklidit, prokrastinovat leštěním vodovodních kohoutků zezadu je povolené :-)
??? --- 10:39:07 12.2.2012
Také bych potřeboval poradit. Nekolik z vás zmiňovalo, že během prokrastinace uklízejí. Jak dokážete nasměrovat energii tak užitečným směrem?
??? --- 10:31:50 12.2.2012
POZITRON: Co si třeba vsugerovat, že ten blok je způsobený strachem a pak ten strach překonat?

I must not fear.
Fear is the mind-killer.
Fear is the little-death that brings total obliteration.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
DRAIG_ENAID --- 21:19:56 11.2.2012
Záchvat pokrastinace (nebo psychického bloku) poslední 2 týdny. Dokud jsem blahé paměti zkoušela prezenční studium, stačilo se na to juknout před zkouškou a nejlíp jít na testy jestě s promilema, nějakým zázrakem to fungovalo..
Předloni mě něco chytlo, jsem na dálkovým, když nejsem v práci, tak...uklízim, jako o život. A když si nad to sednu, přečtu stránku a vzpomenu si, že musim určitě něco udělat.
Nějaký tip kromě knihovny, pár hodin před zkouškou a kaváren? (V čajovně sedím teď, chemii dole na liště a co...jsem na nyxu).